Vilniuje sulaikytas valstybinės Ukrainos įmonės buvęs vadovas, įtariamas korupcija | Diena.lt

VILNIUJE SULAIKYTAS VALSTYBINĖS UKRAINOS ĮMONĖS BUVĘS VADOVAS, ĮTARIAMAS KORUPCIJA

Lietuvos policija šią savaitę Vilniuje sulaikė buvusį Ukrainos valstybinės maisto ir grūdų korporacijos valdybos pirmininką, jo šalyje įtariamą stambaus masto korupcija, ketvirtadienį pranešė teisėsauga.

„Galiu patvirtinti, kad jis buvo sulaikytas šios savaitės pradžioje“, – BNS ketvirtadienį sakė policijos atstovas Ramūnas Matonis.

Apie sulaikymą paskelbęs Ukrainos nacionalinis antikorupcijos biuras NABU ketvirtadienio pranešime įtariamojo pavardės nenurodė, bet 2017 metų gruodį Ukrainos teisėsauga paskelbė buvusio valdybos pirmininko Petro Vovčiuko paiešką.

NABU teigia, kad sulaikytasis įtariamas padaręs bendrovei daugiau kaip 60 mln. JAV dolerių (54 mln. eurų) žalą.

Lietuvos prokuratūra šio tyrimo nekomentuoja.

„Prokuratūra nekomentuoja procesų, kai yra vykdomas užsienio valstybės teisinės pagalbos prašymas“, – BNS ketvirtadienį sakė prokuratūros atstovė Elena Martinonienė.

Tyrimo duomenimis, vieno tarptautinio grūdų prekybininko atstovas ir Ukrainos valstybinės maisto ir grūdų korporacijos valdininkai vykdė korupcinę schemą, pagal kurią valstybinei kompanijai priklausę grūdai per kelias bendroves buvo pristatyti į Saudo Arabiją.

Pristatymai buvo atlikti atidėto apmokėjimo sąlygomis, kurios neatitiko nustatytų rinkos taisyklių. Galiausiai Ukrainos valstybinė maisto ir grūdų korporacija negavo lėšų ir patyrė daugiau nei 60 mln. JAV dolerių nuostolių.

NABU tyrimą pradėjo 2016-ųjų liepą.

Du asmenys pagal susitarimą su prokurorais kompensavo korporacijai padarytą žalą. Dar dviejų asmenų – korporacijos valdybos pirmininko patarėjo ir tarptautinio grūdų prekybininko atstovo – atžvilgiu iškeltos bylos perduotos teismui. Dar vieno asmens ieško teisėsauga.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

NAUJOKAS!

NEŽINOJO,KAD IR ČIA REIK DALINTIS PRIVOGTU!

Vienu vagim bus mažiau

Kaip čia taip?Juk pagal konservatorius,Ukrainoje vieni angelai.Jiems reikia tik padėti,o ne areštuoti.Kažkas iš teisėsaugos,gali už tai nukentėti.O jeigu be juoko,tai ten net Amerikos buvęs viceprezidentas atkatą apsiformino.

Jo

Durnius, - nežinojo kur bėgti. Londonas visų vagių sostinė, į jį subėgo visi Rusijos vagiai ir dabar vaidina disidentus, o jis į Lietuvą atvarė, nevisprotis.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS