Vilniaus mobiliajame punkte COVID-19 tyrimai bus imami dviem srautais | Diena.lt

VILNIAUS MOBILIAJAME PUNKTE COVID-19 TYRIMAI BUS IMAMI DVIEM SRAUTAIS

  • 0

Nuo antradienio Vilniuje mobiliajame punkte (V. Gerulaičio g. 1) tyrimai dėl COVID-19 bus atliekami dviem atskirtais srautais – toliau tikslingai bus tiriami simptomus jaučiantieji, taip pat į ligonines planine tvarka guldomi pacientai bei užfiksavus infekcijos židinius, pavyzdžiui, užsikrėtus bendrabučio gyventojui ir kt., o kiti – testuojami profilaktiškai.

Ši naujovė, kaip teigiama Vilniaus savivaldybės pranešime, atsirado Sveikatos apsaugos ministerijai nusprendus, kad profilaktinis testavimas dėl koronaviruso bus atliekamas atsižvelgus į savivaldybės epidemiologinius rodiklius, t.y. įvertinus riziką konkrečioje savivaldybėje. Planuojama, kad per dieną Vilniaus mobiliajame punkte dėl koronaviruso galės pasitikrinti 560 žmonių.

Profilaktiškai galės tirtis Vilniaus mieste dirbantys socialiniai darbuotojai, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojai, vaistinių ir prekybos vietų darbuotojai ir kitų valstybinių institucijų darbuotojai.

Visi ėminiai bus paimami kas 3 minutes, todėl itin svarbu į mobilųjį punktą atvykti griežtai tik paskirtu registracijos laiku, kad nesusidarytų nereikalingos grūstys ir suplanuoti tyrimai vyktų sklandžiai, pažymima pranešime. Profilaktiniams tyrimams registruojamasi telefonu 1808, darbuotojai norintys užsiregistruoti nurodant gautą slaptažodį.

Dėl asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų prevencinių tyrimų įstaigų vadovai kreipiasi į Sveikatos apsaugos skyrių, jeigu neturi galimybių tyrimus atlikti įstaigoje. Socialinės globos įstaigų vadovai dėl prevencinių darbuotojų tyrimo kreipiasi į Socialinių paslaugų skyrių.

V. Gerulaičio g. 1 mobiliajame punkte atvykusius automobiliais pasitiks punkto apsauga ir savanoriai, kurie skirstys srautą ir nurodys, ką toliau daryti. Prašoma paisyti ženklų ir nurodymų, neatidarinėti langų, nevaikščioti po mobilaus punkto teritoriją. Bus aptarnaujama dviem griežtai paskirstytais srautais pagal labai konkretų tikslų laiko grafiką kas 3 minutes. Mobiliajame punkte dirbs keturios pamainos nuo 6:30 val. iki 21:12 val.

Vykstant į mobilųjį punktą, būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą bei telefoną su gauta registracijos žinute. Po ėminio paėmimo žmogus turi grįžti į namus ir laukti šio nemokamo tyrimo atsakymo trumpąja žinute arba telefoniniu skambučiu.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS