Uostamiestyje ir Klaipėdos apskrityje padaugėjo gripo ir peršalimo ligų atvejų. Nors susirgimo rodikliai pavojingai artėja prie gripo epidemijos ribos, specialistai prognozuoja, kad protrūkio išvengti pavyks.
Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vedėjos pavaduotoja Ina Kuznecova teigė, kad galima spėti, jog pastarosiomis savaitėmis sergančiųjų padaugėjo dėl drėgno oro.
Pasak jos, tikėtina, kad atšilus orams gyventojai pradėjo rinktis pramogas lauke, dėvėti plonesnius drabužius, todėl persišaldžiusiųjų skaičius išaugo.
"Sezono metu tokie svyravimai yra natūralus dalykas. Manome, kad epidemijos šiais metais jau neturėtume sulaukti. Balandį situacija paprastai gerėja ir sergančiųjų lieka nedaug. Gripo epidemija paprastai fiksuojama vasario arba kovo mėnesiais", – kalbėjo I.Kuznecova.
Epidemija skelbiama, kai 10 tūkst. gyventojų tenka daugiau nei 100 sergančiųjų peršalimo ligomis, o bendroje sergamumo struktūroje gripas turi sudaryti ne mažiau kaip 30 proc. atvejų.
Klaipėdos visuomenės sveikatos centro darbuotojai informavo, kad praėjusią savaitę Klaipėdos apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis, palyginti su prieš tai buvusiu, nežymiai padidėjo.
Susirgusiųjų padaugėjo nuo 70,4 iki 74,6 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Įstaigos specialistai pranešė, kad gripu susirgo 147 Klaipėdos apskrities gyventojai, iš jų – 86 vaikai iki 17 metų.
"Per praėjusią savaitę dėl sunkios gripo ligos eigos į Klaipėdos apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigas buvo paguldyta 15 asmenų, iš jų – 12 vaikai", – skaičius vardijo Klaipėdos visuomenės sveikatos centro darbuotojai.
Anot jų, didžiausias sergamumas buvo užregistruotas Klaipėdos mieste – 82,4 atvejo 10 tūkst. gyventojų.
Mažiausias – Palangoje – 44,3 atvejo 10 tūkst. gyventojų.
Fiksuojama, kad uostamiesčio apskrityje praėjusios savaitės sergamumo gripu ir peršalimo ligomis rodiklis buvo 1,4 karto didesnis nei praėjusiais metais tuo pačiu metu.
Pajutus į gripą panašius simptomus – karščiavimą, kosulį, gerklės, galvos, sąnarių skausmus, drebulį, nuovargį, viduriavimo ir vėmimo požymius – rekomenduojama likti namuose, nevykti į darbą, ugdymo įstaigą.
Susirgęs asmuo pirmiausia turėtų kreiptis į šeimos gydytoją.
Naujausi komentarai