Streikavę Vilniaus pedagogai gavo premijas | Diena.lt

STREIKAVĘ VILNIAUS PEDAGOGAI GAVO PREMIJAS

  • 18

Vilniaus savivaldybė neliepė streikavusiems mokytojams organizuoti papildomų konsultacijų mokiniams – prarasti atlyginimai buvo išmokėti kaip premijos, skelbia TV3 Žinios.

„Mokytojai dirbo visus metus ir nes nekvestionuojame jų kokybiško ir gero darbo, išmokėjome premijas“, – televizijai sakė Vilniaus vicemerė Edita Tamošiūnaitė.

Sostinėje streikavo 13 mokyklų. Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijoje išdalinta premijų suma siekia 154 tūkst. eurų, jas gavo 117 mokytojų, o 77 Žemynos progimnazijos pedagogai gavo 92 tūkst. eurų.

Pasak E. Tamošiūnaitės, jeigu sostinėje streikavę pedagogai organizuos konsultacijas, dirbs viršvalandžius, jie turi galimybę dar daugiau užsidirbti.

Tuo metu Kalvarijos savivaldybėje vienos streikavusios mokyklos sutaupyti pinigai buvo perduoti kitoms mokykloms.

Kaip skelbė BNS, streiko pabaigoje Andriaus Navicko vadovaujama profsąjunga žadėjo po kurio laiko vertinti, kiek prarasto darbo užmokesčio pedagogai susigrąžino per papildomą darbo krūvį, o algų skirtumas jiems bus išmokėtas iš streiko fondo ir profsąjungos nario mokesčio. Pasak A. Navicko, jau paaukota apie 50 tūkst. eurų.

Praėjusių metų pabaigoje daugiau nei mėnesį streikavusi dalis pedagogų protestavo dėl didesnių algų ir rugsėjį įvestos etatinio apmokėjimo sistemos. Vienu metu streikavo apie 1,5 tūkst. mokytojų iš 45 tūkst.

Rašyti komentarą
Komentarai (18)

...

Tai ir 'Mortos' mokyklų mokytojos turi streikuot (o pas ką pro langus į saloną sulipt?) jei nori premijų gaut?

jo

Dar ne visi debilai emigravo.Premijas mokytojai gavo už 2018 metų darbą,o ne už streiką.Kaip gandragalviai toliau moka kiršinti žmones.

zelemunčikas

Visdėlto mokytojai nors ir yra Lietuvos šviesuomenė,bet ne pavyzdys.Susiskaldę į daugybę profsąjungų ir pagrindinai kovoja dėl teisių tarp savęs.Pavyzdys yra jūreivių profsąjunga ITF(International Traficworkers Federation)Šios profsąjungos darbdaviai bijo labiau nei aš savo uošvės.Teko irgi streikuoti bei teistis dėl atlyginimo.Rezultatas: darbdavys prarado laivą,o ekipažui sumokėjo ne tik atlyginimus už metus streiko,bet ir už maistą,teismo išlaidas,kelionės išlaidas ir dar buvo įrašytas į juodąjį tarptautinės laivininkystės sąrašą.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS