Nakvynės namuose – pats darbymetis: benamius spaudžia ir šaltis, ir karantinas | Diena.lt

NAKVYNĖS NAMUOSE – PATS DARBYMETIS: BENAMIUS SPAUDŽIA IR ŠALTIS, IR KARANTINAS

Uostamiesčio policija pranešė apie viešoje vietoje rastą benamio kūną. Paaiškėjo, kad sekmadienį Herkaus Manto gatvės parkelyje vyras rastas negyvas.

Mirė miesto centre

Žmogaus kūnas gulėjo tarp medžių. Pareigūnai nustatė mirusiojo asmenybę, jam buvo 53-eji.

Pirminiais duomenimis, ant nuolatinės gyvenamosios vietos neturėjusio vyro kūno smurto žymių nerasta, tačiau pradėtas tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Klaipėdos miesto nakvynės namų direktorė Alma Kontrimaitė tikino, kad apie nelaimėlį įstaigai nebuvo pranešta.

Turime dvi problemas – ne tik šaltuką, bet ir karantiną.

"Sekmadienį nebuvo tokių atvejų, kad kuris nors klientų prašytųsi nakvynės, nors informaciją dažniausiai gauname tiek iš policijos, tiek ir iš medikų", – patikino A.Kontrimaitė.

Nors Klaipėdoje šaltuoju metu užimtos kone visos benamių nakvynei skirtos vietos, skubiu atveju vis tiek atsirastų patalpa, kur žmogus galėtų išgyventi speigą.

"Šiuo metu yra pats darbymetis. Turime dvi problemas – ne tik šaltuką, bet ir karantiną. Viršutinėje gatvėje teikiame apgyvendinimo paslaugas, tačiau ten visos vietos yra užimtos. Išskyrus vieną kambarį dviem žmonėms, jei taip atsitiktų, kad kuris gyventojas sukarščiuotų", – tvarką aiškino A.Kontrimaitė.

Alma Kontrimaitė

Vietų nėra

Naujų gyventojų čia kol kas nepriimama, nebent atsirastų laisva vieta.

"Gyventojams galioja karantino apribojimai. Paprastai tariant, per savaitę gyventojai gali išeiti tik vienai ar dviem valandoms. Vartai yra užrakinti. Vidaus taisyklės pakeistos, tad gyventojai viduje vaikšto dėvėdami kaukes, paviršiai dezinfekuojami", – tikino įstaigos vadovė.

Viršutinėje gatvėje šiuo metu gyvena 58 gyventojai.

Dubysos gatvėje yra šiek tiek daugiau judėjimo, čia teikiama laikino apnakvindinimo paslauga.

Paprastai kalbant, jie čia karantinuojasi.

"Anksčiau šią paslaugą teikdavome nuo 20 iki 8 val. ryto. Tačiau paskelbus karantiną, paslaugą teikiame 24 valandas. Gyventojai buvo informuoti ir galėjo pasilikti moduliniuose namukuose ilgesniam laikui. Paprastai kalbant, jie čia karantinuojasi. Jiems teko adaptuotis, nes iš pradžių jie nelabai suprato, kad negalima išeiti. Kai jie negali išeiti, mažiau judėjimo, natūralu, kad mažiau ir šiurkščių vidaus tvarkos pažeidimų", – pasakojo A.Kontrimaitė.

Išeiti iš nakvynės namų gyventojai gali tik įsigyti maisto produktų. Tačiau kiekvieną dieną nemokamai maistą tiekia organizacija "Maisto bankas".

Moduliniuose namukuose įsikūrę apie pusšimtis namų neturinčių asmenų.

"Tačiau pirmą kartą pasirodžius naujam gyventojui, turime taikyti keturiolikos dienų karantiną. Tam turime patalpas, kad žmogus naudotųsi net atskiru tualetu", – tikino A.Kontrimaitė.

Dar aštuonios vietos numatytos blaivinimui. Į šias patalpas dažniausiai patenka piliečiai, kuriuos neblaivius gatvėje aptinka policija ar medikai.

"Nėra didelio poreikio. Bet jų vis tiek atveža. Dažniausiai savaitgaliais. Darbo dienomis mes patys vykstame į vietą", – patikino A.Kontrimaitė.

Dažniausiai benamius tenka rankioti iš po balkonų, iš garažų bendrijų, įvairių pašiūrių.

Pajūrio miške – palapinė

Klaipėdiečius, savaitgalį leidusius prie jūros, nustebino tai, kad Girulių miške kažkas pasistatė palapinę.

Buvo matyti, kad ji suręsta atokioje ir į akis nekrentančioje vietoje, po medžiais. Aplink mėtėsi tik sniego rogutės, kokias mėgsta naudoti žvejai.

Pėdų ar kokių nors kitų daiktų nebuvo matyti.

"Girulių ir Melnragės miške turėjome vieną klientę. Kartais palapinę rasdavome šiek tiek gilyn į mišką, už Vasaros estrados. Bet vieta buvo keičiama. Kitą kartą jau kitoje vietoje aptikome. Šią vietą taip pat patikrinsime. Jei gyventojai pamatytų, kad šioje vietoje nakvynei vis dėlto renkasi žmonės, gerai būtų, kad mums praneštų", – teigė A.Kontrimaitė.

GALERIJA

  • Nakvynės namuose – pats darbymetis: benamius spaudžia ir šaltis, ir karantinas
Vytauto Liaudanskio nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Anonimui Pydarui

Jau geriau baltarusiams, ukrainiečiams tik ne Lietuviams

SUSIJUSIOS NAUJIENOS