Amazonijos miškų kirtimai pasiekė rekordinius mastus | Diena.lt

AMAZONIJOS MIŠKŲ KIRTIMAI PASIEKĖ REKORDINIUS MASTUS

Brazilijos Amazonijoje toliau sparčiai kertami atogrąžų miškai. Nuo 2019 metų rugpjūčio iki 2020 metų liepos regione sunaikinta 11 088 kvadratiniai kilometrai džiunglių, pranešė Nacionalinis kosminių tyrimų institutas (INPE), iš palydovų stebintid atogrąžų miškų kirtimą.

Tai atitinka 4 340 futbolo aikščių per dieną arba tris futbolo aikštes per minutę.

Lyginant su tuo pačiu ankstesnių metų laikotarpiu, miškų kirtimas išaugo 9,5 proc. – iškirstas plotas buvo didžiausias nuo 2008 metų.

Amazonijos atogrąžų miškas turi didžiulę reikšmę klimato apsaugai. Jis laikomas Žemės „žaliaisiais plaučiais“. Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaras tuo tarpu regione įžvelgia neišnaudotą ekonominį potencialą ir nori dar daugiau plotų įsisavinimo žemės ūkiui, kalnakasybai ir energetikos išteklių gavybai. Užsienio kritiką dėl jo aplinkos politikos prezidentas vadina kišimusi į vidaus reikalus.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

A.

Vienadienė nauda ir ilgalaikė žala.

ttt

mes dėl vieno medžio keliam šaršalą o ten kertami tūkstančiai kv kilometrai. nyksta miškai, gyvūnija, mes 100gr CO daugiau išmetam jau mokesčiai. Neadekvatus šiame pasaulyje požiūris į gamtą. viską lemia pinigai, ir jie yra spaudžiami iš visur bet kaip su niekuo nesiskaitant.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS