Paveikslai – energiniai vampyrai: ar tai įmanoma ir kaip mus veikia įsigytos namų puošmenos Pereiti į pagrindinį turinį

Paveikslai – energiniai vampyrai: ar tai įmanoma ir kaip mus veikia įsigytos namų puošmenos

2025-05-31 23:00

Daugelis be paveikslų neįsivaizduojame būsto interjero. Dažnai įsigyjame jų įvairių, puošiame savo namus ir net nesusimąstome, kad kiekvienas skleidžia tik jam būdingą energiją ir informaciją, sako magijos žinovai, bioenergetikai. Taigi – apie paveikslų magiją.

Blogai jaučiatės namuose? O gal, priešingai, – pakylėti ar saugūs? Apsidairykite, kokie paveikslai puošia jūsų namų sienas ir interjerą. Gal neseniai įsigijote naujų ar kas nors padovanojo! Taip taip, nesistebėkite. Paveikslų įtaką (jų skleidžiamą energiją) tyrinėjantys mokslininkai pritaria, kad paveikslų magija tikrai egzistuoja. Istorijoje yra daugybė pavyzdžių, įrodančių, kad paveikslo siužetas veikia savo savininką ar kitą į jį žiūrintį žmogų. Paveikslo skleidžiama energija priklauso ne tik nuo to, kas jame pavaizduota (kokią žinutę jo autorius norėjo perduoti), bet ir nuo spalvų derinio ir nuo paties dailininko energijos, nuotaikos, psichinės ir emocinės būsenos jį tapant. Pasirodo, psichikos ligomis, depresijos ar negatyvių minčių kamuojamo menininko kūriniuose išlieka neigiama energija. Kaskart žiūrėdami į tokį paveikslą gauname tarsi dozę energinių nuodų. Be abejo, yra paveikslų, kurių energetika labai stipri, bet teigiama. Į juos žiūrint tampame ramesni, linksmesni, įžvelgiame daugiau pozityvo, meilės ar gėrio.

Paklausite, kaip paveikslo energetika gali paveikti mūsų pasąmonę ir daryti mums įtaką? Labai paprastai. Tyrėjų atlikti eksperimentai patvirtina, kad ilgai žiūrint į paveikslą, jo siužetas ir skleidžiama informacija geba keisti mūsų mintis. Ne paslaptis, kad kartu su mintimis pradeda keistis ir mūsų veiksmai, reakcija į supantį pasaulį. Nuo to prasideda paveikslų magija.

Turbūt ne kartą esate girdėję, kad tai, apie ką nuolat galvojame, kas neduoda ramybės arba ko labai trokštame, mintimis pritraukiame į savo gyvenimą. Jos geba materializuotis. Tad jei kasdien žiūrėsite į paveikslą, kuris kelia negatyvias mintis, netrukus ir realybėje galite sulaukti adekvačių pokyčių. 

Išlieka dailininko energetika

Jei dailininkas turi ekstrasensinių gebėjimų, tokio paveikslo energetika sustiprėja daug kartų, bent jau taip teigia bioenergijos žinovai. Paprastiems žmonėms būti šalia tokio meno kūrinio gali būti netgi pavojinga. Ypač jei jame vaizduojama mirtis, griūtis, chaosas, stichinės nelaimės, tarkim, šėlstanti ir audringa jūra, pasiglemžianti visa, kas pasitaiko jos kelyje. Arba merdėjantis žvėris, pervertas strėle, nelaimingas žmogus, kenčiantis skausmą, negyvas, senas medis be gyvybės syvų ir t. t.  

Freepik.com nuotr.

Neigiami individualūs mirusių žmonių, griūties, stichinių nelaimių paveikslai be jokios priežasties sukelia neigiamas asociacijas ir pojūčius: baimę, beviltiškumą, mirties grėsmę ir kt. Jei turite tokias  negatyvias emocijas keliantį paveikslą, į jį žiūrint darosi liūdna, niūru, gal net baugoka, geriau be sąžinės graužaties kuo greičiau jo atsikratykite. Tokie „vampyrai“ slopina bet kokius teigiamus ir džiaugsmingus įvykius, trukdo įsileisti juos į savo gyvenimą. Jei šis daiktas vertingas ir gaila mesti lauk, bent jau išneškite į sandėliuką, kad kaskart neužkliūtų už jo akys.

Veikia jautrius žmones

Silpnesnės sveikatos ir jautresnės psichikos žmonės, muziejuose žiūrinėdami neigiamos tematikos paveikslus, gali netikėtai pasijusti blogai, sunegaluoti. Užsienyje atliktas eksperimentas atskleidė, kad ta emocinė destrukcija, kurią sukelia paveikslo siužetas, nesąmoningai mus veikia. Kai kuriuos eksperimento dalyvius ištiko nervinis ar panikos priepuolis, kitiems kilo nepaaiškinama bloga nuojauta, tykančios grėsmės pojūtis. Depresija sergantiems žmonėms niūrūs paveikslai paaištrino ligą, sukėlė slogią ir niūrią nuotaiką. Tokį pat neigiamą poveikį skleidžia ir senoviniai paveikslai, vaizduojantys medžioklę ar mūšius, kautynes, žudynes, kančią.

Scanpix nuotr.

O štai pozityvios tematikos kūriniai: pavasario, ramių vandens telkinių peizažai, patrauklūs natiurmortai, fantastiniai siužetai, priešingai, skleidžia gydomąją energetiką. Gerina bendrą fizinę ir psichinę savijautą, nes suteikia teigiamų emocijų ir harmonizuoja („lygina“) biolauką.

Šiuolaikiniame pasaulyje labai vertinami individualūs vadinami norų paveikslai. Juos nutapyti galite patys ar užsisakyti pas jums patinkantį dailininką. Toks žmogus sugeba apdovanoti paveikslą ta vienintele teigiama konstanta, kuri galės pakeisti visą jūsų gyvenimą. Toks norų paveikslas turės įtakos įvairioms jūsų gyvenimo sritims ir padės pritraukti sėkmę. Tai jokia mistika, nes mes mintimis „programuojame“  įvykius, sako magijos žinovai. 

Dailinikai ir  jų pozuotojai

Yra užfiksuota daug atvejų, kai portretuose pavaizduoti žmonės mirdavo ankstyva ar prievartine mirtimi.

Leonardui da Vinci, kuriant savo  kone vieną garsiausių kūrinių, pozavo 24-erių metų moteris. Kaip teigia rašytiniai šaltiniai, jis prie paveikslo dirbo ketverius metus, bet taip ir nespėjo baigti, nes pozuotoja „Mona Liza“ mirė. Yra tapytojų, kurie  siurbia energiją, sekina, energetiškai stipriai veikia aplinkinius. Vienas jų, kaip teigia žinovai, buvo ir garsusis Leonardo da Vinci. Tiesa, neatmetama ir versija, kad garsusis  paveikslas „Mona Liza“ yra improvizuotas dailininko autoportretas. Na, bet istorijos nepatikrinsi.

Garsusis paveikslas „Mona Liza“. Scanpix nuotr.

Rembrandto, vieno garsiausio XVII amžiaus olandų dailininko, žmona Saskia van Uylenburgh (1612−1642 m.)  dažnai pozuodavo savo vyrui. Ji mirė 30 metų. Jis bandė tapyti savo vaikų portretus. Trys iš jų mirė vaikystėje, ketvirtas – 27-erių. Kita jo žmona, pavaizduota daugelyje Rembrandto paveikslų, taip pat gyveno neilgai.

Ispanų dailininkui Francisco de Goya portretams „Nuoga Macha“ ir  „Apsirengusi Macha“ pozavo hercogienė Alba, sveika ir graži moteris. Pozavimo metu jos grožis nuvyto, o po trejų metų pažinties su Goya ji mirė.

„Apsirengusi Macha“. Vikipedijos nuotr.

Tačiau ne visi istorijoje išlikę atvejai tokie liūdni. Pasirodo, yra ir tokių dailininkų, kurie skleidė ar skleidžia labai stiprią pozityvią energiją. Štai italų kilmės dailininkui, architektui Raffaellui Santi (1483–1520 m.) kai kuriems paveikslams pozavo vargšo kepėjo dukra Margarita Luti, pravarde Fornarina (išvertus reiškia „kepyklėlė“). Po to jos likimas susiklostė neįtikėtinai sėkmingai. Ji ištekėjo už turtingo didiko ir nugyveno ilgą ir laimingą gyvenimą.

XVII a. flamandų dailininko Rubenso modelis buvo ir jo antroji žmona Elena Fourman. Kai nuo maro mirė jo pirmoji žmona Izabela, jis vedė 16-etę gebelenų pirklio dukrą. Sulig kiekvienu nutapytu porteru skleidėsi Elenos grožis, ji pražydo kaip gėlelė, pagimdė jam daug sveikų vaikų.

Salvadoro Dali žmona Galina Djakonova pozuodama, kaip teigia kai kurie šaltiniai, išsigydė nuo tuberkuliozės. Jis tapė jos portretus beveik kasdien. Vaizduodavo jauną, gražią, be raukšlių ir žilų plaukų. Žiūrėdama į savo paveikslus, moteris sėmėsi pozityvo, gyvybės syvų ir jaunystės energijos. Ji mirė sulaukusi garbaus amžiaus – 88-erių. 

Salvadoras Dali su žmona Galina. Scanpix nuotr.

Kur pakastas šuo

Kaip susiję pozuotojai, paveikslų energetika su jais kūriančiais menininkais, specialistai turi savo nuomonę. Pasak meno istorijos kandidatės N. Sinelnikovos, tie, kurie glaudžiai susiję su menu, gerai žino, kad kūrybinis bendravimas su meniniku nepraeina be pėdsakų tam, kas pozuoja. Kodėl? Tikras menininkas, kurdamas paveikslą, įdeda į jį sielą, prisotina jį didele energija. Tuo metu dailininkas būtinai kažkuo maitinasi – nuo šokolado iki kosminės energijos, kas kuo gali, kas kaip sugeba. Spėjama, kad viską lemia tai, kaip stipriai energiškai tapytojas prisijungia prie savo „maitinimosi šaltinio“ (pozuotojo). Vieni juos veikia labai stipriai, kitų dailininkų energinis poveikis būna silpnesnis.

Specialistų teigimu, kai kurie dailininkai išsiskiria milžiniška energija – jie ir „šliūkšteli“ ją ant paveikslų, pozuotojų, šeimos ir artimųjų. Tokiu buvo, pavyzdžiui, Rubensas, kurio visos moterys žydėte žydėjo. O yra dailininkų, kurie kaip kempinė siurbia aplinkinių energiją, kad atiduotų ją paveikslui. Todėl modeliai ir šeimos nariai vysta tiesiog akyse. Teigiama, kad toks energinis vampyras buvo, pavyzdžiui, dailininkas Pablo Picasso. 

Pablo Picasso. Vikipedijos nuotr.

Pozuotojai rizikuoja?

To neatsitinka su amatininkais, kurie tiesiog gatvėse piešia pozuojančius savanorius. Taip yra todėl, kad jie piešdami, tapydami serijiniu būdu neįdeda į paveikslą sielos. Portretas, kuris iš tikrųjų turi vidinę energiją, skiriasi nuo kitų – žiūri jam į akis ir jauti – dar akimirka ir tu pateksi ten, į jo vidų... Čia prasideda paveikslo magija.

Profesionalūs pozuotojai, kurie kasdien pozuoja daugeliui dailininkų, nenukenčia dėl savo darbo. Jie neįsileidžia dailininko į savo sielą... Matyt, jie žino būdus, kaip apsisaugoti nuo energinio vampyravimo.

Spalvų įtaka

Psichiškai, emociškai mus veikia visos spalvos. Atkreipkite dėmesį, kokios vyrauja jums patinkančiuose paveiksluose, kurie puošia jūsų buto sienas. Venkite namuose tokių, kurių fonas tamsus, niūrus, dominuoja murzinos, purvinos spalvos. Pavyzdžiui, slenkančios audros juodas debesis pritrauks niūrias mintis, kels sumaištį, tariamo pavojaus baimę. Žinoma, jei paveiksle vaizduojama naktis ir siužetas įkvepiantis, romantiškas, pozityvus, tamsios spalvos poveikis nedarys didelės neigiamos įtakos.

Freepik.com nuotr.

Nors juoda spalva laikoma kalsikine, aristokratiška, vis dėlto gali energiškai slopinti, siurbti energinius syvus, paskatinti depresiją, niūrias nuotaikas. Kaip ir tamsiai mėlyna. Jei esate linkę į depresiją, sergate psichikos ligomis, bent kurį laiką tokių spalvų paveikslus derėtų nukabinti, kol emociškai pasijusite stabilesni, pagerės psichinė sveikata.

Raudonų ir oranžinių tonų paveikslai, žadina aistrą, seksualumą, geltonų – ryžtą, aukso – pasitikėjimą savimi, rožinės – meilę, švelnumą. Tačiau jei kambaryje labai daug paveikslų, kuriuose vyrauja ryškiai raudona spalva, jos perteklius gali žadinti neigiamas savybes: pernelyg didelį pasitikėjimą savimi, valdingumą, agresyvumą, galite imti pervertinti savo galimybes. O to pasekmė – klaidingi sprendimai, pervargimas, išsekimas.

Kambaryje, kuriame po darbo grįžę praleidžiate daugiauisia laiko ir norite atsipalaiduoti, kabinkite paveikslus, kurių spalvos ramintų. Idealiai tinka žalsvi, gelsvi, turkio tonai. Ypač atpalaiduoja, padeda nuraminti protą ir emocijas melsvos spalvos. Oranžinė, geltona ir salotinė, priešingai, – aktyvina, teikia gyvenimo džiaugsmo, žadina apetitą. Violetinė puikiai tiks nervingiems, agresyviems, nuo nemigos kenčiantiems žmonėms – slopina baimes, padeda atgauti emocinę pusiausvyrą.

Freepik.com nuotr.

Kokių vengti paveikslų

• Mirusių žmonių portretų ir nuotraukų. Jie turi būti specialiame albume, nes anapusinio pasaulio energetika gali pakenkti gyvo žmogaus sveikatai ir jo savijautai.

• Griuvėsių – jie asocijuojasi su griovimu, irimu ir net mirtimi.

• Verkiantys, sergantys ir seni žmonės pritraukia beviltiškumą, psichikos sutrikimus, energiškai sekina, kelia apatiją ir pagreitina senėjimą.

• Sudužę indai – barnių, konfliktų simbolis. Todėl tokie paveikslai atneš į namus nusivylimą ir ašaras.

• Nerekomenduojama kabinti paveikslų su įniršusiais gyvūnais, o taip pat turinčių smurto prieš juos elementų. Jie pripildys jūsų būstą priešiška ir negatyvia energetika, nukreipta į santykių sunaikinimą, pyktį ir ligas.

• Blogai namų atmosferą veikia ir paveikslai, kuriuose vaizduojami kriokliai, vandens stichijos, sraunios kalnų upės, nes jie išneša iš tų namų šeimininkų pinigus, sėkmę, laimę ir net gebėjimą susilaukti palikuonių.

• Senoviniai paveikslai su skurdo, suplėšytų drabužių ir bado elementais kalba patys už save. Nors tai ir yra meno kūriniai, nutapyti garsių menininkų, jų vieta muziejuje. Juk jie perteikia visai ne tai, apie ką svajoja kiekvienas iš mūsų. Taigi jei nenorite pritraukti nepritekliaus, tokios paveikslo nekabinkite namuose. Pasak magijos žinovų, mintimis pritraukiame tai, apie ką nuolat ir stipriai galvojame. O kasdien žiūrint į tokį paveikslą norom nenorom mintys sukasi apie skurdą, jis užsifiksuoja mūsų pasąmonėje. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra