Į tvarkomą Vytauto parką – netvarkingais laiptais | Diena.lt

Į TVARKOMĄ VYTAUTO PARKĄ – NETVARKINGAIS LAIPTAIS

Vytauto parke nuo šių metų pavasario neliko iki tol veikusių atrakcionų, tad miestas ėmėsi pertvarkų, tačiau miestiečiai pastebėjo, kad į parką vedančių laiptų kol kas tvarkyti niekas nesiruošia.

Nepatogūs laiptais

Į „Kauno dienos“ redakciją kreipėsi nuolat centrinėmis miesto gatvėmis vaikštinėjanti Eglė ir pasiteiravo, ar miestas žada tvarkyti laiptus, vedančius į Vytauto parką. Anot moters, dabar laiptai primena tragediją.

„Lyg miestas gyrėsi, jog sutvarkys Vytauto parką, jį atnaujins, kad būtų patogiau vaikštinėti, tačiau kol kas jokio patogumo nėra. Išasfaltavo takelius jau gal prieš mėnesį, tačiau iki šiol nėra suoliukų. Šiuo metu tokiame parke nėra kur pailsėti. Negana to, į parką nuo Laisvės alėjos pusės reikia užlipti ypač nepatogiais laiptais. Pakopos išsiklaipiusios, skylėtos, kai kur juda plytelės, baisu, kad jos belipant nukris. Man tai tragiškas vaizdas. Dar ir apšvietimas kelia klausimų, nes tikrai ne visur jis veikia. Keista, kad laiptai nėra kompleksiškai kartu su parku tvarkomi“, – savo nuomonę dėstė kaunietė Eglė.

Ji pasakojo, kad ne kartą teko stebėti laiptais į viršų kopiančias mamas su vaikiškais vežimėliais. Čia nėra nei menkiausios galimybės vežimėlį užstumti, tad reikia kone į visą kalną vežimėlį tiesiog užnešti.

„Gerai, kad bent jau įrengti bėgeliai dviračiui, nes ir tą reikėtų nešti. Tačiau ir tos skardos vietomis jau parūdijusios“, – pastebėjo kaunietė.

Tvarkys kitąmet

Dienraštis pasidomėjo, kaip sekasi įgyvendinti Vytauto parko tvarkymo darbus bei kada numatyta sutvarkyti į šią erdvę vedančius laiptus. Miesto atstovai tikino, pats parkas artimiausiu metu taps patogesniu, tačiau laiptų remonto dar teks palaukti.

„Šiomis dienomis pradedama įrengti apšvietimą, takeliai visi jau išasfaltuoti. Dešimt suoliukų bus įrengta per ateinančias dvi savaites, dar dešimt – už mėnesio. Kartu bus pastatytos ir šiukšliadėžės“, – apie Vytauto parko tvarkymo darbus „Kauno dienai“ kalbėjo Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Pakopos išsiklaipiusios, skylėtos, kai kur juda plytelės, baisu, kad jos belipant nukris.

Jis nurodė, kad į parką vedantys laiptai bus tvarkomi pagal kitą projektą nei parkas. Numatyta, jog jie bus sutvarkyti kitais metais. Planuojama, jog bus visiškai sutvarkytas apšvietimas, mat dabar ne visur jis tvarkingas. Taip pat pakeistos laiptų pakopos, atnaujinti turėklai.

„Dar viską reikės susižiūrėti su Kultūros paveldo departamentu, nes dalis laiptų gali būti paveldiniai. Ieškome būdų, kaip laiptus padaryti patogesnius neįgaliesiems ar tėvams su vaikų vežimėliais, tačiau koją kiša tai, jog šie laiptai labai statūs, todėl nežinia, ar pavyks pilnai viską pritaikyti“, – komentavo A.Pakalniškis.

Atsisveikino su karuselėmis

„Kauno diena“ skelbė, jog permainos Vytauto parke prasidėjo dar pavasarį. Tada miesto atstovai nukėlė čia ilgus metus stovėjusius atrakcionus.

Išjudinti sūpynių savininkus tvarkytis užtruko ne vienerius metus, tačiau pernai savivaldybė paskelbė ultimatumą – arba nebeveikiančias karuseles savininkai nusikelia patys, arba tai padarys miestas. Šių metų balandį miestas pats ėmėsi iniciatyvos išmontuoti senus griozdus. Tai pamatę savininkai patys prisijungė prie demontavimo darbų ir taip atlaisvino parką pokyčiams.

Dalis pramogų šiuo metu perkeltos į privačią teritoriją, kurioje seniau rengti šokiai. Dabar šioje aikštelėje veikia nedidelė pramogų zona, kviečianti aktyviai praleisti laiką. Čia yra batutai vaikams, mažas baseinėlis vandens karuselėms.

GALERIJA

  • Į tvarkomą Vytauto parką – netvarkingais laiptais
  • Į tvarkomą Vytauto parką – netvarkingais laiptais
Rašyti komentarą
Komentarai (12)

...

Tai kad tam Krabui NIEKADA laiptai nerūpėjo... ypač - turėklai. :/

Vika

Kaip dabar visi uzsimane tvarkos! Dar butu "I sutvarkyta Vytauto parka - netvarkingais laiptais", dar suprasciau. O dabar "I tvarkoma ..." - sutvarkys parka,ateis eile ir laiptams. Kodel tie susirupine nieko nesake Kupcinskui, kuris 8 metus nemate nei parko nei laiptu?

Kaip galvojate?

Kiek pinigü ir darbo jėgos reikia tiems laiptams kapitaliai sutvarkyti? Kodėl neklausėte Kupčinsko, kris nuvarė miestä žemiau plintuso?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS