Advokato žadėtą dieną pareigūnai S. Rachinšteino nesulaukė | Diena.lt

ADVOKATO ŽADĖTĄ DIENĄ PAREIGŪNAI S. RACHINŠTEINO NESULAUKĖ

  • 1

Teisėsaugos pareigūnai ketvirtadienį nesulaukė pasirodant verslininko Sergejaus Rachinšteino. Jo advokatas tikino, kad klientas grįš vasario 12 dieną.

„Man jis neatsiskaitinėja, kur važiuoja. Nekomentuosiu, sakau nekomentuosiu“, - BNS sakė advokatas Andrius Baranskis.

Anksčiau S.Rachinšteino gynėjas žurnalistus tikino, kad jo klientas nėra pabėgęs iš Lietuvos. Anot advokato, jis prokuroro, tiriančio bylą dėl sukčiavimo, leidimu dar pernai gruodį išvyko į verslo kelionę užsienyje ir toje kelionėje tebėra iki šiol. A.Baranskio tikinimu, jo klientas į Lietuvą turėjo grįžti vasario 12 dieną, jis esą palaiko ryšį su ikiteisminį tyrimą atliekančiais prokurorais.

Ikiteisminį tyrimą S.Rachinšteino byloje atliekantis Generalinės prokuratūros prokuroras Dainius Baraniūnas BNS sakė esąs suplanavęs susitikti su įtariamu verslininku.
„Jis kitą savaitę kviečiamas tam tikram procesiniam veiksmui, pažiūrėsime“, - sakė prokuroras. Jis yra leidęs S.Rachinšteinui išvykti iš Lietuvos.

Praėjusią savaitę Vilniaus apygardos teismas išdavė Europos arešto orderį iš Lietuvos išvykusiam sukčiavimo byloje nuteistam S.Rachinšteinui. Po šio sprendimo S.Rachinšteinas turėtų būti perduotas Lietuvai, jei atvyks į kurią nors kitą ES valstybę.

Nutartį paskelbusi teisėja Sigita Bieliauskienė pažymėjo, kad S.Rachinšteinas yra nuteistas realia laisvės atėmimo bausme, nuosprendis yra įsiteisėjęs, į Lietuvą nuteistasis neatvyksta, jo buvimo vieta nėra žinoma.

S.Rachinšteinas ir kartu su juo nuteisti kiti asmenys jiems nepalankų nuosprendį apskundė Lietuvos Aukščiausiajam Teismui. Jie taip pat paprašė sustabdyti nuosprendžio vykdymą, kol kasacine tvarka nebus išnagrinėta jų byla.

BNS žiniomis, Aukščiausiasis Teismas sutiko sustabdyti nuosprendžio vykdymą kartu su S.Rachinšteinu nuteistiems asmenims, tačiau nuteisto verslininko prašymo netenkino.
Pernai gruodžio 30 dieną Vilniaus apygardos teismas S.Rachinšteiną pripažino kaltu dėl sukčiavimo ir nuteisė kalėti pustrečių metų.

Nuosprendis įsiteisėja nuo jo paskelbimo.

Skelbiant nuosprendį pernai gruodžio 30 dieną Vilniaus apygardos teisme S.Rachinšteinas nedalyvavo, manoma, kad jau tuo metu jis buvo išvykęs iš Lietuvos. Jeigu pasitvirtins versija, kad nuteistasis pasislėpė nuo bausmės, pareigūnai nuosprendžio įvykdymui jo galės ieškoti dar 15 metų - tokią trukmę numato įstatymas.

S.Rachinšteinas taip pat yra įtariamasis kitoje sukčiavimo byloje, joje jis buvo sulaikytas pernai kovo mėnesį, teismas netrukus jį leido suimti. Tačiau suimtojo skundą išnagrinėjęs Vilniaus apygardos teismas paskelbė, kad verslininkas turi būti paleistas nedelsiant, apylinkės teismo priimta nutartis dėl suėmimo dviejų mėnesių laikotarpiui, panaikinimą.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

nekarsonas

jis juk pagal advokato zodzius isskrido ir zadejo gristi o kas nezino kad variklis turi tendensija ir sugesti gal taip ir ivyko o kai ji sutaisys tai karsonas palikes sauleta pakrante gris i jam nepalanke sali juk pas mus teisingumas turtu vagims pirmoje vietoj

SUSIJUSIOS NAUJIENOS