Gyventojai sunerimo dėl sprogimą primenančio garso: pajūrį drebino ispanų naikintuvai | Diena.lt

GYVENTOJAI SUNERIMO DĖL SPROGIMĄ PRIMENANČIO GARSO: PAJŪRĮ DREBINO ISPANŲ NAIKINTUVAI

Sprogimą primenantis garsas ant kojų sukėlė visą Kretingą ir Palangą. Dviejų miestų gyventojai ėmė klausinėti, kas galėjo sprogti. Paaiškėjo, kad nerimo pajūrio gyventojams įvarė viršgarsinį greitį pasiekę ispanų naikintuvai.

Sudrebino garsai

Nuo kovo 31-osios Lietuvoje NATO oro policijos funkciją vykdo ispanų ir čekų naikintuvai.

Antradienio vakarą net du kartus Šiauliuose esanti Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazė gavo pranešimus apie įtartinus orlaivius netoli Lietuvos teritorinių vandenų.

Pirmasis naikintuvų skrydis Baltijos jūros link užfiksuotas apie 20 val., naikintuvų garsas atkreipė Kretingos ir Palangos gyventojų dėmesį.

Antrasis iškvietimas užfiksuotas vėlyvą vakarą, tarp 22.30 ir 23.30 val.

Karinių oro pajėgų Viešųjų ryšių specialistas Donatas Vonžodas patikslino, kad ispanų pilotai naikintuvais F-18 vėlyvą vakarą dar treniravosi ore, kai buvo sulaukta pranešimo apie Rusijos Federacijos orlaivį, pavojingai priartėjusį prie Lietuvos oro erdvės.

"Taip jau sutapo. Bet lėktuvų pilotai galėjo tik dar operatyviau sureaguoti. Taip, garsą gyventojai galėjo girdėti dėl variklių gausmo. Buvo lydimas Rusijos Federacijos orlaivis", – paaiškino Karinių oro pajėgų atstovas.

Taip, garsą gyventojai galėjo girdėti dėl variklių gausmo.

Seka rusų skrydžius

Nuo balandžio 25 d. iki gegužės 1 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai devynis kartus kilo patruliuoti palei Baltijos šalių oro erdvės sieną su Rusijos Federacija (RF) ir Baltarusija bei atpažinti ir lydėti skrydžio taisykles tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros pažeidusių RF orlaivių.

Balandžio 30 d. NATO oro policijos naikintuvai atpažino RF orlaivį IL-20 ir du orlaivius Su-27, skridusius tarptautine oro erdve iš RF Kaliningrado srities ir grįžusius į RF Kaliningrado sritį. Visi orlaiviai skrido be radiolokacinių atsakiklių, be skrydžio planų, radijo ryšio nepalaikė.

Balandžio 29 d. NATO oro policijos naikintuvai kelti net dėl trijų incidentų.

Lakūnams teko atpažinti RF orlaivį AN-30, skridusį tarptautine oro erdve iš RF Kaliningrado srities į RF žemyninę dalį. Orlaivis skrido su radiolokaciniu atsakikliu, be skrydžio plano, radijo ryšį palaikė.

Tą pačią dieną NATO oro policijos naikintuvai atpažino RF orlaivį AN-30, skridusį tarptautine oro erdve iš RF Kaliningrado srities ir grįžusį į RF Kaliningrado sritį. Orlaivis skrido su radiolokaciniu atsakikliu, be skrydžio plano, radijo ryšį palaikė.

Taip pat NATO oro policijos naikintuvai atpažino RF orlaivį IL-20, skridusį tarptautine oro erdve iš RF žemyninės dalies į Kaliningrado sritį. Orlaivis skrido be radiolokacinio atsakiklio, be skrydžio plano, radijo ryšį palaikė.

Ore – 13 naikintuvų

Nuo kovo 31-osios Baltijos oro erdvę saugojusius Lenkijos ir Danijos karius pakeitė Ispanijos kariai, artimiausius keturis mėnesius patruliuosiantys aštuoniais naikintuvais F-18 "Hornet".

Jų misiją sustiprins penki Čekijos naikintuvai "Saab JAS 39 Gripen".

Iš viso Baltijos šalių oro erdvę saugo 13 sąjungininkų naikintuvų.

Rašyti komentarą
Komentarai (18)

>>tu

tegu skrenda kaip taikus lektuvai ,ijunge atpazinima, nieks nekils atpazinti , nebus triuksmo Zokniuose. keleiviniu nieks nekyla atpazinti.. o cia maza koks" bezdzione su granata"

tu

> TO TO giruliai. Bet ir glušberetis esate, pabandykite dabar tarkim prie Zoknių pagyventi, vis rūūūūsai kalti kad avimis ir zombiais tapote :)

kaip prie budos -

vezimas prabildejo- au-au-au
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS