Partnerystės rezultatas Kauno rajone – ketverios įkurtuvės po dvejų metų | Diena.lt

PARTNERYSTĖS REZULTATAS KAUNO RAJONE – KETVERIOS ĮKURTUVĖS PO DVEJŲ METŲ

Kauno rajono savivaldybė ryžosi įgyvendinti pirmąjį Lietuvoje mokyklų atnaujinimo viešosios ir privačios partnerystės projektą. Meras Valerijus Makūnas ir didžiausio Baltijos šalyse privataus fondų valdytojo "BaltCap" fondo "BaltCap Infrastructure Fund" partneris Šarūnas Stepukonis gegužės 27 d. pasirašė penkiolikos metų trukmės viešosios ir privačios partnerystės sutartį.

Investuos beveik 14 mln. eurų

Fondas investuos 13,6 mln. eurų ir iki 2022 m. rekonstruos Zapyškio pagrindinę ir Kačerginės pradinę mokyklas, atnaujins Mastaičių baseiną, o šalia jo esančiame sklype pastatys pradinę mokyklą su darželiu.

"Projektą rengėme dvejus su puse metų. Labiausiai džiaugiamės, kad jis orientuotas į švietimą, o svarbiausia – į kaimiškąsias vietoves: Kačerginę, Mastaičius, Zapyškį, kur bus sukurtos šiuolaikinės aplinkos vaikams ugdyti", – džiaugėsi Kauno rajono savivaldybės meras.

Permainos – trijose seniūnijose

V.Makūnas neslėpė: Mastaičiuose labai trūksta ikimokyklinio ugdymo paslaugų, mokykla glaudžiasi po vienu stogu su Lietuvos policijos mokykla. Šalia esantis sovietmečiu statytas baseinas taip pat prašosi atnaujinamas.

Permaina 2: iki 2022 m. bus atnaujintas sovietmečiu statytas Mastaičių baseinas, o šalia atsiras nauja mokykla su darželiu.

"Tikiu, kad 25 m baseinas atgims čia bus mokomi plaukti pakaunės pradinukai, ugdomi aukštesnio sportinio meistriškumo vaikai, baseinu galės naudotis visa bendruomenė", – permainas Mastaičiuose (Alšėnų seniūnija) pristatė Kauno rajono savivaldybės vadovas.

2018 m. iš Kauno kolegijos Mastaičių baseiną perėmusi Kauno rajono savivaldybė sutvarkė pagrindinę vonią, pakeitė vandens filtravimo, valymo ir šildymo įrangą.

Plėsis: rekonstravus Kačerginės mokyklą, bus pastatytas priestatas su sporto sale, biblioteka ir laisvalaikio erdvėmis.

Kačerginė jau turi daugiafunkcį centrą, kuriame po vienu stogu veikia ikimokyklinė įstaiga, pradinė mokykla, laisvalaikio centras, ambulatorija ir šeimos kabinetas. "Matome dar šviesesnę Kačerginės ateitį. Plėtra vyksta nuo Ringaudų, Akademijos iki Kačerginės, atsižvelgdami į tai ir priėmėme sprendimą, kad čia turi būti didžiulė pradinė mokykla ir erdvus sporto centras, išplėstas darželis", – teigė V.Makūnas.

Rekonstravus Kačerginės mokyklą, bus pastatytas priestatas su sporto sale, biblioteka ir laisvalaikio erdvėmis. Naujame Zapyškio pagrindinės mokyklos priestate taip pat numatyta įrengti sporto salę ir šiuolaikinius technologijų kabinetus.

Vaizdas: taip užbaigus rekonstrukciją atrodys Zapyškio pagrindinė mokykla.

Zapyškio pagrindinė mokykla – viena didžiausių pagrindinių mokyklų Kauno rajone. Per penkerius metus ji išaugo dvigubai, šiandien ją lanko beveik 300 moksleivių. Rajono vadovai viliasi, kad po rekonstrukcijos dalis moksleivių, kurie lankė šią mokyklą, sugrįš į ją.

"Labai laukėme šio projekto, tikime mero žodžiais, kad Kačerginė bus kaip saldainis. Tokia ji jau tampa. Džiugu, kad atsirado daugiafunkcis centras, prieplauka, dviračių takas. Dabar vėl laukia nemažai įtempto darbo. Kalbu Kačerginės miestelio bendruomenės vardu, nes čia ir gyvenu, ir esu Zapyškio pagrindinės mokyklos, kurioje netrukus taip pat parsidės pokyčiai, direktorius. Taigi, ši diena man dvigubai džiaugsminga", – šypsojosi Raimondas Bartkus.

Raimondas Bartkus.

Visų keturių objektų projektavimas prasidės vienu metu, o darbai pirmiausia startuos Zapyškio pagrindinėje ir Kačerginės pradinėje mokyklose. Atnaujintose mokyklose bus galima papildomai ugdyti 500 mokinių.

Pagražins vaikystės vietas

"Kačerginėje teko praleisti ne vieną vaikystės vasarą, mano močiutė šioje mokykloje 50 metų dirbo matematikos mokytoja, ne kartą teko jėgas išbandyti krepšinio aikštelėse Kačerginėje ir Zapyškyje, nemažai laiko praleidau ir Mastaičiuose, nes jie – šalia mano gimtinės Garliavos, – šypsojosi "BaltCap Infrastructure Fund" partneris Šarūnas Stepukonis. – Mus įkvėpė Kauno rajono savivaldybės komandos pasiryžimas įgyvendinti pirmąjį Lietuvoje mokyklų atnaujinimo PPP projektą."

"BaltCap Infrastructure Fund" partneris neabejojo, kad Kauno rajono savivaldybės pavyzdys paspartins švietimo infrastruktūros tobulinimo procesą visoje šalyje. "Projektas pagerins ugdymo paslaugų kokybę, sukurs naujų darbo vietų ir pritrauks investicijų, kurios itin aktualios šiais neramiais laikais", – pabrėžė "BaltCap Infrastructure Fund" partneris.

Š.Stepukonis tvirtino, kad fondui ryžtis tokiam projektui nebuvo sunku. "Didžiausi iššūkiai vyksta pirkimo ir įgyvendinimo stadijoje, nes kartais tenka taisyti klaidas, esame naujokai, tad iššūkių nebijome", – sakė pašnekovas.

Per pastaruosius dvejus metus fondas finansavo mokyklos statybą sostinės Kalnėnų mikrorajone ir investavo į dviejų mokyklų, sporto salės ir kultūros rūmų atnaujinimą Lenkijos kurorte Melne. Pastarasis projektas, pasak Š.Stepukonio, apimtimi labai panašus į pakaunės projektą.

GALERIJA

  • Partnerystės rezultatas Kauno rajone – ketverios įkurtuvės po dvejų metų
  • Partnerystės rezultatas Kauno rajone – ketverios įkurtuvės po dvejų metų
  • Partnerystės rezultatas Kauno rajone – ketverios įkurtuvės po dvejų metų
  • Partnerystės rezultatas Kauno rajone – ketverios įkurtuvės po dvejų metų
Vilmos Kasperavičienės nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (4)

auksinis WC

Gal kas esat girdėję apie konkursą partneriui parinkti? Kodėl ir UŽ KIEK BalCap? Makūnas dar kadenciją ištvers "tarnystę liaudžiai", o po to liaudis liks mokėti 10m privačiam fondui, generuojančiam xxx grąžą ... Kas galėtų paneigti, kad...

Anonimas

Darželių irgi reikia

alex

Mokyklų tikrai reikia.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS