Karantino grimasos: kaukės padeda nepilnamečiams įsigyti alkoholio? | Diena.lt

KARANTINO GRIMASOS: KAUKĖS PADEDA NEPILNAMEČIAMS ĮSIGYTI ALKOHOLIO?

Kauniečiai atkreipė dėmesį, kad karantinas sudarė galimybių laisviau įsigyti alkoholio ar tabako gaminių. Tam esą reikia pateikti kito asmens dokumentą, nes per kaukę matosi tik akys.

Neleistini pirkimai

Dėl šiuo matu šalyje paskelbto karantino visose viešose vietose privaloma dėvėti burną ir nosį dengiančias veido kaukes. Tokia tvarka galioja ir prekybos vietose. Tačiau pirkėjai atkreipia dėmesį, kad kaukių dėvėjimas gali paskatinti nepilnamečius neteisėtai įsigyti alkoholio ar rūkalų.

"Cirkas prekybos centruose. Čia privaloma dėvėti kaukę, bet tuo galimai gali naudotis nepilnamečiai. Būdami su kauke jie gali bandyti pateikti kito asmens dokumentą ir įsigyti alkoholio.

Tabako ir alkoholio kontrolės departamentas liepia prekybininkams tikrinti, ar tikrai asmuo pateikė savo dokumentą bei reikalauti nusiimti kaukę, tačiau tikrai ne visi taip daro. Ne visi pardavėjai paprašo parodyti veidą. Tad nepilnamečiai gali laisviau pirkti jiems draudžiamas prekes", – savo nuomonę išdėstė į redakciją parašiusi kaunietė.

Būdami su kauke jie gali bandyti pateikti kito asmens dokumentą ir įsigyti alkoholio.

Prašo nusiimti kaukę

Ar prekybininkai laikosi galiojančių įstatymų ir nepilnamečiams neparduoda prekių, kurioms galioja amžiaus cenzas, prižiūri Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (NTAKD). Jo specialistai "Kauno dienai" aiškino, kad karantino metu nefiksuojamas didesnis prekybininkų aplaidumas parduodant alkoholį ar cigaretes.

Specialistai nurodė, kad, jei asmuo nepateikia amžių liudijančio dokumento, tabako ar alkoholio gaminių pardavėjai privalo atsisakyti parduoti. Karantino metu taip pat pardavėjai gali paprašyti trumpam nusiimti nosį ir burną dengiančią veido kaukę.

"Tiek alkoholio, tiek tabako gaminių pardavėjai privalo įsitikinti, kad asmuo, perkantis šiuos gaminius, yra sulaukęs nustatyto amžiaus. Tai, kad dabartiniu metu pirkėjai dėvi kaukes, kaip tik turi paskatinti pardavėjus dažniau prašyti parodyti amžių liudijantį dokumentą. Jei jam pateikus asmens dokumentą kyla abejonių, kad tai tas pats asmuo, departamento nuomone, pardavėjai gali pareikalauti trumpam nusiimti kaukę, kad nustatyti jo tapatybę", – komentavo NTAKD Tabako ir alkoholio kontrolės skyriaus vedėjas Gintaras Karanda.

Jis nurodė, kad NTAKD, kartu su kitomis atsakingomis priežiūros institucijomis, nuolat, įskaitant ir dabartinį periodą, atlieka kontrolę, kaip laikomasi teisės aktų reikalavimų. "Departamentas negali konstatuoti, kad pažeidimų skaičius karantino metu padidėjo", – pridūrė pašnekovas.

Galiojantys įstatymai

Departamentas priminė, kad tabako ir alkoholio produktų asmenys gali pirkti sulaukę skirtingo amžiaus. Tačiau bet kuriuo atveju prekybininkams galioja ta pati pareiga įsitikinti, ar asmuo yra sulaukęs tinkamo amžiaus.

Alkoholio kontrolės įstatyme yra įtvirtintas draudimas parduoti alkoholinių gėrimų asmenims, jaunesniems nei 20 metų.

"Alkoholinių gėrimų pardavėjai turi teisę iš visų alkoholinių gėrimų perkančių asmenų reikalauti pateikti asmens tapatybę liudijantį dokumentą, o kai yra abejonių, kad asmuo yra jaunesnis negu 25 metų, privalo iš perkančio alkoholinių gėrimų asmens reikalauti pateikti asmens tapatybę liudijantį dokumentą. Jeigu toks asmuo jo nepateikia, alkoholinių gėrimų pardavėjai privalo atsisakyti parduoti jam alkoholinius gėrimus", – dėstė G.Karanda.

Įstatymai draudžia parduoti tabako gaminius, elektronines cigaretes ir elektroninių cigarečių pildykles asmenims iki aštuoniolikos metų. Pasak Tabako ir alkoholio kontrolės skyriaus vedėjo, kai kyla abejonių, kad asmuo yra jaunesnis negu aštuoniolika metų, tabako gaminių pardavėjai privalo iš perkančio asmens reikalauti pateikti asmens amžių liudijantį dokumentą.

Rašyti komentarą
Komentarai (11)

Kas nenori tai ir neatskirs

ką vaiko atskirti su kauke negalima ,nejuokinkit.

Anonimas

Vel klaustukai...

STEPAS

Prašo. Man buvo toks nuotykis balsuojant. Ateinu pasisveikinu ( už stalo sėdi kaimynė per kelis namus) Kaimynė žiūrėjo žiūrėjo į mane , matau jau žiojasi prašyti nusiimti kaukę. Tačiau teištaria NU JO nusišypso ir paduoda kas priklauso. O jei rimtai tai aš suprantu kad kortelė mano tik pažvelgęs į asmens kodą,,,,,,,
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS