Pakaunėje vasarą netrūksta vietų maudynėms | Diena.lt

PAKAUNĖJE VASARĄ NETRŪKSTA VIETŲ MAUDYNĖMS

Vis labiau šylantys orai vilioja prie vandens telkinių. Nors Kauno rajone nėra oficialiai įteisintų paplūdimių, puikių vietų maudynėms netrūksta. Labiausiai pamėgtose vietose – Kulautuvos tvenkinyje ir prie Dubysos, Partikų kaime (Vilkijos apylinkių seniūnija) – reguliariai atliekami mikrobiologiniai tyrimai. Jie liudija: čia maudytis saugu.

Tiria kas dvi savaites

Pasak Kauno rajono savivaldybės Aplinkos skyriaus vyriausiosios specialistės Giedrės Juknienės, Kulautuvos tvenkinio ir Dubysos vanduo šiemet tirtas jau du kartus. "Rodikliai geri, vanduo švarus. Seniūnija taip pat pageidavo ištirti Neveronių tvenkinio vandenį, nes pernai čia buvo daug norinčių maudytis. Mėginiai paimti praėjusią savaitę", – tvirtino G.Juknienė.

Specialistai vandens mėginius ištirti paima likus dviem savaitėms iki maudymosi sezono pradžios, vėliau jie imami kas dvi savaites. Oficialus maudymosi sezonas prasideda birželio 1-ąją ir baigiasi rugsėjo 15 d.

Vietos iniciatyvos – skirtingos

Aplinkos skyriaus vyriausioji specialistė patvirtino: pakaunėje yra ir daugiau maudynių vietų prie tvenkinių, bet jų teritorijos prižiūrimos bendra tvarka, o ne kaip maudyklos. Už tai yra atsakingi seniūnai. Patrauklesnę ir labiau pritaikytą aplinką poilsiui prie vandens sukurti dažnai padeda seniūnaičiai, bendruomenės nariai ar šiaip aktyvūs žmonės.

"Pernai seniūnaičių iniciatyva Kauno rajono savivaldybė tyrė Marvos forto, Tabariškių, Graužės II ir III tvenkinių populiarias maudynių vietas. Visose tirtose vietose maudytis buvo saugu, vandens kokybės mikrobiologinių parametrų vertės neviršijo ribinių verčių", – gražią iniciatyvą prisiminė G.Juknienė.

Karštomis vasaros dienomis daugiausia mauduolių sutraukia Drąseikių ir Neveronių tvenkiniai, Kulautuvos karjeras. Jis pakaunėje – pats populiariausias. 2014 m. čia įrengta gelbėjimo stotis, persirengimo kabinos, žaidimų aikštelės vaikams, tinklinio aikštelė, treniruokliai, specialiu taku į vandenį gali patogiai nusileisti ir neįgalieji. Kulautuvos karjeras sutvarkytas pasinaudojus ES lėšomis ir čia esantis paplūdimys atitinka Mėlynosios vėliavos reikalavimus.

Karštomis vasaros dienomis daugiausia mauduolių sutraukia Drąseikių ir Neveronių tvenkiniai, Kulautuvos karjeras.

Plečia pramogų spektrą

Jau trečią sezoną Kulautuvos paplūdimį prižiūri ir tvarko vandenlenčių parkas "Dock7". Jis nuolat tobulina paplūdimio infrastruktūrą ir plečia pramogų spektrą. Atsižvelgdamas į praėjusių metų patirtį, šiais metais "Dock7" įrengė antrą tinklinio aikštelę, ruošiama vieta kempingui.

"Apsilankyti išskirtinėje ir jaukioje kavinėje paplūdimyje, paplaukioti vandenlentėmis kulautuviečiai ir atvykę svečiai gali jau nuo gegužės pabaigos. Vis dar galiojančios karantino sąlygos lėmė, kad maudynių sezonas ir vandenlenčių parko veikla prasidėjo vėliau. Kadangi orai šiuo metu gražūs ir visi išsiilgę bendravimo ir buvimo kartu, paplūdimys sulaukia vis daugiau lankytojų, ypač savaitgaliais", – sakė Kulautuvos seniūno pavaduotoja Asta Tamonienė.

Nuo birželio 4-osios pradėjus kursuoti keltui "Vytis", jungiančiam Kulautuvą su Zapyškiu, ir laivui "Vilkija", lankytojų srautai vis auga. "Ypač jaučiamas didelis dviratininkų, kurie atvyksta į Kulautuvą dviračių taku nuo Šilelio kaimo, srautas, o veiklą atnaujinus keltui, atvyksta lankytojai ir iš kitos Nemuno pusės", – džiaugėsi A.Tamonienė.

Pasak Kulautuvos seniūno pavaduotojos, nepaisant poilsiaujančių gausos, praėjusiais metais nė karto nepasitaikė situacijos, kai dėl vandens užterštumo reikėtų riboti lankymąsi paplūdimyje. Tikimasi, kad taip bus ir šiais metais, o vietos gyventojai ir svečiai poilsiu Kulautuvos paplūdimyje galės mėgautis visą šiltąjį sezoną.

Ant kulnų lipa Neveronys

Kulautuvos paplūdimiui ant kulnų lipa ir populiarumu menkai nusileidžia neseniai vietos gyventojų iniciatyva atsiradusi maudynių vieta prie Neveronių tvenkinio.

Pirmuosius žingsnius žengė Neveronių seniūnija: atvežė žvyro ir išlygino apie 150 m ilgio pakrantę, išrovė vandenyje augusias žoles ir įrengė maudynių vietą. Pernai seniūnaičio Gedimino Bagdonavičiaus iniciatyva prie Neveronių tvenkinio buvo suręstas tiltelis.

Karštą vasaros dieną neveroniškiai mėgsta atsigaivinti tvenkinyje.

Praėjusį rudenį seniūnija organizavo menkaverčių krūmų šalinimo darbus visoje Neveronių tvenkinio pakrantėje. Iškirtus ir išvežus krūmus, vandens telkinys atsivėrė visu grožiu. Šiais metais Neveronių seniūnija tęsia darbus prie tvenkinio – dar keli šimtai metrų pakrantės išvalyta nuo ten priaugusių žolių, įrengta dar viena maudynių vieta su paplūdimio smėliu. "Tuo darbai nesibaigia, dar šiais metais prie tvenkinio įgyvendinsime apželdinimo projektą – bus atvežta žemių, pasėta žolė, pasodinti medžiai, įrengti suoleliai, atsiras paplūdimio tinklinio aikštelė ir treniruokliai", – vardijo Neveronių seniūnė Aldona Petkevičienė.

Aldona Petkevičienė

Be to, seniūnija kartu su nauju Neveronių bendruomenės centro pirmininku Laimonu Teresa jau suplanavo tvarkymo darbus kitiems metams. Bendradarbiaujant bus sutvarkyta visa Neveronių tvenkinio pakrantė, atsiras poilsio ir sporto zonos gyventojams.

Garsina tarptautinės ugniagesių pratybos

Veiklaus seniūno Šarūno Pikelio dėka gražią vietą šventėms ir poilsiui prie vandens jau keleri metai turi ir Batniavos seniūnijos gyventojai. Prie Kvesų karjero seniūnijos iniciatyva įrengta maudynių vieta, tinklinio aikštelė, pastatyta grilinė, persirengimo kabina, šiukšliadėžė, lieptelis. Nors poilsiautojai yra palyginti kultūringi, teritoriją prižiūri ir tvarką palaiko seniūnijos darbininkai.

Smėlis prie Kvesų karjero nenusileidžia, o gal net pranoksta pajūrio, todėl ši vieta vis labiau populiarėja, čia atvyksta poilsiautojai iš kitų seniūnijų ir net rajonų. Kvesų karjerą garsina ir kasmet čia vykstančios tarptautinės ugniagesių pratybos.

GALERIJA

  • Pakaunėje vasarą netrūksta vietų maudynėms
  • Pakaunėje vasarą netrūksta vietų maudynėms
Laimučio Brundzos, "Dock7" archyvo nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (6)

vištos walmora\\\\\\///////

Kas už tai,kad 13 Kauno r.savivaldybių,būtų prijungtos prie Kauno m.,spaudžiam ŽALIĄ.

Vida

Kauno raj.Gervėnupyje sodo bendrijoje Vieversėlis taip pat yra tvenkinys ir ten lankosi nemažai ž monių bet niekas nei vadenį tiria nei aplinką tvarko o pavojų ten yra ir bokštelis nuo kurio šokinėja vaikai neaiškios būklės ir dugnas neaišku koks.

Neveronietis2

Keista skaityti tokio pobūdžio straipsnius, toks jausmas, kad gyvenu ne tuose Neveronyse. Absoliutus ignoravimas žmonių, kurių dėka visas šitas grožis atsiranda. Jei ne buvusi pirmininkė Oksana Šukaitienė, gyventume apkiautę, nususę, be pakrantės, kuri jau buvo paruošta pardavimui ir to pačio paplūdimio čia tikrai nematytume. Žmonės! Kas jums ten galvose darosi ? Kreipiuosi į tuos kurie sėdite ten AUKŠTAI! Kada pradėsite gerbti tuos kurie daug darbo, laisvo laiko ir pastangų įdėjo tvarkydami šias vietas, bet pažiūrėkite kaip dabar prižiūri tai tie kas turi tai daryti ? Seniūne? Jums tai tvarkyti priklauso, tai kodėl nėra šienaujama ? Reik turbūt vėl sukėlimo, kad viskas judėtų? Galima čia vardyti ir vardyti iki negalėjimo, bet straipsnis "fake news" labiau primena nei kad teisybę. Užuojauta naujam bendruomenės pirmininkui, juk tik tik jis buvo išrinktas, o jau asfaltu gatvę šalia jo namų seniūnė asfaltuoja... Matote čia ką nors keisto ? Aš ne...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS