Klaipėdiečiams iki Liepojos – tik 100 kilometrų. Todėl „Didžiajame gintare“ rengiami koncertai ir pasirodymai mums yra lengviau prieinami nei mūsų sostinėje.
Reklamos apie balandžio 12 d. tuomet dar numatomą Jekabo Jančevskio oratoriją „Iš letų krašto“ ir Gijos Kančeli „Styx“ pasiekė lietuvius pačioje šių metų pradžioje.
Intriga, kuri viliojo lietuvius, – karalienės Mortos mitas. Daug kam buvo naujiena, kad vienintelė Lietuvos karalienė buvo letė.
Šį kartą atvykėlius iš Lietuvos stebino ne vienas dalykas – renginio programėlės tekstas buvo išverstas ne tik į anglų, bet ir į lietuvių kalbą.
Ją įkūnijo oratoriją sukūrusio kompozitoriaus J. Jančevskio mama Zanė Jančevska. Jos išraiškingai tariamo teksto vertimą lietuviai gimtąja kalba galėjo skaityti titruose virš scenos.
Apie jaučiamą latvių pagarbą lietuviams kalbėjo ne vienas tą vakarą lankęsis Liepojos koncertų salėje. Tai pažymėjo ir Arvydas Juozaitis.
Sužavėti muzikos ir Liepojos simfoninio orkestro bei valstybinio choro „Latvija“ profesionalumo lietuviai domėjosi, ar broliai latviai ketina šį kūrinį parodyti ir mūsų šalyje.
Apie tai paklausta Liepojos simfoninio orkestro atstovė Iveta Vēvere atsakė: „Deja, šios programos neplanuojama kartoti nei Latvijoje, nei Lietuvoje. Klasikinės muzikos koncertai dažniausiai yra vienkartiniai renginiai, juolab kad kiekvieno koncerto kaina – labai didelė. Retai pasitaiko atvejų, kai programą atliekame kelis kartus, tik jei tai koncertinis turas arba lengvesnės programos, pavyzdžiui, naujametiniai koncertai ar populiaresnės programos.“
Liepojos koncertų salė taiko nuolaidas ir Lietuvos senjorams, pensininko pažymėjimą būtina parodyti prie įėjimo prieš renginį.
Bėda tik viena – besinaudojantieji „Swedbank“ paslaugomis internetu negali įsigyti bilietų, todėl lietuviai ieško pažįstamų, kurie jiems nupirktų bilietus.
Naujausi komentarai