Klaipėdos azerai surengė spalvingą šventę | Diena.lt

KLAIPĖDOS AZERAI SURENGĖ SPALVINGĄ ŠVENTĘ

Klaipėdos azerbaidžaniečių bendruomenė savaitgalį uostamiestyje surengė dvi dienas trukusią savo tėvynės kultūros dienų šventę. Į ją pakviesti klaipėdiečiai pajuto svetingų azerų šilumą ir dosnumą.

Vėjuotos ir lietingos pajūrio dienos buvo nuspalvintos tolimojo Azerbaidžano koloritu. Penktadienio vakarą Klaipėdos azerbaidžaniečių bendrija "Azeris" savo tautiečius ir kitų tautinių bendrijų narius pakvietė į Klaipėdos koncertų salėje vykusią šventę.

Kasmet panašią šventę rengianti bendrija kvietė ne tik pasiklausyti sekmadieninės mokyklėlės auklėtinių koncerto, bet ir pasigrožėti iš Azerbaidžano atvykusių profesionalių atlikėjų pasirodymais.

Azerbaidžano kultūros dienų renginiai vyko penktadienį ir šeštadienį.

Renginio šeimininkai demonstravo, kad ne tik patys iš visos širdies myli gimtąjį kraštą, bet ir savo vaikus moko protėvių kalbos bei diegia jiems savo tautinę kultūrą.

Koncerto metu pasirodė mokyklėlės auklėtiniai, jie dainavo apie Azerbaidžaną ir šios šalies grožį, deklamavo gimtąja kalba eiles, iš Šiaulių atvykusios tautiečių dukros šoko tautinius šokius.

Kultūra: koncerto metu skambėjusi tautiniais instrumentais atliekama muzika, liaudies šokiai kūrė gerą nuotaiką. L. Sobolevo nuotr.

Koncerte pasirodė ir Azerbaidžano nusipelnę artistai šokėjai Niger Šahmuradova ir Elnur Suleimanov, Azerbaidžano Respublikos tarptautinių konkursų laureatai Bachtijar Mamedov ir Indži Mamadova grojo nacionaliniu azerbaidžaniečių muzikiniu instrumentu taru.

Po koncerto šventės rengėjai pakvietė susirinkusiuosius pasivaišinti tautiniais azerų valgiais.

Azerus sveikino ir kitų Klaipėdos tautinių bendrijų atstovai.

Šeštadienio popietę, kai oras visai neviliojo į lauką, spalvingais tautiniais rūbais vilkintys ir Lietuvos bei Azerbaidžano vėliavomis mojuojantys šventės dalyviai traukė klaipėdiečių žvilgsnius.

Margas būrys sustojo pačiame miesto centre, prie paminklo vieningai Lietuvai "Arka". Čia azerbaidžaniečių bendrijos nariai ir jų svečiai ne tik fotografavosi, bet ir surengė koncertą.

GALERIJA

  • Kultūra: koncerto metu skambėjusi tautiniais instrumentais atliekama muzika, liaudies šokiai kūrė gerą nuotaiką.
L. Sobolevo nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (9)

Antanas

Sveikinu. Kiekvienas turi teisę ir net pareigą didžiuotis savo kilme.

Arutiun

Nebuvo ten armėnų jiems.

? Laisve ?

Tarybiniai taut kostiumai
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS