Kauno vicemeras: rajono žmonių nuomonė dėl prisijungimo prie miesto turi būti lemiama | Diena.lt

KAUNO VICEMERAS: RAJONO ŽMONIŲ NUOMONĖ DĖL PRISIJUNGIMO PRIE MIESTO TURI BŪTI LEMIAMA

Kauno rajono žmonių nuomonė dėl kai kurių teritorijų prisijungimo prie miesto turi būti lemiama, teigia Kauno miesto vicemeras Andrius Palionis.

„Visas šis klausimas yra iškeltas, kad patys žmonės atsiklaustų. Institucijos gali turėti vienokią ar kitokią nuomonę, bet demokratinėje valstybėje žmonės turėtų nuspręsti, ko jie nori, o institucijos vykdyti. Manome, kad žmonių nuomonė turėtų būti lemiantis faktorius“, – BNS sakė ketvirtadienį vicemeras.

Tai jis sakė netrukus po to, kai Kauno rajono savivaldybės taryba neeiliniame posėdyje vienbalsiai nusprendė nepritarti miesto iniciatyvai prijungti dalį rajono teritorijų prie Kauno.

„Sveikinam, kad rajonas susirinko ir sprendė šitą klausimą. Bet kokia reakcija ir atsakymas yra atsakymas, o su argumentais dar nesusipažinau, ką jie sudėliojo“, – teigė A. Palionis.

Pasak Kauno rajono mero Valerijaus Makūno, rajono gyventojai šiuo metu surinkę daugiau nei 25 tūkst. parašų nepritariant miesto iniciatyvai.

Piketas prieš planus dalį Kauno rajono teritorijos prijungti prie miesto

Kauno vicemeras sako abejojantis šių parašų rinkimo tikslumu. Pasak A. Palionio, anketoje nebuvo galima pasisakyti už rajono teritorijų prijungimą prie miesto.

„Labai gerai, kad žmonės išreiškė savo nuomonę. Aišku, tas užklausimas toje anketoje buvo labai aiškus – arba tu prieš, o jeigu ne prieš, tu negali pasisakyti, bet ta nuomonė svarbiausia, kad būtų išreikšta ir išgirsta, bet vis tiek tą turi spręsti ne dalelė gyventojų, o visi gyventojai“, – sakė vicemeras.

„Labai sunku vertinti ir surinktą parašų skaičių ir tai, kaip jie buvo surenkami“, – pridūrė A. Palionis.

Šiuos parašus Kauno rajono bendruomenė ketvirtadienį Vilniuje ketina įteikti vidaus reikalų ministrei Ritai Tamašunienei, taip pat prie ministerijos surengti piketą.

Ministrė: miestas galėtų pakeisti savo sprendimą

Vidaus reikalų ministrė sako, kad Kauno miesto savivaldybė galėtų pakeisti savo sprendimą dėl dalies rajono teritorijos prijungimo.

Jos teigimu, jeigu to nebus padaryta, prieš priimant galutinius sprendimus, turės būti atliktas kompleksinis padarinių vertinimas, o gyventojų apklausa surengta ne tik tose seniūnijose, kurias norima prijungti, bet visoje Kauno rajono savivaldybės teritorijoje.

Rita Tamašunienė

R. Tamašunienė ketvirtadienį per Vyriausybės valandą Seime teigė, kad Vidaus reikalų ministerija (VRM) iš Kauno miesto savivaldybės kol kas nėra gavusi jokių dokumentų dėl ribų pakeitimo.

„Bet galvoju, kad vienas iš kelių – kad mes Seimo nariai, ypač kauniečiai, galėtų paraginti vis dėlto merą savo sprendimus palikti tolesnei ateičiai arba pakeisti. Tai būtų paprasčiausias kelias“, – sakė ministrė.

„Bet žinant jo užsispyrimą, be abejo, galėtų tie procesai pradėti judėti“, – pridūrė R. Tamašunienė.

Pasak jos, sprendžiant ne tik dėl savivaldybių ribų keitimo, bet ir dėl seniūnijų, kaimų ribų, pirmiausia būtina atlikti ekonominį, socialinį tokio sprendimo vertinimą.

„Tai paliečia žmonių gyvenimus, tai paliečia ir mokestinę sistemą, paslaugų prieinamumą ir visa kita“, – kalbėjo vidaus reikalų ministrė.

Ji teigė, kad gavusi Kauno rajono gyventojų parašus prieš dalies Kauno rajono prijungimo prie miesto, kreipsis į Vyriausybę dėl minėto kompleksinio situacijos vertinimo.

Apklausa turėtų būti atlikta visoje savivaldybėje, nes ji labiau palies tas 12 seniūnijų, kurios neplanuojamos prijungti prie miesto.

Kaip pranešė ministerija, ketvirtadienį R. Tamašunienė susitiko su Kauno rajono bendruomeninių organizacijų sąjungos atstovais, atvežusiais į Vilnių apie 12 tūkst. parašų žmonių, nepritariančių Kauno rajono teritorijų jungimui prie miesto.

„Tokie svarbūs klausimai, kaip savivaldybių teritorijų keitimas, privalo būti svarstomi dialogo būdu – tariantis su bendruomenėmis ir Vyriausybe“, – pranešime cituojama ministrė.

Pasak Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos regioninės politikos „Baltojoje knygoje“ įtvirtinta nuostata, kad viešųjų paslaugų kokybės ir efektyvumo galima pasiekti ne keičiant savivaldybių teritorijų ribas, bet savivaldybėms tariantis kaip lygiaverčiams partneriams.

Ministrė minėjo, kad taip pat siūlys surengti didesnės apimties gyventojų apklausą.

„Mano vertinimu, be abejo, apklausa turėtų būti atlikta visoje savivaldybėje, nes ji labiau palies tas 12 seniūnijų, kurios neplanuojamos prijungti prie miesto“, – sakė R. Tamašunienė.

Kauno miesto savivaldybė rugsėjo pradžioje inicijavo 13 Kauno rajono seniūnijų prijungimą prie miesto savivaldybės.

Kauno miestas siūlė prijungti teritorijas, kurios užima 297,8 kvadratinio kilometro – beveik du kartus daugiau nei dabartinis miesto plotas.

Galutinį sprendimą dėl savivaldybių teritorijų keitimo priimtų Vyriausybė ir Seimas.

Rašyti komentarą
Komentarai (27)

Zigmas

paziuresim ar 25k protestuotoju bus :D juk pasirase :D

Jei nebus

klastojama 100 proc.prisijungs prie miesto.

Vistos walmora

Kas uz tai,kad 13 Kauno raj.savivaldybiu butu prijungta prie Kauno m.spaudziam ZALIA.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS