Prokuroras siūlo konfiskuoti J. Kozubovskio turto už 10 mln. eurų | Diena.lt

PROKURORAS SIŪLO KONFISKUOTI J. KOZUBOVSKIO TURTO UŽ 10 MLN. EURŲ

  • 0

Buvęs advokatas Juzefas Kozubovskis turėtų būti pripažintas kaltu dėl neteisėto praturtėjimo, jam reikėtų skirti 11,4 tūkst. eurų baudą ir konfiskuoti turto už 10 mln. eurų, siūlo prokuroras Dainius Baraniūnas.

Pirmadienį Vilniaus miesto apylinkės teisme jis pasiūlė J.Kozubovskiui skirti tokią bausmę už neteisėtą praturtėjimą ir neteisėtą vertimąsi komercine veikla.

Ikiteisminį tyrimą dėl Vilniuje dirbusio advokato galbūt padarytų nusikalstamų veikų atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Kauno apygardos valdyba ir Kauno apygardos prokuratūra.

Pasak FNTT, įtariamasis, dirbdamas advokatu, 2004-2009 metais neteisėtai stambiu mastu versdamasis nekilnojamojo turto prekyba, nusikalstamu būdu gavo 8,7 mln. eurų pelno ir nesumokėjo 0,55 mln. eurų gyventojų pajamų ir pridėtinės vertės mokesčių.

J.Kozubovskis teisėtomis pajamomis negalėjo pagrįsti 1,45 mln. eurų vertės nekilnojamojo turto - 2008 metais įsigytų žemės sklypų Vilniaus mieste. Įtariama, kad jis neteisėtai praturtėjo panaudodamas nusikalstamos kilmės pinigines lėšas.

Prokuroro duomenimis, J.Kozubovskis pirko butą Vilniuje, Gynėjų gatvėje, sklypų įvairiose miesto vietose, 2008 metais jis Vilniuje įsigijo milijoninės vertės sklypą, už kurį sumokėjo atsiskaitydamas su pardavėju grynaisiais litais ir eurais.

Kaltinamasis kaltę neigia.

J.Kozubovskis anksčiau buvo teisiamas kartu su cigarečių kontrabandos karaliumi tituluojamu Viliumi Karaliumi ir jo bendrais.

Teisėsaugos pareigūnai įtarė, kad jis kaip teisininkas galėjo padėti kontrabandininkams savo patarimais. 2005 metais nuosprendį paskelbęs Vilniaus apygardos teismas nuosprendyje pažymėjo, kad J.Kozubovskio veiksmus galima būtų vertinti kaip advokato etikos pažeidimus, bet to negalima vertinti kaip nusikaltimo.

J.Kozubovskio byloje kaip specialusis liudytojas apklaustas ir ikiteisminį tyrimą atlikusios FNTT vadovas Kęstutis Jucevičius.

Žiniasklaida yra skelbusi, kad tirta informacija, esą K.Jucevičius per tarpininkus reikalavo didelio kyšio iš advokato, tačiau pernai spalį šis tyrimas nutrauktas. Prokuratūra konstatavo, kad K.Jucevičius su kyšiais nesusijęs. Be to, prokuratūra FNTT vadovą ir jo pavaduotoją pripažino nukentėjusiais, nes jie buvo neteisėtai paslapčia sekami.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS