Ukrainiečių pabėgėlių vaikams perduota 100 mokyklinių kuprinių | Diena.lt

UKRAINIEČIŲ PABĖGĖLIŲ VAIKAMS PERDUOTA 100 MOKYKLINIŲ KUPRINIŲ

  • 0

Vilniuje, Vytauto Didžiojo universitete veikiančiame Ukrainos centre, ketvirtadienį karo pabėgėlių vaikams perduotos Lietuvos verslo dovanotos kuprinės su mokyklinių priemonių rinkiniais.

Ukrainiečių pabėgėlių vaikams iš viso perduota 100 kuprinių su įvairiais reikmenimis.

Šią iniciatyvą surengė Ukrainos ambasada Lietuvoje ir prekybos tinklas „Rimi“. Nuo Rusijos besiginančios šalies atstovai ragina daugiau Lietuvos verslo prisidėti remiant pabėgėlių vaikus.

Kaip pranešime sakė ambasadorius Petro Bešta, nuo Rusijos sukelto karo Ukrainoje pradžios Lietuvos švietimo įstaigos suteikė ukrainiečių vaikams galimybę iš karto pradėti mokytis, gauti nemokamus pietus, viešąjį transportą, popamokines veiklas, tačiau „dabar, praėjus daugiau nei penkiems mėnesiams nuo karo pradžios, didžiausiu iššūkiu tampa ukrainietiškų mokyklų Lietuvoje finansavimo stygius“.

„Ukrainietiškos mokyklos yra būtinos vaikams, kad jie galėtų tęsti mokslą Ukrainos švietimo sistemoje, o tai padės jiems grįžus į Ukrainą. Verslo pagalba gali apimti mokyklų aprūpinimą baldais ir medžiagomis, klasių įrengimą ir mokykloms skirtų patalpų remontą. Be to, vis dar yra šeimų, neturinčių galimybės paruošti vaikus mokyklai, aprūpinti juos kanceliarinėmis priemonėmis“, – sakė ambasadorius.

Ukrainiečių pabėgėlių vaikams perduota 100 mokyklinių kuprinių

P. Peleckio / BNS nuotr.

Pasak P. Beštos, liepą Lietuvoje oficialiai įregistruotas „Tarptautinės ukrainiečių mokyklos“ filialas Lietuvoje – joje vaikai iš Ukrainos gali mokytis pagal savo šalies švietimo programą.

Kaip pasakojo Ukrainos centro vyriausioji koordinatorė Olesia Cholodova, švietimas yra tik dalis vaikų integracijos Lietuvoje.

„Labai svarbu vykdyti ir popamokines veiklas, kad moksleiviai turėtų kur leisti laiką tarp ukrainietiškai kalbančių bendraamžių, socializuotis ir išmokti naujų dalykų. Dabar tokią galimybę jie turi Ukrainos centre, įsikūrusiame Vytauto Didžiojo universitete. Tad įmonės, kurios norėtų prisidėti ir pasiūlyti nemokamų užsiėmimų ukrainiečių vaikams, kviečiami apsvarstyti galimybę paremti Ukrainos centrą“, – sakė ji.

Statistikos departamento duomenimis, Rusijos karinėms pajėgoms įsiveržus į Ukrainą, iš šios šalies į Lietuvą atvyko beveik 62 tūkst. pabėgėlių, 17,3 tūkst. iš jų yra mokyklinio amžiaus.

Gairės: karas Ukrainoje, ukrainiečiai, ukrainiečiai vaikai, kuprinės ukrainiečiams
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS