Rūkyti balkonuose uždraudė, o kas vaikys rūkalius – kol kas neaišku | Diena.lt

RŪKYTI BALKONUOSE UŽDRAUDĖ, O KAS VAIKYS RŪKALIUS – KOL KAS NEAIŠKU

Vilniaus savivaldybė sako kol kas nežinanti, kaip reikės užtikrinti, kad žmonės nerūkytų daugiabučių balkonuose.

Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas BNS sakė manantis, kad Seimas pasirinko netinkamą idėjos įgyvendinimo būdą. Jo teigimu, nors idėja „iš šono skamba gražiai“, daugiau dėmesio turėtų būti skiriama švietimui ir prevencijai, o ne draudimams.

„Mes norėtumėme, kad žmonės ir nerūkytų, ir alkoholio nevartotų, ir nesikeiktų, čia labai sveikintina, tegul tik žmonės būna sveikesni, bet tas įgyvendinimas pasirinktas prastokas mūsų vertinimu“, – kalbėjo jis.

„Mes galim priimti įstatymą, kad ir keiktis negalima, dar galbūt būtų smagu, kad ir gadint oro negalima būtų, bet apie įgyvendinimą, kontrolę ir užtikrinimą – mes puikiai suprantam, kad to padaryti bus neįmanoma, nes tai yra privati žmonių nuosavybė, privati erdvė į kurią mes apskritai neturime teisės kištis“, – sakė A. Bužinskas.

Pasak jo, vis dar nežinoma, kokią įstatymo užtikrinimo tvarką patvirtins Vyriausybė, tačiau jau dabar aišku, kad ją bus sunku ar išvis neįmanoma įgyvendinti.

Mes galim priimti įstatymą, kad ir keiktis negalima, dar galbūt būtų smagu, kad ir gadint oro negalima būtų.

„Manome, kad visada geresnis sprendimas yra koncentruotis į švietimą, į prevenciją, į sveikatinimą, o ne bukai uždrausti, nelabai įsivaizduojant, kaip tai bus įgyvendinama. Kadangi tas mano paminėtas kelias yra sudėtingesnis, daug kas juo ir nenori eiti. Tiesiog turėsime dar vieną priskirtą funkciją, kurios įgyvendinti neturėsime galimybės, kad ir ką parašytų Vyriausybė“, – teigė sostinės savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis BNS sakė, kad departamentas kol kas aiškios pozicijos šiuo klausimu neturi, taip pat laukiama tikslaus įstatymo įgyvendinimo tvarkos aprašo.

„Reikia dar išsinagrinėti normaliai, susipažinti, dar nelabai turime kažkokios pozicijos“, – sakė R. Matonis.

Jo teigimu, policija drausminant piktybiškai rūkančius gyventojus turėtų būti naudojama kaip paskutinė priemonė, didesnis darbo krūvis čia teks savivaldybei.

Ketvirtadienį Seimas priėmė Tabako kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis uždrausta rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, jei bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui. Taip pat uždrausta rūkyti lauko kavinėse, bendrosios dalinės nuosavybės patalpose, dengtose viešojo transporto stotelėse, vaikų žaidimo aikštelėse, išskyrus rūkymui skirtas vietas.

Pagal įstatymą, buto gyventojai bet kuriuo atveju privalės užtikrinti, kad tabako dūmai nepatektų į kaimyno patalpas.

Patalpos savininkas įpareigotas pareigūnui nurodyti asmens, kuris rūkė buto ar patalpos balkone, terasoje, lodžijoje, duomenis (vardą, pavardę ir gyvenamosios vietos adresą). Jeigu jis atsisakytų tai padaryti, savininkui grėstų bauda.

Sprendimą dėl Seimo priimto draudimo dar turi priimti prezidentas Gitanas Nausėda.

GALERIJA

  • Rūkyti balkonuose uždraudė, o kas vaikys rūkalius – kol kas neaišku
Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Anonimas

Arba saslyku dumus uzdraust, mokesti uz lietu su perkunija ivest, kad negalima kaip amerikonijoj prie namu augint morku... Istatymas vienadienis, kaip del snapso masinoj, gesintuvai 2 litru. Snipstas bus. Naujas seimas atsauks.

Kaunas

Tada galetu uzdrausti ir nuosaviems namams esantiems salia daugiabuciu kurenti pecius, nes tikrai didesne smarve sklinda is ju kaminu, nei rukanciu kaimynu..

Klausimas

Kiek ilgai atlaikys liftai tokią masinę migraciją aukštyn žemyn? Pagalvojo lopai ant kiek padidės liftų apkrova? Kai teks mestis remontui ar naujam liftui, iškart džiaugsmas išgaruos.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS