Buvusi pataisos namų profsąjungos pirmininkė bus teisiama dėl dokumentų klastojimo | Diena.lt

BUVUSI PATAISOS NAMŲ PROFSĄJUNGOS PIRMININKĖ BUS TEISIAMA DĖL DOKUMENTŲ KLASTOJIMO

  • 7

Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai dokumentų klastojimu yra pateikti buvusiai Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (VAITĮPS) skyriaus pataisos namuose pirmininkei Ilonai Jankunienei, trečiadienį pranešė Vilniaus apygardos prokuratūra.

Jai inkriminuojamų nusikaltimų padarymo metu Ilona Jankunienė dar turėjo Lankelytės pavardę.

Pasak prokuratūros, ikiteisminis tyrimas šioje byloje buvo pradėtas Kalėjimų departamente gavus duomenų, kad per profsąjungos skyriaus pataisos namuose pirmininko rinkimus galėjo būti klastojami dokumentai – skirtinguose rinkimų dokumentuose tų pačių asmenų parašai akivaizdžiai skyrėsi.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad pataisos namų pareigūnė I. Jankunienė, turėdama tikslą užimti įsteigto profsąjungos skyriaus pirmininkės pareigas, 2019 metų spalį organizavo VAITĮPS skyriaus pataisos namuose narių balsavimą dėl pirmininko ir jo pavaduotojo rinkimų.

Manoma, kad ji, pažeisdama profsąjungos įstatų nuostatas, suklastojo 13 jos narių parašų, taip atimdama teisę jiems balsuoti ir išreikšti savo valią.

„Galimai klastotą dalyvių sąrašą, kaip būtiną dokumentą surašyti susirinkimo protokolą ir tokio protokolo priedą, I. J. (Ilona Jankunienė - BNS) perdavė susirinkimui pirmininkavusiam asmeniui, kuris protokole užfiksavo, kad balsų dauguma profesinės sąjungos skyriaus pirmininke išrinkta I. J., o jis pats išrinktas pirmininko pavaduotoju“, – teigiama prokuratūros pranešime.

Pirmininkės posto siekusi pareigūnė taip pat įtariama klastojusi dokumentus, kai pernai metų pradžioje organizavo profsąjungos skyriaus narių balsavimą dėl šio skyriaus atstovo į Profesinės sąjungos visuotinį delegatų suvažiavimą.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, renkant atstovą, tąkart galėjo būti suklastotas 31 profsąjungos nario parašas.

Tyrimo metu taip pat paaiškėjo, kad kai kurie liudininkais apklausti asmenys davė melagingus parodymus. 2020 metų pradžioje, teismas tris asmenis pripažino dėl to kaltais.

Baudžiamąją bylą dėl dokumentų klastojimo nagrinės Vilniaus apylinkės teismas. 

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Anonimas

Labai labai negoziai Lankelyte elgesi Lukiskese ir toliau negrazius dalykus dare Rasu pataisos namuose.Fui tokia .....

Tikrai tai

Lankelyte. Panevezio kalejime ras su kuo pasidalinti ypac nesaziningo ir negrazaus gyvenimo nuotykiais.Jau laikas uzimti Panevezy kamera.

Ok

Gieda kaip galėjo buti pirmininkė labai baisi boba
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS