-
I. Šimonytė teigia, kad A. Belickaitė padarė klaidą: sureagavo ir į prezidento žodžius 19
„Turint minty, kad ponia Agnė, panašu, pati suprato, kad padarė klaidą, kandidatuodama į šitas pareigas, tai vertinu kaip teisingą sprendimą – sprendimą pasitraukti, o kaip neteisingą sprendimą – sprendimą dalyvauti tokioje atrankoje“, – žurnalistams Seime sakė I. Šimonytė.
„Žmonės, kurie patys gal ir nėra politinių partijų nariai, bet aktyviai dalyvauja ir aktualiai dalyvauja politikų politinėse kampanijose, tai jų dalyvavimas tokiose atrankose klausimų kelia“, – kalbėjo ji.
Anot premjerės, klausimų kelia ir „Lietuvos geležinkelių“ atrankos procedūros, dėl kurių dar bus aiškinamasi.
„Šiandien turiu visą informaciją apie atrankos procesą, iš tos informacijos man kilo tam tikrų klausimų, laukiu į juos atsakymų ir tada galėsiu spręsti“, – sakė I. Šimonytė.
Paklausta apie prezidento Gitano Nausėdos raginimus pasvarstyti apie galimybę atsistatydinti ekonomikos ir inovacijų ministrei Aušrinei Armonaitei, premjerė teigė, kad nemažai prezidento komentarų yra „tam tikros rinkiminės kampanijos dalis“.
„Daviau sau naujametinį pažadą minimizuoti komentarus apie tą, ką sako prezidentas ir kuo arčiau bus prezidento rinkimų kampanija, tuo stengsiuosi uoliau to laikytis, nes manau, nemažai komentarų jau yra tam tikros rinkiminės kampanijos dalis“, – sakė premjerė.
Turint minty, kad ponia Agnė, panašu, pati suprato, kad padarė klaidą, kandidatuodama į šitas pareigas, tai vertinu kaip teisingą sprendimą – sprendimą pasitraukti, o kaip neteisingą sprendimą – sprendimą dalyvauti tokioje atrankoje.
„Manau, kad Aušrinės Armonaitės jokio dalyvavimo ir jokio kito ryšio su šita situacija, išskyrus tai, kad ji pažįsta ponią Agnę Belickaitę galbūt artimiau, aš nematu. Neturiu jokios informacijos, kad buvo daroma kokia nors įtaka tiems spendimams“, – kalbėjo I. Šimonytė.
„Nesinorėtų aptarinėti atskirų asmenų, kurie nėra dabar vieši asmenys, bet pabandau įsivaizduoti, kas būtų atsitikę, jei tą atranką būtų laimėjęs kitas viešai žinomas žmogus, tai tuomet turbūt būtume gvildenę, ar čia premjerė kažkaip kažkam davė nurodymą paskirti savo buvusią patarėją komunikacijai (Rasą Jakilaitienę – BNS) „Lietuvos geležinkelių“ komunikacijos vadove, nors neturėjau nei supratimo, kad tokia atranka vyksta, nei kas joje dalyvauja“, – pridūrė ji.
Klausimą dėl galimo nepotizmo šioje istorijoje iškėlė žurnalistas Edmundas Jakilaitis. Jo žmona R. Jakilaitienė taip pat dalyvavo atrankoje į LTG korporatyvinių reikalų direktorės pareigas.
Po klausimų dėl galimo nepotizmo nauja LTG grupės korporatyvinių reikalų direktore paskirta A. Belickaitė ketvirtadienį pranešė, kad traukiasi iš pareigų.
Trečiadienį apie pasitraukimą iš pareigų pranešė ir jos sutuoktinis – Laisvės partijos valdybos narys bei ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis, kuris atmetė kaltinimus nepotizmu ir sutuoktinės protegavimu.
-
Susisiekimo ministras: A. Belickaitė neturėjo dalyvauti „Lietuvos geležinkelių“ konkurse 2
„Aš blogai vertinu situaciją. Pirmas dalykas – žmogus, kuris yra politiškai pažeidžiamas, pirmiausia, mano vertinimu, apskritai turėjo nedalyvauti tokiame konkurse“, – BNS ketvirtadienį sakė M. Skuodis.
Pasak jo, susidariusi situacija valstybėms valdomoms įmonėms bus pamoka, kad reikia įvertinti ne tik galimas įdarbinamų asmenų interesų konfliktų, korupcines, bet ir politinio pažeidžiamumo rizikas.
„Visoms mūsų įmonėms keliami atitinkami reikalavimai ir dėl interesų konfliktų vengimo, ir dėl jų regimybės vengimo, ir dėl bet kokios žalos reputacijai vengimo. Tai šitoje vietoje, kai jau įmonė priėmė sprendimus įdarbinti vieną ar kitą asmenį – klausimas, kiek yra patikimos sistemos įvertinti ir tas politinio pažeidžiamumo rizikas“, – teigė M. Skuodis.
Aš blogai vertinu situaciją.
„Aš neabejoju, kad mūsų įmonėse sistemos veikia dėl sukčių ir vagių išgaudymo, bet šioje vietoje tikrai yra tam tikra pamoka, kurią reikės įvertinti“, – kalbėjo jis.
„Labai gaila, kad dėl vieno tokio atvejo priversti reaguoti ir valstybės vadovai, ir ministrai reaguoja. Tikiuosi, kad bus labai aiški pamoka“, – pridūrė susisiekimo ministras.
M. Skuodis tikino apie LTG grupės korporatyvinių reikalų vadovo konkurso rezultatus buvęs informuotas jau jam įvykus. Vis dėlto jis teigė, kad sužinojęs apie konkurso baigtį jis LTG įspėjo, kad „tai yra problema“.
„Aš „Lietuvos geležinkeliams“ ir tuomet labai aiškiai, kai tik sužinojau ir buvau informuotas, pasakiau, kad mano vertinimu, tai yra problema“, – tikino M. Skuodis.
Tuo metu su ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite bei viceministru Vincu Jurgučiu teigė po konkurso apie jo rezultatus nekalbėjęs – susidariusią situacija su ministre M. Skuodis sakė aptaręs viešojoje erdvėje kilus klausimams dėl galimo nepotizmo.
„Apskritai, net ir su „Lietuvos geležinkelių“ generaliniu direktoriumi pirmą pokalbį turėjau vakar nusileidęs lėktuvu, grįžęs iš komandiruotės į Paryžių, kuomet išsakiau labai aiškiai tai, ką ir dabar jums“, – teigė susisiekimo ministras.
„Aš paprašiau (LTG vadovo – BNS) man pateikti informaciją žiniai apie konkurso procedūras, kaip jis vyko ir taip toliau“, – pridūrė M. Skuodis.
Ministras vėliau žurnalistams Seime sakė neturintis pagrindo manyti, kad dėl atrankos į pareigas buvo „kažkas ne taip“.
M. Skuodis teigė žinojęs, kad A. Belickaitė yra viceministro V. Jurgučio žmona: „Bet kaip ten kas susiję, aš tikrai negaliu pakomentuoti“.
Po klausimų dėl galimo nepotizmo nauja LTG grupės korporatyvinių reikalų direktore paskirta A. Belickaitė ketvirtadienį pranešė, kad traukiasi iš pareigų.
Trečiadienį apie pasitraukimą iš pareigų pranešė ir jos sutuoktinis – Laisvės partijos valdybos narys bei ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis, kuris atmetė kaltinimus nepotizmu ir sutuoktinės protegavimu.
Klausimą dėl galimo nepotizmo šioje istorijoje iškėlė žurnalistas Edmundas Jakilaitis. Jo žmona Rasa Jakilaitienė taip pat dalyvavo atrankoje į LTG korporatyvinių reikalų direktorės pareigas.
-
A. Armonaitė atsisako trauktis iš pareigų 123
„Dalykinių argumentų, kodėl aš turėčiau trauktis, negirdžiu ir nematau, bet politinių postų aš nesivaikau ir nesilaikau. Bet šitoje situacijoje argumentų, kodėl turėčiau trauktis, nematau“, – žurnalistams Seime sakė A. Armonaitė.
Ji tvirtino neturinti priekaištų viceministrui V. Jurgučiui, bet tenkins jo prašymą palikti pareigas.
„Jokių priekaištų nei kompetencijai, nei darbams, nei atsidavimui darbui aš neturiu, bet jo prašymą tenkinsiu“, – teigė A. Armonaitė.
Pasak jos, šiuo metu V. Jurgučio ateitis Laisvės partijoje nesvarstoma.
Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį paragino ministrę pasvarstyti apie galimybę atsistatydinti, kilus klausimams dėl galimo nepotizmo, V. Jurgučio sutuoktinei įsidarbinus valstybės valdomuose „Lietuvos geležinkeliuose“.
A. Armonaitė patvirtino situaciją aptarusi su ministre pirmininke Ingrida Šimonyte, tačiau teigė, kad premjerė savo poziciją turi pakomentuoti pati.
Pasak jos, Laisvės partijoje situacija vertinama kaip viešas šešėlis ar jo regimybė.
Dalykinių argumentų, kodėl aš turėčiau trauktis, negirdžiu ir nematau, bet politinių postų aš nesivaikau ir nesilaikau. Bet šitoje situacijoje argumentų, kodėl turėčiau trauktis, nematau.
„Partiečiai, be abejo, kaip visada turi klausimų dėl politinio veiksmo, tik žinote, pasakysiu kaip pirmininkė – visada yra paprasčiau kalbėti apie darbus, idėjas, programą, o kai yra tokie asmeniniai dalykai, visada yra sunkiau“, – teigė A. Armonaitė.
Ji pažymėjo, kad aukšti skaidrumo reikalavimai bendruomenei lieka vienu iš kertinių partijos veiklos principų.
„Laisvės partijai per šiuos beveik ketverius veiklos metus ir daugiau negu dvejus metus valdančiojoje koalicijoje yra priklijuota tiek daug etikečių – nežinau, ar dar kuri politinė organizacija turi tiek daug etikečių. Dar viena į kolekciją, bet svarbiausia, manau, tam nepasiduoti, o žinoti, ko tu atėjai į politiką“, – teigė A. Armonaitė.
Pasak jos, skandalo poveikį partijai bus galima įvertinti vėliau.
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigė mananti, kad Laisvės partija, reaguodama į kilusią situaciją, priėmė teisingus sprendimus.
„Mano vertinimu, sprendimai yra priimti. Kažkokių tolimesnių sprendimų ar atsakomybių aš nematau“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė Seimo pirmininkė.
„Netgi regimybė tokio interesų konflikto jau yra problema, ir tai mes matome per tuos sprendimus, kuriuos Laisvės partijos nariai ir susiję žmonės turėjo priimti“, – pridūrė ji.
Po klausimų dėl galimo nepotizmo nauja LTG grupės korporatyvinių reikalų direktore paskirta Agnė Belickaitė ketvirtadienį pranešė, kad traukiasi iš pareigų.
Trečiadienį apie pasitraukimą iš pareigų pranešė ir jos sutuoktinis – Laisvės partijos valdybos narys bei ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis, kuris atmetė kaltinimus nepotizmu ir sutuoktinės protegavimu.
-
V. Mitalas: V. Jurgutis ir A. Belickaitė turėjo trauktis anksčiau 2
„Aš džiaugiuosi tokiu jų sprendimu, manau, kad jie turėjo būti padaryti anksčiau“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė V. Mitalas.
V. Jurgutis apie atsistatydinimą pranešė trečiadienį vakare, A. Belickaitė apie pasitraukimą – ketvirtadienį ryte.
V. Mitalas sako, kad jie padarė klaidą, nenumatę galimo interesų konflikto.
„Situacija nėra maloni, nėra gera, nes yra keliamas klausimas dėl valstybės valdomų įmonių skaidrumo. Man atrodo, kad viešuosiuose reikaluose, viešajame sektoriuje tikrai labai svarbu asmeniškai daryti sprendimus ne tik vengiant interesų konflikto, bet ir vengiant interesų konflikto regimybės. Jeigu jie to nepadaro, aš tai vertinu kaip klaidą“, – kalbėjo parlamentaras.
„Yra didelis debesis, kuris užslinko ant šios temos ir vienintelis kelias, kaip tą debesį galima suvaldyti, yra išeiti labai aktyviai net iš regimybės zonos“, – pridūrė V. Mitalas.
Yra didelis debesis, kuris užslinko ant šios temos ir vienintelis kelias, kaip tą debesį galima suvaldyti, yra išeiti labai aktyviai net iš regimybės zonos.
A. Belickaitė LTG grupės korporatyvinių reikalų direktore paskirta praėjusią savaitę, ji taip pat yra ekonomikos ir inovacijų ministrės, Laisvės partijos pirmininkės Aušrinės Armonaitės artima draugė, bendraklasė ir universiteto bendramokslė.
„Lietuvos geležinkeliai“ yra pavaldūs Susisiekimo ministerijai, jos vadovą Marių Skuodį į postą delegavo Laisvės partija.
LTG grupės direktorius Egidijus Lazauskas sako pasirinkęs A. Belickaitę į korporatyvinių reikalų direktorės pareigas dėl jos profesionalumo iš kelių atrinktų stipriausių kandidatų, bet žadėjo kreiptis į išorės auditorius, kad šie dar įvertintų atrankos procedūrą.
V, Mitalo teigimu, A. Armonaitė dėl šios situacijos atsistatydinti neturėtų, nes partijai apie A. Belickaitės dalyvavimą konkurse nebuvo žinoma.
„Ministrė tikrai neturi trauktis, nes, žinote – ministrė politikė, kaip ir aš, dalyvaujame partijos sprendimų priėmime, esame prie stalo, kai svarbiausi klausimai svarstomi. Jokiame formate nebuvo žinoma nei intencija dalyvauti konkurse, nei pats konkurso dalyvavimo faktas. Kai klausiate, ar aš kažką, ar kiti politikai šioje situacijoje galėjo ką nors padaryti, aš atsakymo neturiu“, – sakė V. Mitalas.