Vilniuje per savaitę nustatyti šeši migrantų saviizoliacijos pažeidimai | Diena.lt

VILNIUJE PER SAVAITĘ NUSTATYTI ŠEŠI MIGRANTŲ SAVIIZOLIACIJOS PAŽEIDIMAI

Vilniuje per savaitę nustatyti šeši į Lietuvą iš grįžusių migrantų pažeidimai dėl privalomos saviizoliacijos.

Kaip informavo Vilniaus savivaldybė, iš viso viešosios tvarkos pareigūnai nuo sausio 7-osios patikrino 322 iš užsienio parvykusius asmenis, kuriems privaloma 10 dienų izoliacija.

„Surašyti 4 protokolai, dar dviem asmenims išsiųsti šaukimai atvykti dėl administracinės nuobaudos skyrimo, tai gali būti daroma ir po karantino pabaigos“, – nurodo savivaldybė.

Pasak savivaldybės atstovų, penki nubaustieji yra grįžę iš Jungtinės Karalystės.

Asmenys nurodė, kad saviizoliacijos vietą paliko norėdami aplankyti artimuosius, nusipirkti maisto.

Asmenims, grįžusiems į Lietuvą iš Jungtinės Karalystės ir Pietų Afrikos respublikos, kur plinta koronaviruso mutacijos, draudžiama palikti izoliacijos vietą. Likusiems migrantams galima išeiti į lauką, tačiau draudžiama nuo izoliacijos vietos nutolti daugiau nei kilometrą, lankytis parduotuvėse ar kitose susibūrimo vietose. Taip pat numatytos kitos atskiros išimtys, kai galima palikti izoliacijos vietą. Nusižengus šiai tvarkai, gresia nuo 250 iki 1500 eurų bauda.

Pasak Vilniaus savivaldybės, saviizoliacijos taisykles sostinės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai grįžusiems pirmiausia primena išsiųsdami laiškus. Vėliau žmonės sulaukia skambučių, o kilus įtarimų dėl taisyklių nesilaikymo – ir pareigūnų vizitų. Tikrindami asmenybes pareigūnai naudoja ir dronus, žmonių prašoma prieiti prie lango.

Siekiant efektyvesnės kontrolės, Vilniaus savivaldybė Sveikatos apsaugos ministerijai siūlo koreguoti parvykusiųjų registracijos tvarką, kad būtų įtraukta detalesnė informaciją apie asmenį, atsisakyti kai kurių perteklinių neįgyvendinamų reikalavimų, kaip buvimas atskirose erdvėse su kitais patalpose gyvenančiais asmenimis, patalpų vėdinimas.

„Anketose būtų svarbu įrašyti asmens atvykimo į Lietuvą tikslą ir profesiją, vertingas būtų ir kokio nors asmens identifikavimo sprendimo, geriausiai – elektroninio, atsiradimas tam, kad nebūtų galimybės išvengti saviizoliacijos kontrolės įrašius neegzistuojančius pašto ar būsto adresus. Kitu atveju teks susitaikyti, kad dalis žmonių dings iš patikros lauko“, – sako Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Policijos departamento duomenimis, iš viso Lietuvoje per savaitę nustatyti 27 saviizoliacijos pažeidimai, 19 jų – šią savaitę. Patikrinta beveik 4000 asmenų, esančių saviizoliacijoje.

GALERIJA

  • Vilniuje per savaitę nustatyti šeši migrantų saviizoliacijos pažeidimai
  • Vilniuje per savaitę nustatyti šeši migrantų saviizoliacijos pažeidimai
S. Žiūros nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Taip

Nupirkit stribam kepures stovi laiptinėi kaip bomžas prie durų

SUSIJUSIOS NAUJIENOS