Už aferą nuteisto S. Rachinšteino motina pirko brangius sklypus | Diena.lt

UŽ AFERĄ NUTEISTO S. RACHINŠTEINO MOTINA PIRKO BRANGIUS SKLYPUS

Po Konstitucinio Teismo išaiškinimo Generalinė prokuratūra susiaurino kaltinimus Liudmilai Matiaž neteisėto praturtėjimo byloje.

Moteris yra už sukčiavimą kalinčio Sergejaus Rachinšteino motina, pareigūnai įtaria, kad dalį nekilnojamam turtui įsigyti skirtų lėšų ji gavo iš sūnaus.

Vilniaus miesto apylinkės teismas antradienį paskyrė pirmąjį posėdį šioje byloje. Vos jam prasidėjus prokurorė Sigutė Malinauskienė priminė, kad po Konstitucinio Teismo išaiškinimo, jo asmuo, įsigijęs turto iki jo įsigaliojimo, negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn.

Atsakomybė už neteisėtą praturtėjimą įsigaliojo 2010 metų gruodį.

2016 metų gruodį, perduodant bylą teismui, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba teigė nustačiusi, kad pensininkė 2003–2011 metais nusipirko septynis žemės sklypus vaizdingose Trakų ir Molėtų rajonų vietovėse, taip pat 100 procentų prekyba užsiimančios bendrovės akcijų, kurių vertė siekia daugiau nei 170 tūkstančių eurų.

Pagal Konstitucinio Teismo išaiškinimą, moteriai teks atsakyti tik už tą turtą, kurį ji įsigijo po 2011 metų pabaigos.

„Atsižvelgiant į tai, kad asmuo turi aiškiai žinoti, kuo yra kaltinamas, teismui teikiu prašymą dėl kaltinimo pasikeitimo, turto vertės dydis keičiasi“, – sakė prokurorė.

Teisėjas Miroslavas Gvozdovičius įpareigojojo prokurorę naują kaltinimą L.Matiaž pateikti su vertimu į rusų kalbą. Moteris lietuviškai nekalba ir su teismu bendravo per vertėją.

Kitas posėdis vyks rugpjūčio 21 dieną, į jį kviečiami trys liudytojai.

FNTT pareigūnų tyrimas atskleidė, kad dalis turtui įsigyti naudotų piniginių lėšų buvo gautos iš jos sūnaus, kuris pernai ekstradicijos būdu parvežtas iš Vietnamo į Lietuvą, taip pat jos sutuoktinio. Pasak FNTT, įtariamosios sūnus ir sutuoktinis 2000–2004 metais sukčiavo, nustatyta, kad jie apgaule gavo daugiau kaip 455 tūkstančių eurų. Už įvykdytus nusikaltimus 2014 metais Vilniaus apygardos teismas juos nuteisė.

FNTT tyrimo metu nustatyta, kad įtariamoji už savo deklaruotas pajamas įsigyti prabangaus nekilnojamojo turto ir bendrovės akcijų negalėjo.

Kaip skelbta, nuo teisėsaugos Vietname slapstęsis verslininkas S.Rachinšteinas pernai rugpjūtį lėktuvu pargabentas į Lietuvą. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) skelbė, kad Lietuvos ieškomas verslininkas sulaikytas sausio 21 dieną Vietname, Hošimino mieste.

Verslininkas slapstėsi Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Singapūre, Tailande, galiausiai sulaikytas Vietname. Už sukčiavimą stambiu mastu nuteistam S. Rachinšteinui nuosprendžiu skirta pustrečių metų įkalinimo bausmė. Dabar vyras ją atlieka.

S.Rachinšteinas  nuteistas dėl to, kad valkatų ir benamių vardu buvo įkūręs fiktyvių įmonių tinklą, per kurį 2000-2004 metais galėjo legalizuoti ir pasisavinti beveik 3 mln. eurų bei daugiau nei 400 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio.

FNTT atlieka dar vieną ikiteisminį tyrimą, susijusį su šiuo verslininku. Jame S.Rachinšteinas  įvardijamas organizuotos grupės vadovu ir kartu su bendrininkais įtariamas dėl sukčiavimo gaunant milijonines Europos Sąjungos (ES) paramos lėšas, dokumentų klastojimo, neteisėtos įmonių veiklos.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

tai

stai kodel ir del kieno kaltes neindeksuojamos pensijos nes L. teismai auksciau betkokios valdzios iskaitant ir 141 /robota/......

Čigonė

ir ta Laisvės alėjoj prisiteisė namą, nors nei dirba, tik vagia. Už kyšį teisėja "patikėjo", tai tokia Rachinšteinė irgi bus įteisinta. Užmirškit Lietuvoje teisingumą ponai žurnalistai, nes teismai yra tik butaforinės dekoracijos.

Vida

Ar Konstitucinis teismas yra tam, kad padėtų išsisukti įvairiems žulikams?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS