Aprėkė ir išvarė: vaisių ir daržovių kioske liesti negalima? | Diena.lt

APRĖKĖ IR IŠVARĖ: VAISIŲ IR DARŽOVIŲ KIOSKE LIESTI NEGALIMA?

Vaisių ir daržovių kioskuose apsipirkinėjantys klaipėdiečiai pasipiktino –  pardavėjos neleidžia liesti savo prekių. Gyventojai jau pasiskirstė į du frontus – vieni už tai, kad bet kokie maisto produktai nebūtų čiupinėjami, kiti prieš, nes renkantis prekę reikia įsitikinti jos kokybe.

Aprėkė ir išvarė

Moteris tikino patyrusi nemalonų konfliktą su vaisiais ir daržovėmis kioskelyje prekiaujančia pardavėja.

"Jau laukiant eilėje, apklykė moterį, kad vynuoges pasiėmė. Paprašius maišelio slyvoms, ėmė sakyti, kad eičiau į "Maximą", nes ji neleis čia rinktis – dės visas iš eilės. Kaip ir aviečių indelio negalima pasirinkti. Aplojo, išmėtė slyvas iš maišelio ir nepardavė. Liepė eiti lauk", – stebėjosi klaipėdietė Giedrė.

Po šiuo įrašu feisbuke buvo įkelta ir pardavėjos nuotrauka. Tiesa, veido joje nebuvo matyti.

Ranka minkė kruasanus

Iš karto pasipylė klaipėdiečių komentarai. Vieni gynė pardavėją, sakydami, kad gerai, jog ši neleido liesti vaisių, taip buvo išvengta prekės išvaizdos sugadinimo, be to, tai nehigieniška.

"Labai maloni pardavėja, visada perku čia, produktai švieži ir nesumaitoti. Niekada nesu jos piktos mačiusi. Kad neleidžia čiupinėti vaisių ir daržovių, tai tik pliusas, nes nenukenčia produkto kokybė", – komentavo Vilma.

Pardavėjas privalo užtikrinti, kad prekybos vietoje produktai būtų parduodami gamintojų nurodytomis sąlygomis, būtų apsaugoti nuo galimos taršos.

"Ta pardavėja normali, tik savininkai neadekvatūs, jie neleidžia rinktis ir veikiausiai pardavėjai griežtai prisakė neleisti. O, kad kokybė tų vaisių gera, tai prieštarauju, ne kartą teko pelėsiais pakvipusių vaisių ir uogų parsinešti. Ką perkame, rinktis, manau, turime teisę", – prieštaravo Andžela.

"Būčiau už, jeigu apskritai žmonėms nieko neleistų patiems maigyti ir rinktis savo rankomis. Tiek turguje, tiek prekybos centruose. Buvo atvejis, kai rinkausi kruasanus ir mandagiai laukiau. Moteris prieš mane kiekvieną kruasaną pirštine minkė ir visi jie trupėjo, liko duobutės, tai ką tada? Niekas tokių neperka. Nuostolis parduotuvėms. Taip pat ir su slyvomis ir kitomis prekėmis. Mačiau, kaip moteris paėmė mangą ir išspaudė, pardavėjai beliko jį parduoti už pusę kainos arba išmesti", – savo istorija pasidalijo Aušra.

Turėtų tik parodyti

Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Klaipėdos departamento laikinai einančios patarėjos pareigas Ritos Viskantienės, pagal teisės aktus už parduodamų produktų saugą ir kokybę atsako pardavėjas.

"Pardavėjas privalo užtikrinti, kad prekybos vietoje produktai būtų parduodami gamintojų nurodytomis sąlygomis, būtų apsaugoti nuo galimos taršos", – nurodė R.Viskantienė.

Jos teigimu, pirkėjas neturėtų liesti produktų, jei to neleidžia pardavėjas.

"Šviežios daržovės ir vaisiai ypatingi tuo, kad yra jautrūs aplinkos veiksniams, t. y. paspaudimams, sumušimams ir panašiai. Prekinė išvaizda gali keistis valandomis, todėl prekiautojas nuolatos turi tikrinti ir išimti iš prekybos nekokybiškus vaisius ir daržoves, kurie turi gedimo požymių. Kai vaisiai ar daržovės nefasuoti, pirkėjas pats renkasi produktus savitarnoje, dedasi į krepšelį. Kitaip yra ten, kur produktus parenka pardavėjas, todėl pirkėjas neturėtų liesti produktų, jei neleidžia pardavėjas. Galima būtų pardavėjui nurodyti, kurį vaisių ar daržovę įdėti", – paaiškino pašnekovė.

Rašyti komentarą
Komentarai (16)

Virginija

Man 76 metai bet pastebiu kad mano koju nagai švaresni nei kai kuriu jaunu panu nagai .Ir dar bjauru žiūreti kaip jos tais purvinais nagais bruka vaikui i burna sausainio gabala ar dar kažko

Virginija

Iš kur tiek pykčio ?

Sima

Gal moteriškės ligą kokią turi, nes senatvė artėja, o "čiupinėti" ne visos turi ką.Buvo slyvų akcija prekybos centre "IKI". Na tokių gražių ir sveikų, didelių, bei skanių - seniai nemačiau, Atsistojo viena ir taip "ogulniai" visas iš eilės, kad ims perrinkinėti. Aš jau seniai prisirinkus paėjau į šoną ir negaliu patikėti. Spaudo, mėto, apžiūri , o sau kaip ir nerenka. Ir staiga, vynuogių atnešė....Na tas turbūt iki vakaro naršė...Siaubas kažkoks,
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS