Skundas atmestas: teismas leido gatvę Vilniuje vadinti L. Kaczynskio vardu | Diena.lt

SKUNDAS ATMESTAS: TEISMAS LEIDO GATVĘ VILNIUJE VADINTI L. KACZYNSKIO VARDU

Teismas atmetė visuomeninių organizacijų ir piliečių reikalavimą nesuteikti sostinės gatvei Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio (Lecho Kačinskio) vardą.

Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė draugijos „Vilnija“, Lietuvos tautinio jaunimo sąjungos, Lietuvos pensininkų sąjūdžio ir piliečių L. K. bei E. M. skundą kaip nepagrįstą.

Visuomenininkai prašė panaikinti Vilniaus miesto savivaldybės tarybos vasarį priimtą sprendimą, kuriuo nuspręsta suteikti gatvei Šnipiškėse 2010-aisiais tragiškai žuvusio Lenkijos vadovo vardą. Šioje gatvėje yra ir Vilniaus savivaldybės pastatas.

Teismas konstatavo, kad Asociacijų ir Administracinių bylų teisenos įstatymai nesuteikia teisės šiems pareiškėjams ginti viešąjį interesą kreipiantis į teismą ir jie nėra laikomi suinteresuotais asmenimis.

Teismas taip pat nevertino pareiškėjų prašymo kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl lenko kortos atitikties Konstitucijai.

Sprendimas dar gali būti skundžiamas per mėnesį.

L. Kaczynskio vardas gatvei suteiktas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA–KŠS) iniciatyva.

Partijos atstovė sostinės vicemerė Edita Tamošiūnaitė BNS informavo, kad oficiali gatvės lentelės atidengimo ceremonija vyks lapkričio 8-ąją. Anot jos, užtruko rengimasis ceremonijai.

„Šiek tiek užtrukome, bet yra nuostabi, gera proga atidengti šią lentelę – lapkričio 11-ąją minimos Lenkijos šimtosios nepriklausomybės metinės“, – sakė E. Tamošiūnaitė.

Anot jos, į ceremoniją siekta pasikviesti ir L. Kaczynskio brolį, Lenkijos valdančiųjų konservatorių vadovą Jaroslawą Kaczynskį (Jaroslavą Kačinskį), tačiau šis pranešė negalėsiantis dalyvauti ceremonijoje.

1949-aisiais gimęs teisininkas L. Kaczynskis su žmona Marija ir beveik šimtu aukšto rango politikų, kariuomenės, dvasininkijos atstovų žuvo 2010-aisiais per lėktuvo katastrofą Rusijoje, Smolensko apylinkėse.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Gatvę

tik gal L. Kačinskio, o ne hieroglifais užrašytą?

Anonimas

O kiek Lenkijoje pavogtos Lietuvos žemės pavogtų su nepakeistais pavadinimais nesisimastei

Daug klausimu

O kuo Kaczynskis nusipelne? Kad su lektuvu prisiplojo? Ir kuo cia deta Lietuva? Tai gal Savanoriu prospekta Pilsudskio vardu pavadinam, o Vilniaus krasta Lenkijai grazinam?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS