Medinis Kaunas – medinis Vilnius: koks šios architektūros likimas? | Diena.lt

MEDINIS KAUNAS – MEDINIS VILNIUS: KOKS ŠIOS ARCHITEKTŪROS LIKIMAS?

  • 0

Kaunas ir Vilnius – daugiasluoksniai miestai, išgyvenę įvairią ir skirtingai jų architektūroje atsispindinčią kaitą. Koks mūsų santykis su miesto paveldu? Ką renkamės saugoti, o ką naujai interpretuojame, įsileisdami miesto kaitą? Ir kokią vietą šiame diskurse užima greitai nykstanti medinė architektūra? Liepos 28 d. 18 val. Kauno miesto muziejus kviečia į ant Pelėdų kalno vyksiančią diskusiją – pokalbį apie Kauno ir Vilniaus medinę architektūrą ir jos likimą.

Miestas yra neatsiejamas nuo jo architektūrinio ir urbanistinio pavidalo, prie kurio prisiriša vietinis gyventojas ir su kuriuo pirmiausia susipažįsta jo svečias. Esame įpratę Vilnių matyti ir suvokti kaip baroko, o Kauną, panašu, jau įprantame pristatyti kaip modernizmo miestą. Tačiau šie miesto sluoksniai įsiterpia tarp kitų paveldo sluoksnių.

Susitikimo metu kbus kalbama apie tai, kokią įtaką miesto ir jo žmogaus savivokai daro jo paveldas, koks paveldas Kaunui ir Vilniui patogus, o kokį būtų galima laikyti nepatogiu – taigi atmestinu ir nesaugotinu? Ir svarbiausia – kokią vietą užima greitai nykstantis medinis architektūrinis paveldas?

Pokalbį moderuos architektūros istorikas dr. Vaidas Petrulis, jame dalyvaus miestų antropologė dr. Jekaterina Lavrinec, architektas Povilas Konkulevičiaus ir fotografas Andrius Surgailis.

Architektūros istorikas dr. V. Petrulis / J. Raugevičienės nuotr.

Pokalbis vyks 2022 m. liepos 28 d. 18 val. ant Pelėdų kalno (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas). Renginio tiesioginę transliaciją kviečiama stebėti „Kauno dienos“ Facebook puslapyje.

Renginių ciklas „Pokalbiai apie du miestus“ yra Kauno miesto muziejaus ir MO muziejaus parodos „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“ dalis bei plėtoja temas, atskleidžiančias dviejų didžiausių Lietuvos miestų santykį.

Renginiai vyks vieną kartą per mėnesį, ketvirtadieniais, iki rugpjūčio mėn. pabaigos. Paroda „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

GALERIJA

  • Architektūros istorikas dr. V. Petrulis.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS