Vilniuje namus renovavusios įmonės vadovas kaltinamas nuslėpęs daugiau nei 91 tūkst. eurų PVM | Diena.lt

VILNIUJE NAMUS RENOVAVUSIOS ĮMONĖS VADOVAS KALTINAMAS NUSLĖPĘS DAUGIAU NEI 91 TŪKST. EURŲ PVM

  • 2

Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje Vilniuje namus renovavusios įmonės vadovas kaltinamas nuslėpęs per 91 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio (PVM), ketvirtadienį pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

Anot tarnybos, Ignalinoje registruotos, tačiau sostinėje veikusios bendrovės direktorius yra kaltinamas apgaulingu apskaitos tvarkymu, neteisingų duomenų apie pajamas teikimu bei didelės vertės turto pasisavinimu.

Manoma, kad vyras, siekdamas išvengti privalomo mokėti PVM, galėjo sukurti net keletą mokesčių slėpimo schemų ir jas įtraukti į įmonės apskaitą bei deklaracijas.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad įmonė renovacijos darbams buvo įsigijusi statybinių medžiagų, kurios, pareigūnų duomenimis, renovacijos įgyvendinimo projektuose panaudotos nebuvo.

Įtariama, kad direktorius statybines medžiagas pardavinėjo įvairiems fiziniams asmenims, o gautą pelną pasilikdavo sau bei nemokėdavo mokesčių valstybei.

Teisėsaugos manymu, dalis medžiagų buvo panaudota vadovo asmeninėms reikmėms, galbūt savo būstui įsirengti, nors oficialiai buvo deklaruojama, kad medžiagos naudojamos statybos objektuose.

Taip pat nustatyta, kad įmonės vadovas galėjo į apskaitą įtraukti realiai nevykusius statybinių medžiagų pirkimo pardavimo sandorius.

„Įtariama, kad tokie sandoriai iš tiesų niekada nevyko, prekės nebuvo pirktos, o sąskaitos faktūros – galimai suklastotos. Dalis sąskaitų faktūrų buvo net nesusijusios su vykdomu verslu“, – rašoma FNTT pranešime.

Tarnybos duomenimis, į įmonės apskaitą taip pat buvo traukiamos statybos darbų atlikimo išlaidos tuose objektuose, kurių darbų vykdymo sutartys jau buvo nutrauktos, o patys darbai nebevyko.

„Skaičiuojama, kad per dvejus metus, vykdant tokias mokesčių slėpimo schemas, valstybei galimai nesumokėta beveik 91 tūkst. eurų PVM ir per 6,2 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio“, – teigia tarnyba.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo laikinai apribota nuosavybės teisė turtui, kurio vertė siekia beveik 194 tūkst. eurų.

Civilinį ieškinį byloje yra pateikusi Panevėžio apskrities Valstybinė mokesčių inspekcija, jo suma siekia daugiau kaip 97 tūkst. eurų.

Ikiteisminį tyrimą organizavo Panevėžio apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

Bylą nagrinės Vilniaus apygardos teismas.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Tam

Ir sugalvota renovacija ,kad gerai pasipinigauti ,o tuos kur sutinka renovuotis namą įvaryti į skolas.

Ach vot kodėl nėra pinigų valstybės biudžete

Per tokius vagis mes ir kenčiam, nei mes padorios pensijos negaunam, nei dirbantieji negauna padorių algų. Ir dar tokių vagių kaip šitas Lietuvoj yra šimtai, tik kada nekada sugauna po viena, du. Baust be pasigailėjimo šituos brudus, mūsų visų apvaginėtojus.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS