Vilniaus viešojo transporto profsąjunga nubalsavo už streiką | Diena.lt

VILNIAUS VIEŠOJO TRANSPORTO PROFSĄJUNGA NUBALSAVO UŽ STREIKĄ

Vilniaus viešojo transporto darbuotojų profesinė sąjunga penktadienį pasibaigusiame balsavime pasisakė už planus surengti įspėjamąjį streiką dėl darbo sąlygų, jis planuojamas lapkritį.

Profsąjungos pirmininkas Algirdas Markevičius BNS sakė, kad 747 iš 769 balsavime dalyvavusių savivaldybės įmonės darbuotojų buvo už streiką.

Šiai profesinei sąjungai priklauso daugiau nei 1,2 tūkst. darbuotojų. Teisės aktai numato, kad streikas gali būti skelbiamas pritarus ketvirtadaliui profsąjungos narių.

„Turėdami tokį profesinės sąjungos narių palaikymą, pirmadienį skubos tvarka šaukiame profsąjungos tarybą, kuri priims sprendimą dėl streiko formos ir datos“, – kalbėjo A. Markevičius.

Pasak jo, antradienio rytą sprendimas bus įteiktas Vilniaus viešojo transporto vadovybei. Abi pusės per tris darbo dienas turės suderinti, kaip teikti viešojo transporto paslaugą streiko metu.

Teismai yra išaiškinę, kad socialinės paslaugos privalo būti teikiamos net ir darbuotojams streikuojant.

Anot A. Markevičiaus, streiką planuojama rengti lapkričio 4-5 dienomis.

Profsąjunga ragina dešimtadaliu didinti algas įmonės darbuotojams ir gerinti kitas sąlygas, pavyzdžiui, užtikrinti galimybę pasinaudoti pietų pertrauka.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius teigia, kad planuojamas streikas yra politinė akcija, o profsąjunga priešinasi planams keisti skatinimo sistemą įmonėje, skiriant dėmesio naujiems ar gerai dirbantiems darbuotojams.

Iš viso įmonėje „Vilniaus viešasis transportas“ dirba apie 1,9 tūkst. žmonių.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS