Vilniaus rajono gyventojams gerinamos ambulatorinės slaugos paslaugos namuose Pereiti į pagrindinį turinį

Vilniaus rajono gyventojams gerinamos ambulatorinės slaugos paslaugos namuose

2025-04-10 16:15

Siekiant gerinti teikiamų ambulatorinės slaugos paslaugų namuose kokybę ir prieinamumą Vilniaus rajono gyventojams, šių metų kovą baigtas įgyvendinti Vilniaus rajono savivaldybės vykdytas projektas „Vilniaus rajono ilgalaikės priežiūros mobilių komandų aprūpinimas įranga“, dalinai finansuotas ES lėšomis.

Pasak Vilniaus rajono savivaldybės mero Roberto Duchnevičiaus, Vilniaus rajone augantis bendras gyventojų skaičius ir senstanti visuomenė tampa svarbiu iššūkiu, siekiant rūpintis senyvo amžiaus asmenų sveikata ir gyvenimo kokybe.

„Dėl sumažėjusių savirūpos gebėjimų ir sveikatos sutrikimų slaugos ir socialinės priežiūros paslaugų poreikis senyvo amžiaus žmonėms auga, jiems vis dažniau prireikia kompleksinių (slaugos ir socialinių) paslaugų, kurios pagerintų jų ir juos prižiūrinčių artimųjų gyvenimo kokybę, todėl Vilniaus rajone plėtojamos ambulatorinės slaugos paslaugos namuose, kurias teikia mobilios komandos. Vilniaus rajono teritorijos didelis plotas ir nemaži atstumai skatina decentralizuoti mobilias komandas, kad paslaugos būtų kuo prieinamesnės ir efektyvesnės gyventojams. Įgyvendinus projektą, buvo atnaujinta bendros praktikos gydytojo kabineto ambulatorinės slaugos paslaugų teikimo namuose komandos darbui reikalinga įranga ir priemonės, kas užtikrins sveikatos priežiūros saugą ir rizikų valdymą. Dėl to ambulatorinės slaugos paslaugos namuose taps kokybiškesnės, veiksmingesnės ir dar labiau orientuotos į pacientus“, – sakė meras R. Duchnevič.

Nuo šiol VšĮ Vilniaus rajono poliklinikos, VšĮ Vilniaus rajono Nemenčinės poliklinikos ir V. Staliulionienės bendros praktikos gydytojo kabineto ambulatorinės slaugos paslaugų teikimo namuose komandos bus aprūpintos modernia medicinine ir kompiuterine įranga. Ši pažangi įranga leis slaugos specialistams tiksliau ir greičiau stebėti pacientų sveikatos būklę, atlikti diagnostinius tyrimus, o taip pat užtikrinti aukščiausią paslaugų kokybę bei pacientų saugumą. Naujos technologijos padės optimizuoti darbo procesus, sumažinti klaidų tikimybę ir užtikrinti efektyvų paslaugų teikimą nuotoliniu būdu, kas ypač svarbu pacientams, kurie dėl sveikatos būklės negali atvykti į gydymo įstaigas. Projekte dalyvavusios gydymo įstaigos įsipareigojo teikti šias paslaugas ne trumpiau nei penkerius metus, todėl gyventojai gali tikėtis nuolatinės ir kokybiškos slaugos pagalbos savo namuose.

Nauja įranga – kokybiškesnė priežiūra pacientams namuose

Ambulatorinės slaugos paslaugas namuose teikiančios mobilios komandos aprūpintos naujais fonendoskopais, kraujospūdžio matavimo aparatais, tonometrais akispūdžiui matuoti, termometrais, matuokliais gliukozės kiekiui kapiliariniame kraujyje nustatyti ir kraujo krešumo rodikliui kapiliariniame kraujyje nustatyti, mobiliaisiais elektrokardiografais, pulsoksimetrais, gleivių siurbikliais, otoskopais, nešiojamaisiais kompiuteriais, mobiliaisiais telefonais.

Pasak savivaldybės vicemerės Editos Tamošiūnaitės, mobiliosioms komandoms atnaujinus būtiną įrangą bus galima greičiau ir tiksliau diagnozuoti paciento būklę, stebėti jo sveikatos pokyčius realiu laiku, taip pat optimizuoti slaugos procesus.

„Į namus teikiamos ambulatorinės slaugos paslaugos yra esminės tiems, kurie dėl sveikatos būklės negali savarankiškai lankytis gydymo įstaigose. Modernios įrangos dėka gydytojai galės greičiau ir tiksliau reaguoti į paciento būklės pokyčius, užtikrinti aukštesnę priežiūros kokybę ir suteikti pacientams daugiau komforto bei saugumo, ypač socialiai pažeidžiamoms grupėms – vyresnio amžiaus žmonėms ir asmenims, sergantiems lėtinėmis ligomis“, – sakė vicemerė E. Tamošiūnaitė.

Pasinaudoti ambulatorinės slaugos paslaugas namuose teikiančios mobilios komandos paslaugomis gali visų amžiaus grupių asmenys, kuriems nustatyta negalia, darbingumo ar nesavarankiškumo lygis, taip pat tie, kuriems reikalingos paliatyviosios pagalbos ar ilgalaikės priežiūros paslaugos.

Paslaugos bus teikiamos ir asmenims, sergantiems psichikos sveikatos sutrikimais, tokiems kaip senatvinė demencija ar Alzheimerio liga, taip pat vyresnio amžiaus gyventojams, praradusiems gebėjimus savarankiškai rūpintis savo gyvenimu. Projekto naudą pajaus ir lėtinėmis ligomis sergantys asmenys bei jų šeimos nariai ir vietos bendruomenės.

Projektas pradėtas vykdyti 2024 m. gegužės 29 d., o jo įgyvendinimui buvo skirta 50 867,50 Eur suma, dalinai finansuota iš Europos Sąjungos lėšų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra