Vilniaus biudžeto projektas – su 96 mln. eurų deficitu | Diena.lt

VILNIAUS BIUDŽETO PROJEKTAS – SU 96 MLN. EURŲ DEFICITU

  • 5

Šią savaitę pradedamas svarstyti Vilniaus miesto šių metų biudžeto projektas yra su didesniu nei 96 mln. eurų deficitu – planuojama gauti 839,3 mln. eurų pajamų, o numatomi asignavimai siekia 936 mln. eurų.

Miesto tarybos sprendimo projekte nurodoma, kad 2022 metų pajamos, palyginti su 2021 metų patvirtintu biudžetu, dideja  19,5 proc., o išlaidos – 11,1 proc. 

„Savivaldybės pajamų savarankiškoms funkcijoms augimui didžiausią įtaką daro prognozuojamų pajamų iš gyventojų pajamų mokesčio didėjimas“, – BNS sakė savivaldybės administracijos direktorė Lina Koriznienė.

Mokesčiai turėtų sudaryti 57,8 proc. visų pajamų, iš jų gyventojų pajamų mokestis – daugiau nei 436 mln. eurų. Valstybės biudžeto dotacijos ir Europos Sąjungos finansinė parama viršija 262 mln. eurų, arba 31,2 proc. visų pajamų.

Didžiausią išlaidų dalį sudarytų švietimas – jam iš biudžeto šiemet numatyta 449,6 mln. eurų, aplinkosaugai ir miesto plėtrai – 123 mln., socialinei apsaugai – 90,4 mln., sveikatos apsaugai – 55,8 mln., kultūrai – 14,9 mln. eurų.

Daugiau nei pusės milijardo vertės išlaidos bus dengiamos iš miesto biudžeto, 262 mln. eurų – dotacijomis, 53,6 mln. eurų – iš lėšų likučių ir 43 mln. – skolintais pinigais.

Vilniaus savivaldybės administracijos ir jos padalinių darbo užmokesčio fondui numatoma skirti kiek daugiau nei 31 mln.  eurų.

Anot savivaldybės atstovų, miesto tarybai biudžeto projektas bus pateiktas sausio 12-ąją, o patvirtinti jį tikimasi vasario pradžioje.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

Anonimas

Apie vilniu po 3 DOZES nesioti pradejo !? Vilnius SUVALGO du trecdalius visos Lietuvos biudzeto !!! po 4 STOGA NUNES !!

Anonimas

ka pezi ? kiek uostas duoda ?

Apie vilniu

Per mazas biudzetas Vilniui. Vionius surenka du trecdalius visos Lietuvos biudzeto, tiek ir turetu gauti, o ne viena ketvirtadali. . Kodel Vilnius turi islaikyti visa Lietuva? Patvoriniai valstieciai , pradekite dirbti, o ne ant pasalpu sedekite!
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS