Rengia diskusiją apie sostinės viešąsias erdves: dalinsis mintimis ir apie P. Cvirką | Diena.lt

RENGIA DISKUSIJĄ APIE SOSTINĖS VIEŠĄSIAS ERDVES: DALINSIS MINTIMIS IR APIE P. CVIRKĄ

Lietuvos rašytojų sąjunga trečiadienį Vilniuje rengia diskusiją apie sostinės viešųjų erdvių tvarkymą.

Reaguodama į savivaldybės ketinimą nukelti Petro Cvirkos paminklą bei kitą „laiko ženklus mieste naikinančią veiklą“ Rašytojų sąjunga kviečia paklausyti ekspertų, mokslininkų bei aktyvių kultūros veikėjų pasisakymų apie Vilniaus viešųjų erdvių politiką ir rašytoją P. Cvirką.

„Skaudžios XX amžiaus patirties jau nebepakeisime, tačiau ką daryti su atmintimi? Nejaugi reikia pamiršti ir sunaikinti visus praeities pėdsakus? Ar tokiais veiksmais mes nekartojame panašių užmojų, kuriuos kritikuojame?“ – teigiama sąjungos pranešime.

Gegužės pabaigoje Lietuvos rašytojų sąjungos valdyba kreipėsi į kultūros ministrą Mindaugą Kvietkauską bei Vilniaus merą Remigijų Šimašių, ragindami nenukelti sostinės centre esančio paminklo rašytojui ir sovietmečio veikėjui P. Cvirkai.

Jame teigiama, kad apskritai nereikėtų griauti sovietmečio epochą atspindinčių paminklų, nes taip „neišbrauksime dramatiškų Lietuvos istorijos puslapių“.

Rašytojų sąjunga teigia atsakymo iš sostinės mero R. Šimašiaus negavusi iki šiol.

Sostinės konservatoriai jau praėjusią kadenciją ragino nukelti paminklą, tačiau sprendimas taip ir nepasiekė tarybos. Šią kadenciją į sostinės valdančiąją koaliciją grįžę konservatoriai įtraukė P. Cvirkos paminklo nukėlimą į koalicijos sutartį, tačiau apie konkrečias datas dar nekalbama.

Paminklo nukėlimo šalininkai teigia, kad P. Cvirka nuo pirmosios sovietų okupacijos 1940-aisiais aktyviai kolaboravo su Maskva, vėliau vadovaudamas Rašytojų sąjungai šalino iš jos kolegas už antisovietines pažiūras, perduodavo informaciją saugumui.

Pastaruoju metu daug vilniečių kritikos taip pat sulaukė savivaldybės projektai dėl Sapiegų parko ir Reformatų skvero tvarkymo.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

To Aptakiai...

Gaila, bet mąstote primityviai. Kaip galima painioti nelygintinus dalykus, būtent: knygelės apie cukrinius avinėlius parašymą ir Tėvynės išdavystę? Ir knygelės parašymą aukštinti labiau už Tėvynės išdavystę? Šiuo atveju verta prisiminti ir priminti gerb. Erlicko pastebėjimą, kad kai kurių LDK (lietuvių durnumo koeficientas) 600 kartų viršyja leistinas normas. O rusai tokiais atvejais sako: putajet Božij dar s jaičnicei. Gėda ir nusikalstama yra paminti moralinius-dorovinius principus vardan knygelės, tegu ir talentingai parašytos. Todėl ir Vilniaus centre tikrai ne vieta pagarbos išraiška išdavystei, įkūnytai Cvirkos paminklo pavidale. Tai pasityčiojimas iš mūsų tautos didžiavyrių, t.t. iš tautos patriarcho Basanavičiaus, atidavusių savo gyvenimus Lietuvos valstybingumo atkūrimui, kurios 100-tį tik ką šventėme. Imkime pavyzdį iš norvegų! Jų rašytojas (NOBELIO premijos laureatas!!!) Knutas Hamsunas paskelbtas tėvynės išdaviku už fašistinių idėjų rėmimą. Ir jokių jam paminklų nestatoma!!

Nugi

Jaunimo cvirkintojai!

Toni Lyda

Mano kaimyno motina daro $139 / h internete. Ji buvo atleiSta už 6 menesius, taciau praejusi menesi jos darbo užmokestis buvo 13847 JAV doleriu, o tik kelias valandas dirbo internete. naudoti šia nuoroda ,,, >>>>>>>>>>>>>> w­w­w.C­a­s­hClub5.Com
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS