Žolininkė įspėja: artėja bėda | Diena.lt

ŽOLININKĖ ĮSPĖJA: ARTĖJA BĖDA

Žolininkė Adelė Karaliūnaitė įsitikinusi, kad po pavasarį primenančios šilumos sodininkai sulauks nemalonių žinių. Tiems, kurie neatliko rudens darbų sode, moteris pataria kuo skubiau imtis priemonių.

Gamtos reiškinius ir augalus ne vienerius metus stebinti žolininkė tikino, kad po įspūdingos šilumos, kuri netikėtai aplankė mus metų sandūroje, verta tikėtis staigių pokyčių.

"Tokie atšilimai viduržiemį pasitaiko kas dvylika metų. Viskas ratu sukasi", – pastebėjo A. Karaliūnaitė.

Vasaros pabaigoje dienraščio kalbinta A. Karaliūnaitė tikino, kad ši žiema bus gūdi ir šalta. Moteris tokią išvadą darė dairydamasi į uogomis apsipylusius šermukšnius.

Gausaus sniego ši žiema jau pažėrė, o ar duos arktinio šalčio?

"Po šios šilumos praeis dar pora savaičių ar kiek daugiau, ir ateis šaltis. O jis bus labai pavojingas. Gali būti, kad sulauksime arktinio šalčio. Atšalimas bus be sniego. Per daug nulijo, ištirpo visas sniegas. Augalų ir aš nedengiau, buvo sniego, galvojau, peržiemos po sniegu. Bet dabar jau neramu darosi", – kalbėjo žolininkė.

Tokie atšilimai viduržiemį pasitaiko kas dvylika metų. Viskas ratu sukasi.

A. Karaliūnaitė patarė kuo skubiau pridengti rožes, hortenzijas, egzotinius augalus.

"Kažin kaip bus. Daug kas augina persikus, kitus augalus, jiems gali būti pavojinga. Šaltis – sodininkų rykštė", – nerimavo A. Karaliūnaitė.

Pridengus sodo augalus, moteris ragina sausį imtis sode tų darbų, kurie buvo pamiršti.

"Jei kas nebalino medžių iš rudens, tai turi padaryti dabar. Gali būti, kad švies saulė, o tuo pat metu spaus ir šaltukas. Vienas medžio kamienas šils, o kitas šals, tikrai gali sproginėti medžių žievė", – perspėjo žolininkė.

Šalčio bangą A. Karaliūnaitė prognozuoja sausio antroje pusėje arba pabaigoje.

Po šalčio bangos žolininkė žada dar vieną atšilimą.

"Vasaris jau nebebus toks baisus. Gaila, kad per tuos darbus nebuvo laiko atidžiau stebėti gamtos reiškinių. Reikia žiūrėti, kada pasirodys kryžiasnapiai, jie iš šiaurės pas mus traukia palesti ir pasistiprinti. Kryžiasnapiai atneša šaltį, o po jų jau parskrenda kovai, kurie ir parneša šilumą", – apie liaudies orų stebėjimus kalbėjo A. Karaliūnaitė.

Moteris pastebėjo, kad gamtoje yra keistų reiškinių.

"Mano sodyboje uosiai – su lapais. Erškėtrožės apsipylusios uogomis, net ir šaltalankių dar daug. Toks įspūdis, kad dabar – lapkričio orai. Labai keista. Sako, kad iš šiaurės dar nepajudėję paukščiai, kuriems visa tai bus maistas", – stebėjosi moteris.

Rašyti komentarą
Komentarai (21)

Anonimas

Kikimora!

manau

zolininkai tai Simkunaite,Balvociute,Ruolia dar Lasinskas,ju parasyti patarimai geri,nes jie tai mokesi,o kiti apsisaukeliai,zolias reikia pazinti,zinoti ir rinkti paciam

xxxx

Visos kvaksinčios ir rypuojančios apie bėdas vištelės - tikrai atsibodo. Užsiimtų veikla kuri neštų naudą žmonėms arba joms pačioms.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS