Į riaušių prie Seimo bylos posėdį ketinama atvesdinti tris kaltinamuosius | Diena.lt

Į RIAUŠIŲ PRIE SEIMO BYLOS POSĖDĮ KETINAMA ATVESDINTI TRIS KALTINAMUOSIUS

Į trečiadienį vyksiantį riaušių prie Seimo bylos posėdį Vilniaus miesto apylinkės teismas ketina atvesdinti tris kaltinamuosius.

Į 15-ąjį, priešpaskutinį šiemet šios bylos posėdį, teismas nusprendė atvesdinti Almantą Bimbą, Edmundą Strukovskį bei Artūrą Točilovą.

„Jie neatvyko į lapkričio 29 dienos teisiamąjį posėdį. Dėl kokių priežasčių neatvyko, teismą neinformavo, todėl laikytina, kad kaltinamieji į posėdį neatvyko be svarbių priežasčių“, – BNS antradienį informavo Vilniaus miesto apylinkės teismo atstovas Giedrius Janonis.

Teismo manymu, kaltinamųjų parodymai yra svarbūs bei kaltinamųjų dalyvavimas teisiamajame posėdyje pagal įstatymą yra būtinas, todėl siekiant visapusiškai ir objektyviai išnagrinėti bylą, tikslinga kaltinamuosius į sekantį teisiamąjį posėdį atvesdinti.

Tai ne pirmas kartas, kuomet riaušių bylos kaltinamieji atvesdinami į bylos posėdžius – į vieną iš lapkričio pradžioje vykusių posėdžių teismas buvo nusprendęs atvesdinti 15 anksčiau be pateisinamos neatvykusių kaltinamųjų.

Kaltinamąjį nusprendus atvesdinti į teismą, su juo susisiekia policija, ji primena pareigą dalyvauti posėdyje, prižiūri, kad asmuo reikiamu laiku nuvyktų į teismą.

Kaltinimai riaušių prie Seimo byloje yra pareikšti 87 asmenims, į posėdžius, kaip įprasta, visi jie nesusirenka. Beveik visi kaltinamieji yra laisvėje. Teismas yra nusprendęs suimti į teismo posėdžius neatvykstantį Luką Dolotovą, manoma, kad jis yra užsienyje.

Neseniai Ispanijoje sulaikytas ieškomas kaltinamasis riaušių prie Seimo byloje Arnoldas Kriskis.

Dar vieną posėdį šioje byloje teismas rengs gruodžio 13 dieną. Toliau byla bus nagrinėjama 2024 metų sausio 10 dieną, kitąmet teismas iš viso suplanavo 64 šios bylos posėdžius, vyksiančius sausį-gruodį.

Nagrinėdamas bylą, Vilniaus miesto apylinkės teismas pastaruoju metu apklausia per 2021 metų rugpjūtį per riaušes prie Seimo nukentėjusius Viešojo saugumo tarnybos (VST) ir Vilniaus apskrities policijos pareigūnus.

25 pareigūnai, daugiausia VST darbuotojai, yra pripažinti nukentėjusiais per riaušes.

Riaušės prie parlamento rūmų Vilniuje kilo 2021 metų rugpjūčio 10-osios vakarą po mitingo prieš Vyriausybės ribojimus, skirtus imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio kiemo. Prieš protestuotojus policija panaudojo ašarines dujas, šie savo ruožtu mėtė į pareigūnus akmenis.

Policija pažymi, kad organizuoto mitingo metu ir po jo grupė asmenų „organizavo ir išprovokavo žmonių sambūrį viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip pažeisti viešąją tvarką“, riaušių metu kai kurie asmenys tai ir darė, panaudojo sprogmenis bei pasipriešino policijos ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnams.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

ai

reiktu tave nevykeli viesiems darbams, kad nors kaip pensijai uzsidirbtum

Romas

šitą šaiką nevykėlių viešiems darbams o ne šiltai posėdžių salėje orą gadinti.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS