Teismas atmetė buvusios prokurorės skundą dėl atleidimo | Diena.lt

TEISMAS ATMETĖ BUVUSIOS PROKURORĖS SKUNDĄ DĖL ATLEIDIMO

Vilniaus apygardos administracinis teismas pirmadienį atmetė atleistos prokurorės Ritos Aliukonienės skundą dėl atleidimo.

Kaip BNS informavo teismo atstovė Marta Prokopovič, buvusi prokurorė į teismą kreipėsi su reikalavimais panaikinti įsakymus dėl tarnybinės nuobaudos paskyrimo ir atleidimo, bei priteisti pusės metų vidutinio darbo užmokesčio išeitinę išmoką ir vidutinį darbo užmokestį už visą priverstinės pravaikštos laikotarpį.

Bylą išnagrinėjęs teismas buvusios prokurorės skundą atmetė kaip nepagrįstą. Teismas konstatavo, jog R. Aliukonienė, eidama Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiojo prokuroro pareigas, padarė keturis tarnybinius nusižengimus, kuriais sulaužė prokuroro priesaiką Lietuvos valstybei, pažemino bei diskreditavo prokuroro gerą vardą, šiurkščiai pažeidė baudžiamajame procese bei Prokurorų etikos kodekse įtvirtintus principus bei reikalavimus.

Pareiškėja bylos nagrinėjimo metu neįrodė, kad jos teisės tarnybinio patikrinimo atlikimo ir tarnybinės nuobaudos skyrimo procese buvo pažeistos.

Pasak teismo, nustatytais pažeidimais buvo padaryta žala prokuratūrai ir valstybei, kadangi šie veiksmai prieštarauja visuomenėje galiojančioms moralės normoms ir padaryti tarnybiniai pažeidimai padarė didelė žalą prokuratūrai kaip institucijai – pažemintas prokuroro kaip valstybės pareigūno vardas bei prokuratūros kaip institucijos autoritetas.

Teismo vertinimu, tarnybinį patikrinimą atlikusi prokuratūra  laikėsi reikalavimų ir nepažeidė pagrindinių procedūrų ir taisyklių.

„Pareiškėja bylos nagrinėjimo metu neįrodė, kad jos teisės tarnybinio patikrinimo atlikimo ir tarnybinės nuobaudos skyrimo procese buvo pažeistos“, – teigia teismas.

Šis sprendimas per 30 kalendorinių dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) pernai birželį R. Aliukonienę ir verslininką Arūną Cicėną galutinai pripažino kaltais dėl bandymo papirkti LAT teisėją Viktorą Aiduką.

Buvusiai prokurorei ir A. Cicėnui paskirtos trejų metų lygtinės laisvės atėmimo bausmės.

Bylos duomenimis, Vilniaus apygardos prokuratūroje dirbusi R. Aliukonienė 2016 metų pabaigoje, veikdama kartu su A. Cicėnu, nurodė, kad gali pasinaudoti savo pažintimi su LAT teisėju V. Aiduku, ir susitarė per A. Cicėną priimti ne mažesnį nei 15 tūkst. eurų kyšį. Pinigai neva turėjo būti skirti teisėjų kolegijos pirmininkui kasacine tvarka nagrinėjamoje rezonansinėje Darbo partijos byloje.

Teisėsauga įtarė, kad dėl kyšio galėjo būti tartasi, siekiant dabar jau buvusio „darbiečio“ Vytauto Gapšio išteisinimo.

R. Aliukonienė teismui neigė reikalavusi kyšio, esą blefavo ir žaidė, tik norėjo patikrinti A. Cicėno ir V. Gapšio santykius, jų draugystę.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS