Netrūko palinkėjimų ir dovanų
„1955 m. liepos 1-oji – atskaitos taškas, žymintis Kauno rajono pradžią. Nors Lietuvos valstybė savo istoriją skaičiuoja šimtmečiais, o Kauno rajonas – tik dešimtmečiais, tačiau abi šios datos mums yra brangios, nes rodo, kaip mes užaugome ir kas esame. Dvi susipinančios šventės – tai ne tik istorijos priminimas, bet ir graži galimybė pabūti drauge, pasidžiaugti nuveiktais darbais, pasidalyti ateities vizijomis. Esu dėkingas užsienio partneriams už parodytą pagarbą mūsų kraštui ir valstybei. Kauno rajono žmonėms dėkoju už jų lyderystę, darbštumą, kūrybingumą ir patriotizmą“, – sveikindamas susirinkusius į Garbės ženklų ceremoniją menų inkubatoriuje kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.
Panašios natos skambėjo švietimo, mokslo ir sporto ministrės Ramintos Popovienės sveikinimo kalboje. „Istorijoje 70 metų yra trumpa distancija, tačiau per šį laiką įvyko labai daug pokyčių mūsų valstybės ir mūsų bendruomenės gyvenime. Per septynis dešimtmečius Kauno rajonas išties keitėsi: tapo labai gyvybingu, moderniu, veržliu ir patraukliu regionu gyventojams, kuriame labai dažnai susipina pagarba tradicijoms ir labai tolimas žvilgsnis į ateitį. Šiandien didžiuojuosi bendruomenės sutelktumu ir nuosekliais darbais, kurie augina, gražina, tobulina Kauno rajoną“, – sakė ministrė.
Sakyti sveikinimo kalbų ir apsikeisti dovanomis į sceną kilo Bergštrasės apskrities (Vokietija) meras Christianas Engelhardtas, Užkarpatės apskrities (Ukraina) tarybos pirmininkas Romanas Sarai ir Punsko valsčiaus (Lenkija) tarybos sekretorius Jonas Vaičiulis.
Šventėje taip pat dalyvavo Seimo nariai, Nepriklausomybės Akto signataras Leonas Milčius, Kauno arkivyskupas Kęstutis Kėvalas, vyskupas Saulius Bužauskas ir vienaip ar kitaip su Kauno rajonu susiję žmonės.
Po pianistės Ievos Dūdaitės muzikinių intarpų pradėta iškilmingiausia šventės dalis – garbės ženklų įteikimo ceremonija.
Dėmesys užsienio partneriams
Už Lietuvos ir Ukrainos ryšių stiprinimą pirmojo lygio garbės ženklu apdovanotas Užkarpatės apskrities tarybos pirmininkas R. Sarai.
Per ilgus bendradarbiavimo metus R. Sarai aktyviai rėmė bendrus projektus, skatino kultūrinius ir švietimo mainus. Jo iniciatyva plėtojamas tarptautinis vaikų vasaros stovyklos projektas, organizuojami bendri renginiai ir vizitai, stiprinantys bendruomenių tarpusavio ryšius ir draugystę tarp tautų.
„Kauno rajono savivaldybės palaikymą jaučiame nuo pat pirmos okupantų įsiveržimo datos. Lenkiu galvą ir linkiu ilgiausių metų, taikos ir laimingo gyvenimo“, – nusilenkimu prieš pilnutėlę Menų inkubatoriaus salę kalbą baigė R. Sarai.
Iškiliausiųjų dešimtukas pakaunėje
Likusį nominantų dešimtuką šventės vedėjas Egidijus Stancikas neatsitiktinai pavadino valstybės kūrėjais Kauno rajone: šie žmonės darbuojasi švietimo, kultūros srityse, padeda susigrąžinti sveikatą ar yra aktyvūs visuomeninėje veikloje.
Už lyderystę sveikatos apsaugos srityje pirmojo lygio Kauno rajono garbės ženklas įteiktas Kauno klinikų generaliniam direktoriui Renaldui Jurkevičiui. „Priimu pagarbos ženklą Kauno klinikų vardu – didžiausios Lietuvos ligoninės, kurioje dirba 8 tūkst. darbuotojų, o dalis jų gyvena Kauno rajone ir visi rūpinasi šalies gyventojų sveikata. Nekviečiu į Kauno klinikas, bet mūsų medikai visada padės, jeigu to reikės. Kauno rajone, Kulautuvoje, turime reabilitacijos ligoninę, kurią taip pat numatome plėsti, modernizuoti. Tai labai sėkmingas projektas, kuris prisidės, kad Kauno klinikos ir toliau būtų didžiausia, stipriausia, moderniausia ne tik mūsų šalies ligoninė“, – dėkodamas už įvertinimą sakė R. Jurkevičius.
Antrojo lygio Kauno rajono garbės ženklu už ypatingus nuopelnus plėtojant Lietuvos žemės ūkio sektorių ir stiprinant verslo infrastruktūrą apdovanotas „Lytagros“ valdybos pirmininkas Adomas Balsys. Ši Kauno rajone veikianti įmonė vadinama žemės ūkio technikos pardavimo vadybininkų mokykla.
Tokios pat spalvos ženklu už vietos savivaldos pagrindų kūrimą ir stiprinimą 1990–1992 m. laikotarpiu pasipuošė ir Valdas Eimontas, buvęs Kauno rajono savivaldybės valdytojas. 1990 m. balandžio 11 d. jis buvo išrinktas Kauno rajono valdytoju ir vadovavo žemės skirstymo komisijai valstiečių ūkiams steigti, organizavo savivaldybės darbą per Lietuvos ekonominę blokadą.
Operos solistas, aktorius Mindaugas Jankauskas antrojo lygio garbės ženklu įvertintas už profesionalaus meno sklaidą bendradarbiaujant su Kauno rajono bendruomene, o Kauno rajono meno mokyklos direktorius Gintaras Vilčiauskas – už svarų indėlį į Kauno rajono kultūrinį gyvenimą ir meno sklaidą.
„Mindaugo veikla Kauno rajone ypač vertinga. Jo koncertai Raudondvario dvare ir kitur tampa ne tik išskirtiniais meniniais įvykiais, bet ir tikru įkvėpimu bendruomenėms“, – teikime apdovanoti pabrėžė Raudondvario dvaro direktorė Snieguolė Navickienė.
G. Vilčiausko vadovaujami kolektyvai ne kartą parskraidino „Aukso paukštę“, jis – ne tik įvairių muzikinių švenčių, tarp jų ir – 100-mečio Dainų šventės, dirigentas, respublikinių ir tarptautinių vertinimo komisijų narys.
Tokiu pat apdovanojimu įvertinta Lietuvos policijos mokyklos viršininko pavaduotojo Romo Oželio ilgametė ir kryptinga veikla kuriant saugią aplinką Kauno rajone. Jis dažnai bendradarbiauja su Alšėnų seniūnijos atstovais, Mastaičių ir Pažėrų bendruomenėmis, konsultuoja jas saugumo klausimais.
Trečiojo lygio garbės ženklu apdovanota Inga Budrienė, bendrovės „Aramiso skrynia“ vadovė, už socialinę atsakomybę ir bendruomenės telkimą. Už iniciatyvas formuojant teigiamą požiūrį į Batniavos seniūnijos identitetą atsiimti apdovanojimo gausiais plojimais į sceną palydėtas Batniavos seniūnas Šarūnas Pikelis.
Už skirtingus nuopelnus trečio lygio garbės ženklais apdovanotos net dvi pedagogės. Ilona Mackevičiūtė, Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos geografijos mokytoja, įvertinta už metodinę veiklą ir aukštus mokinių pasiekimus olimpiadose ir konkursuose, o buvusi Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos mokytoja Rita Pauliukaitienė – už asmeninę veiklą garsinant 1945–1953 m. Lietuvos laisvės kovų istoriją.
Naujausi komentarai