Kinų restoranuose nelegalūs darbuotojai algas gaudavo grynaisiais | Diena.lt

KINŲ RESTORANUOSE NELEGALŪS DARBUOTOJAI ALGAS GAUDAVO GRYNAISIAIS

  • 0

Vilniuje už nelegalų trijų darbuotojų įdarbinimą dviejuose kinų restoranuose, jų savininkui Kinijos piliečiui gresia bauda iki 5 tūkst. eurų, antradienį skelbia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

Tarnybos pranešime teigiama, kad su darbuotojomis nebuvo sudarytos jokios darbo sutartys, o dėl atlyginimo buvo sutarta taip, kad šis būtų mokamas grynaisiais pinigais kiekvieną darbo dieną.

Restoranų savininkas FNTT pareigūnams teisinosi, kad dvi darbuotojos buvo paprašytos pakeisti susirgusių darbuotojų, o trečiai buvo pažadėta, kad darbo sutartis bus pasirašyta tada, kai ši išmoks dirbti.

Restoranus valdančios įmonės buhalterė dar bandė taisyti padėtį – apie dvi darbuotojas išsiuntė pranešimus „Sodrai“, bet tai padarė tik FNTT atliekamo patikrinimo metu.

Taip pat skelbiama, kad patikrinimo metu nustatyta ir kitų pažeidimų. Patikrinus išrašomų sąskaitų registrą, pastebėta, kad praėjusių metų liepos mėnesio buhalterinėje apskaitoje apskaityta apie pusantro karto daugiau lėšų nei nurodyta PVM deklaracijoje.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS