Vilniaus oro uoste plės lėktuvų riedėjimo takus: investuos 11 mln. eurų | Diena.lt

VILNIAUS ORO UOSTE PLĖS LĖKTUVŲ RIEDĖJIMO TAKUS: INVESTUOS 11 MLN. EURŲ

Vilniaus oro uoste planuojama lėktuvų riedėjimo takų plėtra, leisianti orlaiviams atlikti mažiau sudėtingų manevrų bei sutrumpinti nutūpusių ir pakilimui riedančių lėktuvų riedėjimo laiką. Panaudojant ES fondų investicijas, numatoma praplatinti ir pailginti vieną esamą riedėjimo taką bei įrengti vieną naują.

„Tarptautiniame Vilniaus oro uoste kasmet vykdoma vis daugiau skrydžių, aptarnaujama daugiau keleivių. Svarbu, kad oro uosto infrastruktūra atitiktų šiuos augančius poreikius ir užtikrintų skrydžių saugą, patogumą keleiviams. Be to, planuojami projektai svarbūs ir aplinkosaugos požiūriu – jie leis oro uoste sumažinti aviacijos skleidžiamą triukšmą ir oro taršą“, – pranešime cituojamas susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

Anot ministerijos, siekiant sumažinti orlaivių manevravimo trukmę, iki 2021 m. planuojama įrengti vieną naują riedėjimo taką. Tai leis sutrumpinti laiką, reikalingą lėktuvams riedėti tarp šiaurinio perono bei kilimo ir tūpimo tako pradžios. Projekto vertė – 1,9 mln. eurų, iš jų numatomos ES fondų investicijos – 0,9 mln. eurų.

Taip pat numatoma praplatinti ir pailginti šiuo metu esamą riedėjimo taką F. Dėl to sutrumpės nutūpusių ir pakilti besirengiančių orlaivių riedėjimo laikas. Šį projektą planuojama įgyvendinti 2020-2022 m. Bendra projekto vertė – 9,3 mln. eurų, iš jų 4,6 mln. eurų – planuojamos ES lėšos.

Šiuo metu Vilniaus oro uoste yra vienas lėktuvų kilimo ir tūpimo takas bei penki riedėjimo takai.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

kai

tik "isisavins", kita diena jau ims statyti nauja oro uosta.

Keleivis

Čia reikalinga valstybiniam VIP terminalui, kad valdžia greičiau riedėtų iš Briuselio namo, nes atauš barščiai. Žmonėms net stogo nėra įlipti į WizzairRyanair lėktuvus.

Romas

Plaus pinigus vadinasi!!!negyvas vilniaus Oro uostas Kam far ten ka investuoti!?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS