Karantinas keičia planus: šakelių dalijimo akcijos Klaipėdoje nebus | Diena.lt

KARANTINAS KEIČIA PLANUS: ŠAKELIŲ DALIJIMO AKCIJOS KLAIPĖDOJE NEBUS

Koronaviruso pandemija koreguoja Kalėdų švenčių ritualus. Dėl karantino apribojimų miškininkai šiemet nebedalys eglučių šakelių klaipėdiečiams.

Eglučių – į medelyną

Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio vadovas Tomas Zaleckis prisiminė, kad eglišakių pilną sunkvežimio priekabą miškininkai miestiečiams išdalydavo per 10–15 minučių.

"Susiburdavo didelis būrys žmonių, kurie šakeles per kelias minutes tiesiog išgraibstydavo. Nedalysime šiais metais. Taip apsisprendė visos urėdijos. Per daugybę metų įsitikinome, kad į eglučių šakų dalybas susiburia minios žmonių. Pažeistume visus saugumo reikalavimus", – patikino T. Zaleckis.

Kėniai vis labiau populiarėja, jų kvapas kitoks ir spalva ryškesnė. Bet jų kaina tikrai nėra adekvati, prašoma nuo 30 iki 40 eurų už medelį.

Miškininkai ragina miestiečius kalėdinių eglučių ieškoti urėdijos medelyne.

"Prekiaujame tiek kirstomis, tiek vazonuose augančiomis eglutėmis, taip pat eglių, kėnių šakomis, kėniais. Vidutinio aukščio eglutės kaina gali siekti gal tik dešimt eurų. Šaka atsieina eurą. Siūlome susisiekti su Kretingos regioninio padalinio medelynu telefonu ir suderinti laiką, kada būtų galima pasiimti medelį", – aiškino T. Zaleckis.

Dairosi ir latviai

Miškininkai stebi pajūrio rinką ir sako, kad ją vis labiau užkariauja atvežtinė produkcija.

"Dažniausiai prekiaujama iš Danijos atgabentais kėniais ar eglutėmis. Kėniai vis labiau populiarėja, jų kvapas kitoks ir spalva ryškesnė. Bet jų kaina tikrai nėra adekvati, prašoma nuo 30 iki 40 eurų už medelį", – pastebėjo T. Zaleckis.

Šiemet pirmoji kalėdinė eglutė urėdijos medelyne buvo nupirkta lapkričio 13-ąją.

Pajūrio miškuose žaliaskarių ieško ne tik pajūrio miestai, bet ir latviai.

"Mūsų eglutėmis puošėsi Liepoja ir Papė. Ir šiemet į Latviją išvažiavo didelė, graži eglė", – patikino T. Zaleckis.

Kainos – įvairios

Urėdijos girininkijoje miško eglutės ar pušys, siekiančios iki vieno metro aukščio, kainuoja du eurus, nuo 1 iki 1,5 m eglutė atsieis 3 eurus, nuo 1,51 iki 2 m žaliaskarė – 8 eurus.

Už didelę eglutę, kurios aukštis – nuo 2 iki 3 m, bus prašoma 13 eurų.

Kalėdiniai medeliai iš plantacijų kainuos brangiau.

Iki metro aukščio eglutė ar pušis atsieis 5 eurus, už didesnę prašoma 8 eurų, iki 2 m aukščio eglutė kainuos 12 eurų, virš 4 m aukščio eglė kišenę gali paploninti 40 eurų.

Dar brangiau kainuos baltosios, dygiosios eglės, kėniai bei juodosios ir kalninės pušys. Nuo 1,5 iki 2 m aukščio šie medeliai parduodami po 18 eurų.

Sidabrinės eglės taip pat nepigios, metro aukščio medelis parduodamas už 9 eurus, nuo 1,5 iki 2 m aukščio eglę galima įsigyti už 25 eurus.

Tokios sumos prašoma ir už tokio pat ūgio eglę, kuri auga vazone. Bet kiekvienos rūšies medelių kaina gali skirtis.

Sidabrinė, virš 1,5 m aukščio eglė ar kėnis, augantys vazone, gali kainuoti apie 30 eurų.

Miškininkai tikina, kad yra pasiruošę 250 eglučių, augančių vazonuose.

Urėdijos medelyno reikėtų ieškoti keli kilometrai už Kretingos, važiuojant Šiaulių kryptimi.

Prekiaus mieste

Nuo pirmadienio prekiauti eglutėmis ir kitais kalėdiniais medeliais leidimus išsiėmė kelios įmonės. Kiti prekybininkai Klaipėdoje turėtų pasirodyti gruodžio 1-ąją.

Eglučių bus galima rasti Kulių Vartų g. 3, Taikos prospekte veiks du prekybos taškai – prie 39 ir 56 namų.

Medelių bus galima įsigyti ir J.Janonio g. 1 bei Herkaus Manto 7. Prekyba taip pat vyks Liepojos gatvėje, prie 10-ojo namo.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

pensininkė

reikėtų ne dalinti o tiesiog iškrauti ir ne keliose vietose o daugelį vietų kiemuose prie prekybos centrų tada nebus susibūrimų pasiims ir nueis o jei kurie savęs nesaugo niekas jo neapsaugos jei eglišakė brangiau nei sveikata ką padarysi

Klaipėdiečiui

Todėl kad žmonės per dalijimo akcijas nesilaiko saugaus atstumo, dar blogiau :gi praeitais metais net susimušė: kažkoks pensininkas trenkė kitai pensininkei per petį vien už tai kad ši pasiėmė per daug šakelių, tai kol “gyvulių ūkis “ egzistuos , tol tokias akcijas išvis reikia nustoti rengti. O kai eglutė yra mokama susibūrimų ir muštynių nėra., nebent kokios ponios iš mersų susitumdo dėl parkavimo vietos.

Klaipėdietis

JOoo, dalint bijo prekiaut nebijo. Drąsuoliai. Autobusų šopierukai nebijo, parduotuvės nebijo mokyklos nebijo, o miškininai bijooo, įkas.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS