-
Mažiausiai žmonių paskiepijęs Šalčininkų rajonas siūlo keisti vakcinavimo tvarką
Statistikos departamento duomenimis, Šalčininkų rajone iš viso paskiepyti 1023 rajono gyventojai. Vienos pažeidžiamiausių amžiaus grupių – 80-ies ir daugiau metų šiame rajone paskiepyta vos 6,7 proc.
Apie pusė kviečiamų skiepytis žmonių rajone pirmo skambučio metu abejoja dėl skiepijimo, šiuo metu čia nepanaudota apie 700 dozių „AstraZeneca“ vakcinos.
„Keisti vakcinavimo tvarką – leisti skiepyti kitas grupes. Mes dabar sustojome tarp medikų, socialinių darbuotojų, pedagogų ir gyventojų virš 65 metų“, – BNS penktadienį savivaldybės administracijos direktorius Josifas Rybakas.
„Yra kitų grupių, kurios užtikrina visuomenės gyvenimo gerovę. Reikia kažkokių griežtesnių sprendimų dėl mokytojų pagal Užkrečiamųjų ligų įstatymą, dabar tik rekomendacinė ta norma“, – teigė jis.
Anot J. Rybako, savivaldybė yra gavusi apie 1,9 tūkst. „Pfizer-BioNTech“, „Moderna“ ir „AstraZeneca“ vakcinų dozių: pirmosios dvi beveik visos išnaudotos, tačiau sandėliuose liko apie 700 nepanaudotų „AstraZeneca“ vakcinos dozių.
Šalčininkų administracijos direktorius sako, kad žmonės atsisako skiepytis „AstraZeneca“ vakcina.
Iš tų pakviestų 50 proc. iškart pasako, kad pagalvos, gal vėliau ateis, klausia – kokia vakcina. Yra abejonių (...) Po pirmo kvietimo atideda, dalis po antro grįžta.
„Dėl šios vakcinos situacija bloga iš visų pusių, taip pat ir dėl centrinės komunikacijos“, – kalbėjo J. Rybakas.
Jis sako, kad iš gautų beveik 1,9 tūkst. dozių neseniai sulaukta ir 200 „Pfizer-BioNTech“ vakcinos dozių, kurios bus išnaudotos iki pirmadienio.
J. Rybako teigimu, dviem dozėmis paskiepyta 365 žmonės.
Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktorius taip pat tvirtino, kad rajone žmonės kviečiami skiepytis telefonu – skambinama ir ne po vieną kartą.
Anot J. Rybako, pirmo skambučio metu apie 50 proc. žmonių atsisako skiepytis.
„Iš tų pakviestų 50 proc. iškart pasako, kad pagalvos, gal vėliau ateis, klausia – kokia vakcina. Yra abejonių (...) Po pirmo kvietimo atideda, dalis po antro grįžta“, – teigė J. Rybakas.
Statistikos departamento skelbiamas žemėlapis rodo, jog daugelyje savivaldybių vakcinacija vyksta daugiau mažiau tolygiai.
Bent viena vakcinos doze paskiepyta 6-9 procentai jų gyventojų. Gerokai daugiau pasiskiepijusių yra kurortinėse savivaldybėse: Birštone pasiskiepiję 15 procentų, Kuršių nerijoje – 13,7 procentų, Druskininkuose – 11 procentų, Palangoje – 10 proc.
Tarp mažiausiai gyventojų paskiepijusių savivaldybių išsiskiria Šalčininkai, kur pasiskiepijo vos 3,4 proc. gyventojų, ir Visaginas, kur pasiskiepijusių yra 4 proc.
Tarp didžiųjų miestų vakcinavimo procesas vyksta panašiai: daugiausia gyventojų, beveik 8 proc., paskiepyta Alytuje, mažiausiai – 6 proc., Klaipėdoje.
-
Dėl prievolės testuoti vairavimo egzaminų rengėjus prireiks keisti įstatymą 4
Privalomo testavimo dėl COVID-19 vairavimo mokymo ir egzaminų darbuotojams klausimą Ministrų kabinetas turėjo svarstyti penktadienį, tačiau iškilo teisinių kliūčių.
„Turime praktiškai kuriozinę situaciją, kad tokios valstybės pareigos nustatymas negalėtų būti pačios valstybės finansuojamas be įstatymo pakeitimo“, – posėdyje sakė premjerė Ingrida Šimonytė.
Jos teigimu, prireiks keisti įstatymą, kad darbdaviai nebūtų apkrauti papildoma finansine našta privalomai testuoti darbuotojus.
„Kad darbdavių neapkrautumėm našta, kurią jiems reikėtų nešti, o mes neturėtumėm būdo, kaip to kompensuoti, tai pasiūlysim, kad kitam posėdžiui, kurį organizuosime pirmadienį, būtų pateiktas Užkrečiamųjų ligų profilaktikos įstatymo pakeitimas, kuris suteiktų galimybę Vyriausybei numatyti atvejus ir tvarką, kai dėl židinių, protrūkių ar tam tikrų veiklų būtų numatoma pareiga atlikti testą ir ta pareiga būtų apmokama valstybės lėšomis“, – teigė premjerė.
Vyriausybės vadovė pridūrė, kad įstatymo pakeitimą Seimo bus prašoma svarstyti ypatingos skubos tvarka.
„Kad galima būtų priimti jau kitą savaitę“, – sakė I. Šimonytė.
Vairavimo mokymo ir egzaminavimo paslaugos po kelių mėnesių pertraukos atnaujinamos nuo kovo 10 dienos.
Seimo pavasario sesija taip pat prasideda kovo 10-ąją.
Tokiam karantino sušvelninimui Vyriausybė pritarė šią savaitę, vairuoti siekiantys žmonės keliuose šalies miestuose surengė protesto akcijas,
Praktinį vairavimą leisti siūloma po to, kai mokytis vairuoti siekiantiems žmonės trečiadienį surengė protesto akcijas, teigdami, kad suvaržymai yra neproporcingi, riboja jų galimybes įsidarbinti.
-
Teisėsaugos tyrime įtariamas V. Domarkas sustabdė narystę Socialdemokatų partijoje 3
„V. Domarkas jau sustabdė narystę ir tai de facto reiškia pasitraukimą iš socialdemokratų“, – BNS sakė partijos atstovas spaudai Justinas Argustas.
„Kol vyksta ikiteisminis tyrimas ir teismas, narystė negali būti atkurta, o jeigu įtarimai pasitvirtins, tai V. Domarkas nebeturės ateities su Socialdemokratų partija“, – teigė jis.
Anot jo, V. Domarko vaidmuo ikiteisminiame tyrime „menkina jo paties ir partijos, kuriai jis priklauso, reputaciją“.
Teisėsaugos tyrime šiuo metu įtarimai dėl įvairių korupcinių nusikaltimų pareikšti 35 asmenims, keturi iš jų yra privačių įmonių vadovai ir šeši – gydymo įstaigų vadovai.
Tarp įtariamųjų yra Vilniaus miesto klinikinės ligoninės direktorius Narimantas Markevičius, Šeškinės poliklinikos direktorė Daiva Kanopienė, Vilniaus rajono Nemenčinės poliklinikos vyriausias gydytojas Olegas Kačanas, Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas, Plungės rajono savivaldybės ligoninės direktorius Antanas Martusevičius ir Radviliškio rajono pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Irena Janušonienė.
Kol vyksta ikiteisminis tyrimas ir teismas, narystė negali būti atkurta, o jeigu įtarimai pasitvirtins, tai V. Domarkas nebeturės ateities su Socialdemokratų partija.
Įtarimai, be kita ko, pareikšti ir „Limetos NT“ vadovui ir akcininkui Kęstučiui Kutkauskui, tuo pačiu jis yra ir bendrovės „Limeta“ akcininkas.
Įtarimų sulaukė ir Panevėžyje įsikūrusios taip pat medicinos įranga prekiaujančios įmonės „Graina“ valdybos pirmininkui bei akcininkui Erlandui Sudeikiui.
Kaip rodo Centrinio viešųjų pirkimų portalo duomenys, įmonės „Limeta“ bei „Graina“ yra laimėjusios dešimtis viešųjų pirkimų įvairiose šalies sveikatos įstaigose.
Daugumai įtariamųjų paskirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti. Vienas įtariamasis, privačios įmonės „Graina“ vadovas E. Sudeikis, suimtas.
Prokuratūra prašė suimti ir „Limetos“ vadovus V. Domarką ir įmonės „Limeta NT“ vadovą, abiejų minėtų įmonių akcininką K. Kutkauską, tačiau teismas šių prašymų netenkino.
STT teigimu, tiriama daugiau kaip šimtas nusikalstamų veikų. Įtariama, kad į jas galėjo būti įtraukta daugiau kaip dešimt gydymo įstaigų iš skirtingų savivaldybių, jų vadovai ir kiti asmenys, atsakingi už viešuosius pirkimus.
Plataus masto operacija šiame ikiteisminiame tyrime atlikta kovo 2 dieną.
STT Centrinės tyrimų valdybos tyrimą kontroliuoja, organizuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento bei apygardų prokuratūrų Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrių prokurorų grupė.