Melagiena apie iškrypėlius pasėjo paniką: apkaltino niekuo dėtą dviejų vaikų tėvą | Diena.lt

MELAGIENA APIE IŠKRYPĖLIUS PASĖJO PANIKĄ: APKALTINO NIEKUO DĖTĄ DVIEJŲ VAIKŲ TĖVĄ

Plačiai paskleista melagiena apie iškrypėlius, esą besitrinančius aplink mokyklas, sukėlė daug nerimo. Atsirado tėvų, kurie puolė patys ieškoti įtartinų vyrų, viešinti net neegzistuojančių mašinų numerius. Tačiau policija ramina – visa tai tik feisbuko fantazijos.

Baiminasi balto autobusiuko

Kretingos Marijono Daujoto mokykloje besimokančių vaikų tėvams užvirė kraujas, kai viena moteris socialiniame tinkle pareiškė, kad prie mokyklos nepažįstami asmenys vilioja mažamečius į baltos spalvos autobusiuką.

"Pasibaigus 1–4 klasių mokinių pamokoms, M.Daujoto mokyklos kieme stovėjo baltas autobusas – "mikriukas", į jį vyras viliojo lipti vaikus. Nepaklusus vaikui, vyras, išlipęs iš autobusiuko, jį ėmė vytis! Būkite budresni, jei galite, patys pasiimkite vaikus iš mokyklų, neleiskite laukti jūsų kiemuose, ryte nuveskite vaiką patys iki mokyklos durų ir pasiimkite juos nuo durų!" – raginama feisbuko grupės, skirtos kretingiškiams, paskyroje.

Panikos banga iš karto per Kretingą nuvilnijo iki pat Klaipėdos.

Kadangi socialinės grupės naujienas seka ir policijos pareigūnai, jie ėmėsi tikrinti paskleistą grėsmingą žinią.

"Socialinėmis medijomis visi naudojasi dažniau nei telefonu 112. Pulta dalintis informacija, lyg būtų konstatuotas faktas. Matyt, tokių pranešimų ir ateityje bus", – įžvelgė Kretingos policijos komisariato viršininkas Arūnas Pužauskas.

Pas mus ne akis už akį įstatymas galioja, o teisinė sistema.

Apkaltino niekuo dėtą

Pasirodo, kretingiškiai net buvo nurodę balto autobusiuko valstybinius numerius.

Netrukus paaiškėjo, kad nebūtais dalykais apkaltintas žmogus yra dviejų mažamečių vaikų tėvas, pats vežiojantis savo atžalas į mokyklą.

"Taip elgtis negalima. Pats tėvas klausė, kaip jam dabar bendrauti su kitais kretingiškiais? Mes tą moterį, paviešinusią informaciją, kviesimės pokalbio. Bendravome tik telefonu. Pirmiausia ji turėtų išsiaiškinti su savo vaiku. Nepatvirtinus informacijos, nereikėtų visko iškloti feisbuke. Įvyksta sniego gniūžtės efektas", – patikino A.Pužauskas.

Policija kreipdamasi į gyventojus patikino, kad skundų iš nukentėjusių asmenų nėra gavusi.

"Informacija buvo tikrinama tik pagal socialiniame tinkle pateiktą žinutę. Policijos pareigūnai nurodytu žinutėje laiku peržiūrėjo vaizdo įrašus, jokio panašaus incidento mokyklos kieme nėra užfiksuota. Pastebėjus įtartinus asmenis ar transporto priemones skambinkite tel. 112", – rašoma policijos pranešime.

"Šalyje egzistuoja įstatymai. Taip negalima elgtis. Pas mus ne akis už akį įstatymas galioja, o teisinė sistema. Specialiosios tarnybos dirba savo darbą. Brandžioje visuomenėje tokių dalykų neturėtų vykti", – akcentavo Kretingos policijos viršininkas.

Arūnas Pužauskas. Policijos nuotr.

Žmogus pats kreipėsi į policiją

Po minėto pranešimo policininkai įdėjo daug darbo, mėgindami sučiupti menamą pedofilą.

Teko nustatyti visų krovininių baltų mikroautobusų Kretingoje savininkus.

"Daugiausia tokių mašinų priklauso įmonėms. Paieška buvo plati, nustatėme įmones, darbuotojų sąrašus. Bet atėjo pats žmogus į policiją ir paklausė – kas nutiko, kad ieškome balto autobusiuko?" – pasakojo A.Pužauskas.

Žmogus buvo priblokštas tokios informacijos.

"Aš dar nesergu profesine liga, kad kiekvieną įtarinėčiau. Jis su žmona kasryt vaikus atveža į mokyklą", – konstatavo A.Pužauskas.

Prie mokyklos – be "triusikų"?

Beveik identišką pranešimą šiek tiek anksčiau tikrino ir uostamiesčio policijos pareigūnai.

"Ką tik dukra grįžo iš mokyklos ir pasakojo, kad Mokyklos gatvėje, prie prekybos centro, stovėjo balta mašina ir vyras ją kvietė pas save. Mergaitė, pamačiusi, kad jis sėdi be "triusikų", išsigando ir pabėgo. Perspėkite savo vaikus", – tokį pranešimą prieš savaitę socialiniame tinkle paliko viena moteris.

Šios gyventojos pranešimas paviešintas Šatrijos seniūnaitijos gyventojus vienijančioje grupėje. Ši seniūnaitija apima Mokyklos gatvės rajoną.

Netrukus atsirado identiškas vyriškio pranešimas apie tokį pat įvykį Sportininkų gatvėje, prie "Vaivorykštės tako" gimnazijos.

Vyras socialiniame tinkle rašė, kad jo dukra esą taip pat matė baltoje mašinoje vyrą be kelnių.

Paviešinus vietą, kur esą galėtų būti iškrypėlis, kai kas net puolė tikrinti, ar tebestovi minėta mašina.

Buvo paviešinti net mašinos valstybiniai numeriai. Tačiau registruose patys internautai nerado tokio automobilio.

Tikslai: Klaipėdos miesto policijos komisariato vadovė R.Bekėžienė spėjo, kad nepatikrintą informaciją skleidžiantieji tikisi sulaukti dėmesio ir patiktukų. Vytauto Liaudanskio nuotr.

Nauja mada – vyrai be kelnių

Socialiniame tinkle aktyviai reiškėsi ir Šatrijos seniūnaitis Dinas Kačinskas.

"Beje, dabar berniukai mokyklose turės vaikščioti be kelnių, o su sijonais, nes kitu atveju, jei vis dar vaikščios kelnėti, bus pažeistos jų teisės, o pedofiliją mūsų konservatyvus Seimas gali išvis įteisinti kaip naują normą? Dėl to, kad būtų kiek įmanoma tas naujas normas ir normalumus prevenciškai prižiūrėti bent jau mūsų kvartale, siūliau plėtoti saugios kaimynystės projektą", – rašė D.Kačinskas.

Paties seniūnaičio pasiteiravus, ar jam nekilo klausimų dėl toje pačioje diskusijoje minimų skirtingų Klaipėdos vietų, kuriose esą užfiksuoti skandalingi įvykiai, D.Kačinskas vėl kreipė kalbą apie pedofiliją.

"Kas ką nori, tą rašo. Stengiuosi, kad iš kitų seniūnaitijų nerašytų. Visokių niekų prirašo. Aš patariau kreiptis į policiją", – teigė D.Kačinskas.

Gal kažkas nori baimės sėklą pasėti?

Diskusijoje gyventojai net pareiškė, kad teks imtis patiems patruliavimo.

"Stebėsime visų baltų automobilių vairuotojus, kad būtų su kelnėmis", – tarsi juokais parašė viena gyventoja.

"Nesistebiu, kad policija nieko nerado. Ką ten tie gyventojai gaudys. Tegul pasiskaito, tegul mokslinį televizorių pasižiūri ir supras, kas vyksta. Jei vyrai norės būti šiuolaikiški, norės gauti prestižinį darbą, jie turės vaikščioti be kelnių. Jei vaikščios kaip senovėje, bus plokščiažemiai ir "vatnikai". Žmonės tikisi, kad kažkas kažką gaudys ir baus. Bet nebe tie laikai", – kalbėjo seniūnaitis.

D.Kačinskas aiškino žurnalistams, kad abejoja tuo, jog policija domėsis įvykiu.

"Tegul džiaugiasi, jei kažką pagavo, kad į teismą nepadavė už homofobiją. Juk dabar pedofilų vėliavos paraduose laisvai plaikstosi. Jie turi savo simboliką. Procesas yra pajudėjęs. Nekeista, kad policija nieko nepagavo. Jie, matyt, žiūri mokslinį televizorių, yra edukuoti. Gal net jie tris kartus edukuoti. Negalima sakyti, kad kažkas kokį nors pedofilą gaudė. Aš neprisipažinsiu, kad gaudžiau, nes mane dar į kalėjimą pasodins už homofobiją ar neapykantos skleidimą", – baiminosi D.Kačinskas.

Baugina, nes tikisi patiktukų

Klaipėdos miesto policijos komisariato viršininkė Rasa Bekėžienė ramino tėvelius, kad minėtus pranešimus policija patikrino.

"Tai yra melagienos. Tiek Klaipėdos, tiek Kretingos situacijas mes žinome. Sunku pasakyti, kodėl skleidžiama tokia informacija. Socialiniuose tinkluose žmonės mano, kad yra neidentifikuojami, todėl gali rašyti bet ką. Į eterį paleidžiama bet kokia informacija. Spėju, kad visa tai skleidžiantieji taip tikisi sulaukti dėmesio ir patiktukų", – pastebėjo R.Bekėžienė.

Socialiniame tinkle vienoje diskusijų šmėstelėjo pranešimas apie esą ir Vilniuje į mašiną įviliotą vaiką. Neva mažametis susivokė, kad įsėdo į svetimą mašiną ir iššoko šiai stabtelėjus prie šviesoforo.

Tačiau policijos pareigūnai tikina, kad žinios apie grobiamus vaikus realiai tėra tik išgalvota informacija.

"Gal kažkas nori baimės sėklą pasėti? Karas nebebaugina. Pabauginti bandoma tuo, kad esą vaikus grobia prie mokyklų", – svarstė R.Bekėžienė.

Rašyti komentarą
Komentarai (35)

Saulė

Ta pati pasaka,kai mokiausi senai vidurinėje!!!!!!Prie mokyklos,kaip i darba eidavo pedofilas,ar,kaip jie ten vadinasi,traukdavo savo gala iš už kampo ir nieks nieko nedarė.Žinodavome,jo vietas,kur gali pasirodyti.Žiauru,šlykštu.O,tai tiesa,ka vaikai sako.Visa diena,pakaitom budėkite ir priciupsite.Kaip matau laikai nesikeicia,o juk padaromos psichologinės traumos.Atsimenu iki siol,kai perskaitau tokius straipsnius.Anksciau jų žymiai daugiau buvo.Niekas neužsiiminėdavo jais.

Stasys

Pris8valgė ne tų grybų. Išprotėję žmonės. Neturi ką veikt. Vieni kitus eda. Kaip banda gyvūlių.

Laima

.Pilna pedofilu klaipedoj nuteistu 1 metams ar lygtinai,pasidomekit,ko cia puolat ant moters ,kuri rupinas savo vaikais.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS