Vilniuje prasideda elektroninė registracija į mokyklas | Diena.lt

VILNIUJE PRASIDEDA ELEKTRONINĖ REGISTRACIJA Į MOKYKLAS

Vilniuje antradienį prasideda elektroninė registracija į sostinės mokyklas 2022–2023 mokslo metams.

Kaip pažymi savivaldybė, elektroninius prašymus bus galima teikti iki gegužės 31 dienos, tad skubėti nereikia – pateikimo laikas neturės jokios įtakos pirmumui.

Jei į pasirinktą mokyklą priimama konkurso būdu ar mokykla įgyvendina specializuoto ugdymo (inžinerinės/sporto) krypties programas, savitos pedagoginės sistemos elementus, prašymai turi būti pateikti anksčiau – iki kovo 31 dienos.

Elektroninius prašymus turi pateikti būsimųjų pirmokų, taip pat keičiančių mokyklas, pereinančių iš progimnazijų į gimnazijas, atvykusių gyventi į sostinę mokinių tėvai.

Mokiniai, kurie pereina mokytis į aukštesnio lygmens programą – penktą, devintą (I gimnazijos) ar III gimnazijos klasę – toje pačioje mokykloje, mokyklos vadovui pateikia laisvos formos prašymą.

Vilnius šiemet pakoregavo pirmumo kriterijus priimant mokyklas – nebegalioja kriterijus dėl mokyklai priskirtose teritorijoje išsinuomoto būsto.

Jei mokykla gaus daugiau prašymų, nei gali priimti mokinių, vadovausis nustatytais pirmumo ir priėmimo be eilės kriterijais. Pirmumo kriterijai taikomi našlaičiams, vaikams, daugiavaikių šeimų vaikams, dvynukams ir kt., taip pat vaikams, kurių vieno iš tėvų ir paties vaiko deklaruota gyvenamoji vieta toje teritorijoje yra nuo dvejų iki šešerių metų.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS