Nevykęs politikas tęsia klounadą teisme | Diena.lt

NEVYKĘS POLITIKAS TĘSIA KLOUNADĄ TEISME

Dienraščio „Kauno diena“ rašinys

Su Lietuvos gynėjų sąjunga į Seimą siekęs patekti už finansinius nusikaltimus teisiamas kaunietis Antanas Kandrotas siautėja Kauno apygardos teisme, tačiau jau sulaukė ir sankcijų.

Tyčiojasi ir teisme

"Įvykiai pasisuko taip, kad tiesiog tapo būtinybe palikti tam tikrą žinutę ir paviešinti situaciją, kuri šiandien atsitiko", – savo vaizdo kūrinį "Prokuroras prašo suimti Celofaną" jutubo žiūrovams pristato A.Kandrotas, pasivadinęs Celofanu.

"Sveiki, gerbiamieji. Va, įsikišu į nosį tokias apsaugas, kad matytų, kad mano nosyje apsaugos. Nežinau, kiek jos matosi. Matosi? Matosi", – vaizdo medžiagoje matyti, kaip A.Kandrotas kažką susikiša į nosį.

Veiksmas vyksta Kauno apygardos teismo rūmų foje. Šiame teisme nagrinėjamos baudžiamosios bylos, kuriose A.Kandrotas yra teisiamas už finansines machinacijas.

Pagal Vyriausybės nustatytą tvarką uždarose patalpose privaloma dėvėti medicininę kaukę, respiratorių arbą kitas nosį ir burną dengiančias priemones. A.Kandrotas pasirenka nurodymo dalį – kitas priemones ir teikia, kad vaizdo medžiagoje pademonstruotu būdu jo nosis yra uždengta ir virusas pro ją nepateks. Liko burna. "Aš užsiklijuosiu ir ją uždengsiu", – A.Kandrotas demonstruoja, kaip greičiausiai dviem lipnios juostos gabalėliais užsiklijuoja burną. Tiesa, pripažįsta, kad kalbėti sunkoka, todėl nuo apatinės lūpos juostą atlipina.

Šitaip neva pagal Vyriausybės nurodymą uždengęs nosį ir burną A.Kandrotas žygiuoja pas teismo darbuotoją, kuriam išaiškina įvykdęs Vyriausybės nurodymą, tačiau pareiškia atsisakantis matuotis temperatūrą. Temperatūros matavimas kiekvienam ateinančiam į Kauno apygardos teismą numatytas pagal teismo vidaus taisykles.

Prirems baudomis?

Vaizdo medžiagoje A.Kandrotas išsako savo nuomonę apie neva perteklinius reikalavimus dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones. Celofanas piktinasi, kad gali būti reikalaujama privaloma vakcinacija arba į teismą visiems ateiti tik raudonais batais.

Teismo sprendimu A.Kandrotui teks sumokėti skirtą 250 eurų baudą, o į kitą posėdį jis bus atvesdintas. (Laimio Steponavičiaus nuotr.)

Po tokio šou teismas nesismulkino ir iškvietė A.Kandrotui policiją. Pareigūnai išprašė teisiamąjį iš Kauno apygardos teismo rūmų. Suprantama į numatytą baudžiamosios bylos teismo posėdį A.Kandrotas nenuėjo, bet, suprask, gerą valią ateiti parodė, bet esą buvo neįleistas.

Apie Celofano nuotykius teisme A.Kandrotas jutube įkėlęs ne vieną filmuką. Vasarą Celofanas į teismą ėjo su pandos kauke, tačiau į Vyriausiosios rinkimų komisijos posėdį, vykusį rugpjūčio mėnesį, A.Kandrotas nesibodėjo atvykti su medicinine kauke. Minėtame posėdyje A.Kandrotas atstovavo "Kovotojų už Lietuvą sąjungos" partijai ir šios partijos lyderiui V.Šustauskui.

Panašu, kad teismas yra ta vieta, kurią Celofanas galimai laiko tinkama eksperimentams. Šį kartą už eksperimentą A.Kandrotui teks susimokėti 250 eurų baudą.

Už tai, kad neleido jam pamatuoti temperatūros ir nebuvo įleistas į teismo posėdžių salę, laikoma, kad neatvyko į numatytą posėdį. Kauno apygardos 2-ojo baudžiamojo persekiojimo prokuroras Ovidijus Vasiliauskas paprašė teismo pakeisti A.Kandrotui skirtą kardomąją priemonę į suėmimą.

Tokių keistų kaltinamųjų – kas trečias. Ne kažkoks stebuklas čia jis.

Gresia suėmimas

Teismo sprendimu A.Kandrotui teks ne tik sumokėti skirtą 250 eurų baudą. Į kitą teismo posėdį jis turės būti atvesdintas. Tikėtina, kad jutube atsiras dar viena serija apie Celofano atvesdinimą į teismą.

Valstybinį kaltinimą dviejose A.Kandroto bylose palaikantis prokuroras O.Vasiliauskas sako, kad pagrindą jo prašymui suimti A.Kandrotą davė pats teisiamasis.

"Neatėjo į vieną posėdį. Tą pačią dieną neatėjo ir į kitą posėdį, per advokatą perdavė, kad serga. Nieko kito neliko kaip prašyti keisti kardomąją priemonę, – dėstė prokuroras. – Jis analizuoja ir, manau, supranta, kad mano prašymai kažkada gali būti patenkinti, jeigu jis žais toliau".

Dideliam Celofano apmaudui, jo elgesio prokuroras nevertina kaip kažkokio išskirtinio. "Tokių keistų kaltinamųjų – kas trečias. Ne kažkoks stebuklas čia jis. Nori parodyti, kad jis gudresnis už kitus, nori pasirodyti savo aplinkai. Tikiuosi, kad kitas posėdis įvyks", – situacijos nedramatizavo prokuroras.

Tokias Celofano priemones teisme būtų galima laikyti bylos vilkinimu, tačiau, prokuroro pastebėjimu, maža iš to nauda, nes nusikalstamos veikos ne tokios senos ir vargiai verta tikėtis senačių.

Filmuke "Prokuroras prašo suimti Celofaną" A.Kandrotas pareiškia, kad bylą sufabrikavo prokuroras Donatas Puzinas ir už esą šį sufabrikavimą buvo suimtas.

Laimio Stepavičiaus nuotr.

"Drįsčiau abejoti. Ką ten gali sufabrikuoti, kad ten du kaltinamieji, kurie dalijosi ES pinigus ir formino dokumentus, kad kažkas kažką kažkada padarys, bet nė nesirengė daryti. Fabrikatoriai veikiau jie patys", – A.Kandroto pareiškimus atmetė O.Vasiliauskas.

Trys bylos

"Kauno diena" rašė apie A.Kandroto atžvilgiu pradėtus ikiteisminius tyrimus dėl finansinių machinacijų, kuriose, panašu, "Kovotojų už Lietuvą sąjungos" atstovas grojo pirmu smuiku.

Šiuo metu teisme nagrinėjamos trys baudžiamosios bylos, kuriose vienas iš kaltinamųjų yra A.Kandrotas. Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Ovidijus Vasiliauskas patikslino, kad iš viso teismą buvo pasiekusios keturios bylos, tačiau dvi buvo sujungtos.

Prokuroras O.Vasiliauskas valstybinį kaltinimą palaiko dviejose bylose, kuriose tarp kaltinamųjų yra A.Kandrotas, dar vienoje byloje su A.Kandrotu valstybinį kaltinimą palaiko to paties Kauno apygardos prokuratūros skyriaus prokuroras Zenas Leonavičius. Abu prokurorai patvirtino, kad teisme nagrinėjamos bylos dėl finansinių nusikaltimų.

Prieš keletą metų Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) pradėjo ikiteisminius tyrimus, kuriuose šešėlinė prekyba naftos produktais vykdyta, panašu, prisidengiant ties bankroto riba balansuojančiomis įmonėmis.

Daugiau nei 5 tūkst. tonų dyzelino ir daugiau nei 700 tūkst. eurų nesumokėtų mokesčių valstybei – tokia įtariama A.Kandroto nusikalstamos schemos kaina minima bent jau vienoje byloje. Teistas ir bausmę Pravieniškių pataisos namuose-kolonijoje atlikęs A.Kandrotas į nusikalstamą veiką, manoma, įtraukė ir daugiau asmenų.

GALERIJA

  • Sankcijos: teismo sprendimu A.Kandrotui teks sumokėti skirtą 250 eurų baudą, o į kitą posėdį jis bus atvesdintas.
Rašyti komentarą
Komentarai (13)

Ddd

Gal ir teistumas, sedėjimas kalėjime sufabrikuoti. Machinacijas su benzinu. Prašymas pinigų youtube. Vyčio ženklo ir knygnešio simbolio išniekinimas vaizduojant profesionalų auditorių ir nesąmoningai apklausinėjant specialistus vaizduojant visažinį eruditą. Šustauskas irgi teistas. Ir ne tik jaunystėje. Girtas sudaužė automobilį, norėjo, kad kiti išlaidas padengtų. Toks tokį gina...Geriausia gynyba -puolimas

štai

tikras pavyzdys, kaip žiniasklaida suformuoja visuomenės nuomonę. O jeigu pamąsčius, žmogus akivaizdžiai parodo, kaip yra surašomi įstatymai, kuriuos gali vartyti, kaip nori

žiū

Prapi... net smegenis žmogelis.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS