Moterys, per gyvenimą einančios su muzika Pereiti į pagrindinį turinį

Moterys, per gyvenimą einančios su muzika

2014-01-20 19:00

Kaune kūrybinės upės itin plačios. Savo profesinės karjeros viršūnę pasiekusios muzikės atlieka ir kitą svarbią misiją – bando įkvėpti jaunąją kartą.

Danguolė Beinarytė Danguolė Beinarytė

Kaune kūrybinės upės itin plačios. Savo profesinės karjeros viršūnę pasiekusios muzikės atlieka ir kitą svarbią misiją – bando įkvėpti jaunąją kartą.

Danguolė Beinarytė

Prieš pusantro mėnesio baigusi savo tarnystę Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje ilgametė jos vargonininkė D.Beinarytė sakė norinti pailsėti, nes per darbų ir projektų gausą nebematė dienos šviesos.

Ji liko vadovauti Kauno technologijos universiteto akademiniam chorui "Jaunystė" ir mokytojauti Kauno A.Kačanausko muzikos mokykloje, kur jaunimui ir vaikams padeda siekti chorinio, solinio ir estradinio dainavimo meistriškumo. Moteris neapleidžia ir Burgundiškojo choro, su kuriuo 2011 m. triumfavo TV projekte "Chorų karai".

Vis dėlto poilsiauti ilgai jai neteko. Įsivėlė į dar vieną aferą, kaip pati sako. Kartu su "Jaunystės" choru siekia atstovauti savo šaliai "Chorų Eurovizijoje".

"Kad mane kas nors vis įklampina", – juokėsi chorvedė, paklausta, kur dingo jos išsvajotos atostogos.

Paklausta, kuo traukia žmones, kaip sugeba motyvuoti choristus, ji kuklinosi. "Nemėgstu apie save kalbėti. Esu griežta, reikalauju daug, bet tik todėl, kad myliu tuos žmones, noriu jiems daug duoti. Bet negaliu pasakyti, kokią mane mato kiti žmonės", – kalbėjo D.Beinarytė.

Ji kalbėjo, kad aplinkinių, visuomenės palaikymas, pripažinimas yra reikalingas, jau nekalbant apie tai, kad malonus. "Jeigu matyčiau, kad manęs žmonės nebepalaiko, vadinasi, kažką darau ne taip. Sakyčiau, Beinaryte, tau reikia stengtis, kažką keisti", – teigė žinoma kaunietė.

Iš viso bažnyčioje ji vargonais grojo 29 metus.

Dalia Kairaitytė

Kompozitorė, muzikologė ir pedagogė paskelbta įsimintiniausia 2013 m. Kauno menininke, įvertinta už aktyvų ir nuoseklų kamerinės muzikos puoselėjimą. Ji klausytojus žavi talentu suderinti archaiką ir modernumą.

Praėjusieji metai šiai kaunietei buvo ypač darbingi ir kūrybingi. Klausytojus pasiekė jos vokalinis ciklas "Užkalbėjimai", teatralizuota kompozicija "Trys panegirikos pagal Motiejų Kazimierą Sarbievijų" balsui, fleitai, altui ir klavesinui, taip pat buvo išleista jos pirmoji autorinė kompaktinė plokštelė "Regėjimai".

D.Kairaitytė savo išmintimi ir talentu dalijasi ir su jaunąja karta. Ji dėsto J.Gruodžio konservatorijoje.

"Esu įsitikinusi: norint pasiekti geriausią rezultatą, su kiekvienu mokiniu turi eiti skirtingu keliu. Klaidinga taikyti bendrą metodiką visiems: juk vieniems tai tiks, o kitus prislopins", – yra sakiusi kaunietė.

Kompozitorė randa laiko organizuoti šiuolaikinės muzikos festivalį "Iš arti" ir vadovauti Kauno menininkų namų projektui "Kūrybos valanda".


Renginį globoja Lietuvos respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Finalinis „Metų kaunietės“ renginys bei apdovanojimai vyks šių metų kovo 15 d.

Į kitą etapą pateksiančių moterų dešimtukas paaiškės vasario 4 d. Balsuoti už kandidates galima portale kaunodiena.lt/mk iki vasario 3 d. 18 val.