Valstybės atkūrimo dienos proga kūrė savo Laikinąją sostinę | Diena.lt

VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENOS PROGA KŪRĖ SAVO LAIKINĄJĄ SOSTINĘ

Valstybės atkūrimo dienai paminėti Kauno technologijos universitetas (KTU) pakvietė švęsti žaidžiant stalo žaidimą „Sveiki atvykę į Kauną“.

Dalyviai žaidė Kauno miestui pritaikytą stalo žaidimą „Welcome to …“, sukurtą bendradarbiaujant su žaidimų dizaineriu Benoit Turpin ir „Blue Cocker“ stalo žaidimų įmone, o žaidimas nukėlė į 1918–1939 metų laikotarpį Kaune, kai miestas buvo laikinoji Lietuvos sostinė.

Vienoje iš universiteto auditorijų susirinkę žaidėjai gavo žaidimo lapus, o žaidimo moderatoriaus dedamos kortelės nurodydavo užduotį. Taip atlikdami vieną po kitos užduotis žaidėjai brėžė tvoras, žymėjo parkus, fontanus, žymėjo namus, priklausomai nuo moderatoriaus atverstos kortelė kėlė savo įgyvendinimų vertę.

Kaip ir priklauso žaidimuose, už atliktas užduotis skaičiavo taškus. O laimėtoju skelbiamas daugiausia taškų surinkęs žaidėjas. Mat skirtas užduotis kiekvienas įgyvendino savaip, todėl ir taškus kiekvienas užsidirbo savaip.

Tiesa, didelės įtampos žaidėjai prisipažino nejaučiantys, tačiau išskyrė kitus žaidimą apibūdinančius akcentus. „Čia grynai matematika ir ekonomika, na ir, žinoma, strategija“, – šyptelėjo viena žaidėja ir įniko ieškoti kur tikslingiau pažymėti parką.  

Jau įsižaidusiems už nugarų įsitaisė paauglių būrelis. „Čia mano sūnėnai ir dukterėčia. Berniukai gyvena ir mokosi Danijoje. Jiems taip pat atostogos, tad nutarė paminėti Vasario 16-ąją ir pažaisti“, – jaunimą pristatė teta.

„Mėgstame stalo žaidimus. Žaidžiame „Monopolį“. Dar nesuprantu, ar šis žaidimas kažkiek panašus į „Monopolį“, bet panašu, kad teks strateguoti“, – į kompanija sužiuro iš Danijos viešintis Andrius. Žaidimo rengėjai perspėjo, kad žaidimą nesunkiai gali įveikti visi nuo 10 metų amžiaus.

Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakultetas (KTU SAF), minintis 80 metų nuo jo įkūrimo, tačiau ištakas skaičiuojantis dar nuo aukštųjų kursų įsteigimo, kvietė miesto gyventojus bei svečius atlikti architekto ar statybos inžinieriaus vaidmenį, projektuojant laikinąją Lietuvos sostinę, tačiau žaidėjai juokavo, kad čia ne kaladėles dėlioti, todėl architektūrinėmis įžvalgomis nesidalino.

Vis dėlto žaidimo kūrėjai pabrėžė, kad tais neramiais pokario laikais Lietuva buvo naujai įsteigta respublika, kuriai buvo itin svarbu užtikrinti infrastruktūros, gyvenamųjų ir viešųjų pastatų poreikį. Skaičiuojama, kad per šį laikotarpį Kaune buvo pastatyta per 12 tūkstančių pastatų. Savitu stiliumi išsiskirianti architektūra leido Kaunui tapti šiuolaikiška sostine, iki šių dienų žinoma savo unikalia modernizmo architektūra.

Fakulteto dekanas Andrius Jurelionis tiki, kad žaidimai yra puikus būdas prisiminti savo istoriją.

Dar nesuprantu, ar šis žaidimas kažkiek panašus į „Monopolį“, bet panašu, kad teks strateguoti.

„Džiaugiamės galėdami pranešti apie šį viešą žaidimų renginį, kuris, mūsų manymu, yra įdomus ir prisidedantis prie mūsų švietimo misijos. Dizainerio Benoito Turpino dėka „Sveiki atvykę į … tavo tobulus namus“ tapo žaidimu „Sveiki atvykę į Kauną“. Žaidimas mus nukelia į tarpukario Kauno gatves, Kiekvienas žaidėjas galės nuspręsti ar statyti fontanus, tiesti tvoras ir kuriuos sklypus užstatyti“ , – sakė A. Jurelionis.

Organizatoriai vylėsi, kad žaidėjus turėtų apimti įdomus jausmas supratus, kad jie patys žaidžia viename iš žaidime esančių pastatų – buvusiuose Žemės Ūkio banko rūmuose, kuriuose dabar įsikūrę KTU centriniai rūmai.

Žinia, kad Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga Kaune norima pritaikyti žaidimą sujaudino ir jo kūrėjus.

„Kai aš sukūriau žaidimą „Welcome to …“ , aš nesitikėjau, kad jis bus žaidžiamas visoje Europoje ir pasaulyje. O dabar mano žaidimas tampa tokios svarbios šventės, kaip Lietuvos Respublikos valstybės atkūrimas, dalimi. Tai labai maloniai stebina. Tikiuosi, kad smagiai praleisite laiką jį žaisdami“, – apie šią idėją sakė „Welcome to …“ dizaineris Benoit Turpin.

Žaidėjai susipažino ir su dalimi tarpukario pasiekimų. Skaičiuojama, kad per visą laikotarpį nuo 1918 metų iki 1939 metų Kaune pastatyta 7041 gyvenamasis pastatas ir 5001 negyvenamasis pastatas.

1918 metais po karo Kaune buvo likę apie 18 tūkst. gyventojų, o 1939 metais Kaune gyveno jau beveik 156 tūkst. gyventojų.

GALERIJA

  • Valstybės atkūrimo dienos proga kūrė savo Laikinąją sostinę
  • Valstybės atkūrimo dienos proga kūrė savo Laikinąją sostinę
  • Valstybės atkūrimo dienos proga kūrė savo Laikinąją sostinę
  • Valstybės atkūrimo dienos proga kūrė savo Laikinąją sostinę
Laimučio Brundzos nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS