Širvintų savivaldybei už neskaidrų konkursą – 68,5 tūkst. eurų bauda | Diena.lt

ŠIRVINTŲ SAVIVALDYBEI UŽ NESKAIDRŲ KONKURSĄ – 68,5 TŪKST. EURŲ BAUDA

Širvintų rajono savivaldybei už netinkamai organizuotą sporto komplekso statybos darbų konkursą skirta 68,5 tūkst. eurų dydžio bauda.

Taip nusprendė Vilniaus apygardos teismas, iš naujo išnagrinėjęs Viešųjų pirkimų tarnybos ieškinį.

„Atsižvelgiant, kad savivaldybė pirkimo sąlygose nustatė neproporcingus objektui ir konkurenciją dirbtinai ribojančius reikalavimus bei netinkamai grindė tiekėjo pasiūlytos per didelės kainos priimtinumą, savivaldybei skiriama 68,5 tūkst. eurų bauda. Teismo vertinimu, sankcijos dydis, kuris sudaro 1 proc. sutarties vertės, atitinka pažeidimo rimtumą, yra proporcingas ir pakankamai savivaldybę atgrasantis nuo pakartotinių pažeidimų“, – rašoma teismo nutartyje.

Sprendimą dar galima skųsti per 14 dienų Lietuvos apeliaciniam teismui.

Iš naujo nagrinėti Viešųjų pirkimų tarnybos ieškinį Vilniaus apygardos teismui vasarį nurodė Lietuvos apeliacinis teismas. Vilniaus apygardos teismas prieš tai jau buvo tenkinęs tarnybos ieškinį ir savivaldybei skyręs 50 tūkst. eurų baudą. Tuomet šią baudą Apeliaciniam teismui apskundė savivaldybė.

Į teismą dėl sankcijos Širvintų rajono savivaldybei skyrimo Viešųjų pirkimų tarnyba kreipėsi po to, kai 2017 metų balandį savivaldybei rekomendavo nutraukti 6,85 mln. eurų vertės sporto komplekso statybos darbų sutartį su Vilniaus statybų bendrove „Irdaiva“. Anot tarnybos, patikrinus pirkimą, nustatyta pažeidimų. Tačiau savivaldybė neįvykdė tarnybos nurodymo nutraukti sutartį.

Apie 6,85 mln. eurų vertės sutartį Širvintų rajono savivaldybės administracija su bendrovėmis „Irdaiva“ ir „Tiksli forma“ pasirašė 2016 metų rugpjūtį. Įmonės turi suprojektuoti ir pastatyti naują sporto kompleksą.

Kalnalaukio gatvėje planuojama statyti 5 tūkst. kvadratinių metrų ploto sporto kompleksą, kur planuojama organizuoti šalies ir tarptautinius sporto turnyrus, varžybas.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

melas melas

AISKU vel bus is moketoju kisenes ismoketa

SUSIJUSIOS NAUJIENOS