Verslui pandemija tapo ne tik iššūkiu, bet ir naujomis galimybėmis | Diena.lt

VERSLUI PANDEMIJA TAPO NE TIK IŠŠŪKIU, BET IR NAUJOMIS GALIMYBĖMIS

Pandemija ir karantinas nutraukė ne vienus metus Kauno rajono savivaldybės puoselėtą tradiciją šventiniame vakare pagerbti verslininkus ir padėkoti už jų indėlį į pakaunės gerovę. Tačiau susidariusi situacija – ne kliūtis išaiškinti ir nominuoti sėkmingiausiai dirbusias įmones, paskelbti juos ir konkurso "Sukurta Kauno rajone 2020" nugalėtojus.

Žinomi pasaulyje

Nominacija "Už indėlį į biudžetą" atiteko UAB "Bidfood Lietuva". Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, ši įmonė 2020 m. sumokėjo 4,5 mln. eurų mokesčių ir kitų įmokų. Prieš ketvirtį amžiaus įkurta "Bidfood Lietuva" į Ramučių logistikos parką atsikėlė 2019 m. gegužę ir per 2018 m. bei 2019 m. pritraukė daugiau kaip 6 mln. eurų tiesioginių užsienio investicijų. Pasak generalinio direktoriaus Ramūno Makutėno, praėjusiais metais kavinėms, barams, restoranams ir kitoms viešojo maitinimo įmonėms maisto produktus ir ingredientus tiekiančios "Bidfood Lietuva" apyvarta pernai siekė 40 mln. eurų.

 

 

Toje pačioje Karmėlavos seniūnijoje veikianti UAB "Voltas IT", atstovaujanti prekės ženklui OBDeleven, pelnė nominaciją už inovacijas. Ši įmonė, kurianti inovatyvias, išmanias ir lengvais suprantamas automobilių diagnostikos ir valdymo sistemas, palengvinančias vairuotojų kasdienybę, pasauliui pristatė unikalų diagnostikos prietaisą OBDeleven, kuris veikdamas kartu su programine įranga leidžia stebėti visų sistemų būklę ir aktyvuoti daugybę komforto funkcijų.

Sumanus automobilių diagnostikos prietaisas įvertintas net keliuose tarptautiniuose konkursuose: produkto dizainas apdovanotas "European Product Design Award" Transporto priemonių priedų kategorijoje ir pelnė sidabrą "Automotive Accessories and Car Care Products Design" kategorijoje tarptautiniame "A' Design Award & Competition" konkurse.

"Įmonei iš Lietuvos kaimo pasiekti žinomumą pasauliniu lygiu nėra lengva. Kuo daugiau plėtėme programos funkcionalumą, tuo labiau mūsų produktas plito tarp automobilių entuziastų", – šypsojosi vienas iš įmonės įkūrėjų Edvardas Astrauskas, veiklą pradėjęs su broliu Aivaru ir pusbroliu Martynu Šileika.

Bendrovės "Deloitte" projekto "Fast 50" istorijoje pagrindinio reitingo pirmą vietą užėmė įmonė iš Lietuvos – "Voltas IT". Įmonės įkūrėjai (iš kairės) – M.Šileika, A.Astrauskas ir E.Astrauskas. (Įmonės archyvo nuotr.)

Augo ir plėtėsi

Duoną ir pyragus "Garliavos duona" Jonučių kaime pradėjo kepti prieš du dešimtmečius, per tą laiką nuolat augo ir garsėja tuo, kad naudoja natūralius produktus ir tradicinę gamybos technologiją. Bendrovės asortimento krepšelyje – daugiau nei 70 duonos ir konditerijos gaminių. Pernai įmonė savo gaminiais pradėjo prekiauti didžiuosiuose šalies prekybos tinkluose.

Nominaciją "Už sėkmingą verslo pažangą" pelniusios įmonės direktorius Andrius Raila patikino: 2020-ieji nebuvo prastesni metai, fiksuotas 10–15 proc. augimas, tačiau, siekiant tokio rezultato, teko nemažai investuoti ir įdėti daug pastangų. "Garliavos duonos" vadovas neslėpė ateities planų: vis didesnę paklausą turi šaldyti produktai, todėl ketinama plėsti šį segmentą. Šaldyti produktai dėl ilgesnio galiojimo termino leistų veikti ne tik lokaliai, bet ir išeiti į kaimyninių šalių rinkas.

Tikiuosi, kad, surėmę pečius, įveiksime negandas ir sunkumus. Didžiuojuosi įmonėmis, kurios iššūkius sugebėjo paversti galimybėmis.

Už sėkmingą verslo plėtrą įvertinta UAB "SRS Servisas" taip pat dairosi ne vien į namų rinką. "Prieš kelerius metus atidarėme savo filialus Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose, o pastaraisiais metais jie labai sustiprėjo. Mūsų klientai priklauso tinklams, dirba ne tik Lietuvoje, atstovybes turi ir Baltijos bei Skandinavijos šalyse, todėl, neatsilikdami nuo jų, turime vykdyti plėtrą ir į kitas šalis", – teigė įkūrėjas, komercijos direktorius Remigijus Remeikis.

Nuo 2008 m. veikianti įmonių grupė, registruota Kauno rajone, Narsiečiuose, veikia trijose srityse: rekonstruoja, stato ir remontuoja pramoninius pastatus, prekiauja ir remontuoja maisto gamybos ir perdirbimo įrenginius bei teikia reklamos paslaugas nuo pirminio projekto pateikimo iki sumontavimo kliento pageidaujamoje vietoje. "Sujungus visas tris sritis, esame "oro pagalvė" klientui", – vaizdžiai veiklą apibūdino R.Remeikis.

Socialiai atsakingi ir bendruomeniški

Antalkių kaime (Vilkijos apylinkių seniūnija) veikianti L. ir S.Sadauskų sodyba pirmojo karantino metu pasiūlė išskirtinę pagalbą ir suteikė sąlygas Kauno rajono gyventojų saviizoliacijai. Ruošė jiems ne tik pusryčius, pietus ir vakarienę, bet ir šv.Velykoms patiekė margučių, pagamino kitų šventinių patiekalų.

Mažosios bendrijos "L. ir S.Sadauskų sodyba" atstovė Monika Sadauskaitė-Pocė neslėpė: pirmoji COVID-19 banga buvo baisi ir tuo, kad verslas sustojo, tvyrojo nežinia. "Sulaukę prašymo padėti, nedvejodami sutikome. Kiekviena diena, kiekvienas darbas tapo iššūkiu, pradedant saugiu maisto perdavimu, baigiant patalpų dezinfekcija išsikrausčius sirgusiems ar saviizoliuotis turėjusiems svečiams. Nepaisant patirtų sunkumų, sergančius ar neturinčius kur savizoliuotis asmenis priimame ir šio karantino metu", – tvirtino M.Sadauskaitė-Pocė. "Už socialiai atsakingą verslą" nominaciją pelniusi "L. ir S.Sadauskų sodyba" abiejų karantinų metu priėmė apie 30 žmonių.

Pasak M.Sadauskaitės-Pocės, L. ir S.Sadauskų sodyba, nepaisant patirtų sunkumų, sergančius ar neturinčius kur savizoliuotis asmenis priima ir šio karantino metu. (L. ir S.Sadauskų sodybos archyvo nuotr.)

Socialine atsakomybe ir bendruomeniškumu pasižymi ir Ringaudų seniūnijos įmonė UAB "Tabariškių žaluma", pelniusi nominaciją "Už aukštą organizacijos kultūrą". Iš pomėgio daržininkauti ir sodininkauti išauginęs aplinkos tvarkymo ir apželdinimo darbų verslą, įmonės įkūrėjas ir direktorius Edgaras Guseinovas puoselėja ne tik savo teritoriją, bet tvarko ir prižiūri aplinką šalia, nors ji ir nepriklauso įmonei, prisidėjo gražinant aplinką prie bendruomenės namų, padėjo įrengti krepšinio aikštelę.

Jauni ir veržlūs

Nominaciją "Jaunas verslas" pelniusi UAB "Acheta" pirmąjį veiklos gimtadienį dar tik švęs. Įmonė ne tik jauna, bet ir veržli bei inovatyvi – augina svirplius ir gamina šių vabzdžių produktus.

Pirmojo veiklos gimtadienio dar neatšventusi "Acheta", pasak direktoriaus D.Glušausko, per mėnesį jau pajėgi pagaminti apie 300 kg svirplių produktų. (Vilmanto Raupelio nuotr.)

Norvegijoje savam verslui kapitalą kaupęs Donatas Glušauskas dairėsi nišos, domėjosi inovacijomis ir ateities maistu. "Ir visiškai atsitiktinai per užsienio žinių kanalą pamatėme reportažą apie tai, kad Skandinavijoje "Fazer" pradėjo kepti duoną su svirpliais. Tai buvo 2017 m. vasaris, o balandį jau apsilankėme įmonėje, netrukus iš jų parsivežėme pirmuosius svirplių kiaušinius ir įrangą, tapome partneriais ir dvejus metus tiekėme svirplius "Fazer", – verslo pradžią prisiminė bendrovės "Acheta" direktorius.

Nuo praėjusių metų vasaros veikianti bendrovė gamina natūralius ir šešių skirtingų skonių džiovintų svirplių užkandžius, miltus, traškią duonelę bei vytintas kiaulienos dešreles, papildytas svirplių miltais. Netrukus prekyboje pasirodys dar vienas įmonės produktas – makaronai be glitimo. Per mėnesį "Acheta" pajėgi pagaminti apie 300 kg svirplių produktų.

Kuria unikalius produktus

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai ir Kauno rajono savivaldybė nuo 2015 m. rengia konkursą "Sukurta Kauno rajone". Jo tikslas – skatinti lietuviškų aukštos kokybės, inovatyvių, išskirtinių, galinčių konkuruoti Lietuvos ir užsienio rinkose produktų gamybą ir vartojimą bei verslo plėtrą rajone.

Konkursui "Sukurta Kauno rajone 2020" buvo pateiktas rekordinis skaičius – 24 – produktai. Šiemet pirmą kartą įmonės buvo sugrupuotos pagal dydį, o produktai privalėjo atitikti išskirtinumo, unikalumo, kokybės inovatyvumo, ekologiškumo, draugiškumo aplinkai ir kitus kriterijus.

Labai mažų įmonių kategorijoje pirmoji vieta skirta Ringaudų seniūnijoje veikiančiai UAB "Emplastrum", sukūrusiai pleistrus, skirtus žvynelinei gydyti.

Mažų įmonių kategorijoje pirmoji vieta atiteko UAB "Cosmoway" (Taurakiemio seniūnija), konkursui pateikusiai "Green Feel's" prekės ženklo balinamąją dantų pastą su natūraliu kanapių sėklų aliejumi.

"Cosmoway" akcininkę ir rinkodaros vadovę Justę Pinkevičienę džiugina konkurse "Sukurta Kauno rajone" mažų įmonių kategorijoje laimėta pirmoji vieta už "Green Feel's" prekės ženklo balinamąją dantų pastą su natūraliu kanapių sėklų aliejumi. (Justinos Lasauskaitės nuptr.)

Vidutinių ir stambių įmonių grupėje pirmosios vietos laimėtoja tapo Zapyškio seniūnijoje veikianti UAB "Akvatera LT", sukūrusi pašarą šunims "Nature's ProtectionLifestyle Grain Free Salmon with krill".


Komentaras

Valerijus Makūnas

Kauno rajono meras

Solidarūs su verslu

Nors praėjusieji metai verslui buvo nelengvi, kupini iššūkių, pakaunėje atsirado nemažai naujų įmonių. 2019 m. Kauno rajone veikė 2 996 ūkio subjektai, o pernai jų jau buvo 3 194. Pakaunėje yra įvairių įmonių: nuo labai mažų iki stambių, tarptautinių. Mes džiaugiamės, kad vyrauja smulkusis ir vidutinis verslas, kuris sudaro 80 proc.

Verslas Kauno rajono savivaldybei yra labai svarbus, nes būtent jis kuria naujas darbo vietas. Ir šis rodiklis nuteikia optimistiškai: 2019 m. Kauno rajono įmonėse dirbo 21 655 darbuotojai, o pernai – 23 057. Verslo zonų išgryninimas Karmėlavos seniūnijoje, Kumpių kaime, Domeikavos seniūnijoje, taip pat Stanaičių kaime, Garliavos apylinkių seniūnijoje, leidžia saugiai plėtoti verslą, tačiau ir įmonių buvimas gana urbanizuotose teritorijose žymiai prisideda prie paslaugų kokybės. Paslaugų buvimas, darna leidžia eiti sėkmės keliu.

Džiaugiamės, kad pakaunę verslas naujam startui ar plėtrai renkasi dėl puikios geografinės padėties, puikaus susisiekimo įvairiomis transporto rūšimis, o mes stengiamės būti solidarūs su verslu. Kauno rajono savivaldybė sparčiausiai Lietuvoje išduoda dokumentus. Be to, jau penkerius metus naujoms įmonėms, kurių daugiau kaip pusę darbuotojų sudaro pakaunės gyventojai, taiko lengvatas: trejus metus atleidžia nuo žemės, žemės nuomos ir nekilnojamojo turto mokesčių. Verslo liudijimai Kauno rajone – vieni pigiausių šalyje: daugiausia – 35 eurai už metus, o žemės ir nekilnojamojo turto mokesčiai gerokai mažesni nei Kaune.

Kauno rajono savivaldybės taryba, reaguodama į susidariusią padėtį dėl pandemijos ir karantino, priėmė sprendimą tam tikrų sričių įmonėms 50 proc. sumažinti nekilnojamojo turto, žemės ir žemės nuomos mokesčius, o pagal fiksuotą verslo liudijimo mokestį dirbantys asmenys taip pat galėjo būti atleisti nuo šio mokesčio pusę metų. Tikiuosi, kad, surėmę pečius, įveiksime negandas ir sunkumus. Didžiuojuosi įmonėmis, kurios iššūkius sugebėjo paversti galimybėmis.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Svelniai tariant

juokinga ta versla girti kai viena ju ranka duoda o kita ranka desimt kartu daugiau pasiima.

Patriotas

Kodėl Lietuvoje ne lietuviški UAB pavadinimai???? Kodėl nedirba savo darbo Lietuvos kalbininkai?Šlikštu skaityti pavadinimus ne lietuviškus o gal jau ne Lietuva ,jau kita šalis Lietuvoje.Kas dedasi pagaliau Lietuvoje!!!! Kada Seimo nariai baigs būti užsienio šalim šiknalaižiais, kada pradės dirbti savo šaliai ir jos tautai.

ko apie graborius neparašėt

ju verslas tiesiog klestėte klesti
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS