Suskaičiuotas Kauno prokurorų metų derlius | Diena.lt

SUSKAIČIUOTAS KAUNO PROKURORŲ METŲ DERLIUS

Kauno apygardos prokuratūros žinioje – ne tik miesto ir rajono pašonėje esančios, bet ir Alytaus, Marijampolės apylinkių teritorijos. Kasdien prokurorų rankose sukasi per 5 tūkst. bylų. Skaičiuojama, kad vienas prokuroras vadovauja 30-čiai ikiteisminių tyrimų.

Kauno apygardos prokuratūroje prieš keletą savaičių lankėsi generalinis prokuroras Evaldas Pašilis. Vyko susitikimai su apygardos prokuratūrų vadovais ir visų ikiteisminių įstaigų vadovais.

Kauno apygardos prokuratūra pateikė praėjusių metų atliktų darbų statistiką. Bendrame Lietuvos prokuratūrų kontekste Kauno apygarda atrodo taip – ištiria 32 proc. visų šalies bylų.

"Matau ir kitų apygardų statistiką. Skaičiai iškalbingi. Kaunas ištiria kas trečią bylą Lietuvoje", – faktais rėmėsi Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius.

Kauno apygardos prokuratūroje pernai baigta daugiau nei 16,3 tūkst. ikiteisminių tyrimų. Tai reiškia, kad bylos buvo perduotos teismui arba galėjo būti nutrauktos. Į šį skaičių neįtraukti dėl senaties nutraukti ikiteisminiai tyrimai.

Kauno apygardos prokurorai pernai teismui atidavė 5 179 bylas. Net 1 264 – dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo, 935 – dėl vagysčių, 469 – dėl viešosios tvarkos pažeidimų.

Tarp šios statistikos skaičių nėra stambių ekonominių-finansinių nusikaltimų ikiteisminių tyrimų, tačiau tai nereiškia, kad šia linkme nedirbama. Kovai su šešėline ekonomika skiriamas ypatingas dėmesys. Taip pat laikomasi 2013 m. ES Tarybos nustatytų prioritetų.

2014-2017 m. ES prioritetai siekiant kovoti su sunkiais nusikaltimais ir organizuotu nusikalstamumu yra šie: kova prieš neteisėtą imigraciją; prieš prekybą žmonėmis, tikslu išnaudoti juos priverstiniam darbui ir seksualinių paslaugų teikimui; prieš prekybą suklastotomis prekėmis, keliančiomis grėsmę vartotojų sveikatai ir saugumui; prieš mokestinį sukčiavimą; prieš prekybą sintetinėmis narkotinėmis medžiagomis, heroinu ir kokainu; prieš nusikaltimus elektroninėje erdvėje; prieš neteisėtą prekybą šaunamaisiais ginklais.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

šitam "runner"

nu jo, dabartinio kvapo straipsnis būtų ką nors su shudais sumaišyt, ar ne? net lietuviško vardo susigalvoti nesugebi, o čia kiauksi.

Seimas

Kauno apylinkes prokurorus siulysime apdovanoti paramos sovitmeciui premija

:)

Kaunieciai pasizymejo
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS