Klaipėdiečiai neskuba skųsti rūkalių balkonuose | Diena.lt

KLAIPĖDIEČIAI NESKUBA SKŲSTI RŪKALIŲ BALKONUOSE

Įsigaliojus naujai tvarkai, draudžiančiai rūkaliams pūsti dūmus daugiabučių balkonuose, Klaipėdos savivaldybė sulaukė septynių prašymų registruoti nerūkymo zoną daugiabutyje.

Užteks vieno skundo

Pagal galiojančią tvarką, gyventojas, kuris mano, kad jo teisės gyventi sveikai ir kvėpuoti grynu oru yra pažeidžiamos, gali raštu kreiptis į savivaldybę, prašydamas, kad jo daugiabutis namas būtų paskelbtas nerūkymo zona.

"Turime tik tris tokius prašymus, kreipiasi pavieniai žmonės. Gavę tokį nusiskundimą, pirmiausia pasiaiškiname, ar toks žmogus gyvena konkrečiame daugiabutyje. Paaiškėjus, kad skundo autorius gyvena minėtame name, rengiamas Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas dėl daugiabučio paskelbimo nerūkymo zona", – aiškino Klaipėdos savivaldybės Administracinės veiklos poskyrio vedėjas Marius Poimanskis.

Turėsime lėkti ir žiūrėt – kyla dūmelis iš balkono ar ne.

Įsigaliojimo laukia 15 dienų

Tada namo bendrija ar namų administratorius privalo išklijuoti lipdukus, kuriuose turi būti pažymėta, kad tai – nerūkymo zona.

"Tuomet laukiame 15 darbo dienų, kol įsakymas įsigalios. Nežinau, kodėl 15, o ne dvi ar tris. Taip parašyta tvarkos apraše", – patikino M.Poimanskis.

Kaip vyks šio įstatymo kontrolė, kol kas neaišku.

"Turėsime lėkti ir žiūrėti – kyla dūmelis iš balkono ar ne. Bet gal užteks ir kaimynų nuotraukos? Dar neturime praktikos", – svarstė M.Poimanskis.

Klaipėdos savivaldybė yra gavusi ir vieną skundą dėl kaimyno, kuris rūko bute, o smarvė gadina gyvenimą kaimynams.

"Sudėtinga nuspėti, kaip veiks ši tvarka. Veikiausiai daugiabučiai nėra tokie sandarūs, kad į kitus butus nepatektų absoliučiai jokie kvapai. Blogiausia tai, kad tie, kurie rūkė balkone, eis rūkyti į virtuvę ar tualetą. Nežinau, kas yra didesnė blogybė sveikatai?" – kalbėjo M.Poimanskis.

Kai daugiabutis paskelbiamas nerūkymo zona, pranešti apie pažeidimą gali tik name registruoti gyventojai.

Rūkantiems tokiame name gresia bauda nuo 30 iki 60 eurų, už pakartotinį nusižengimą – 120 eurų bauda.

Kelia abejonių

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas naująjį draudimą rūkyti balkonuose, jei tam prieštarauja bent vienas daugiabučio gyventojas, vadina absurdišku.

"Tai – neveikiantis įstatymas, kuris pradėjo veikti. Greitai pamatysime, kad jis yra gana absurdiškas veikimo algoritmo požiūriu. Tačiau esminis dalykas man, kaip liberalui, yra kitas. Neturėtų taip būti priiminėjami įstatymai, kad (...) užtektų vieno žmogaus valios, jog visame name būtų uždraudžiama rūkyti balkonuose. Taip, manau, negali būti demokratinėje valstybėje, kur turėtų veikti susitarimo, o ne skundo kultūra. Čia atsiranda skundo pagrindu veto kultūra", – viešai piktinosi politikas.

Galiausiai Liberalų frakcijos seniūnas pabrėžė, kad panašius sprendimus bendru sutarimu turėtų priimti gyvenamųjų daugiabučių namų bendrijos.

Rašyti komentarą
Komentarai (40)

pilietis

o kaip del triuksmo butuose gaujos vaiku susirenka 1-ame kambaryje ir spardo kamuoli virs galvos gyvenantiems kaimynams ir ant tiek isismarkuoja kad ima klykti kaip gyvuliai skerdziami,dar ir tevas-zmogus metuose prisideda,o balsas jo garsesnis kai p vaiku,savivaldybei ne motais kvieskit policija toks atsakymas,butus tik moka dalinti visiem degradam,pagalvokit,paruke zmogus balkone,kas ruke tas ir rukys,as nerukantis,bet tokias nesamones sugalvoti,gali neturintys ka veikti

S.S.S.

kad skųsti pirma reikia turėti tiesioginius vaizdo įrodymus, jeigu tokių nėra, vien skundas nieko nereiškia. Tad realiai draudimas yra, o už jo nesilaikymą nubausti praktiškai neįmanoma.

tipo

babkiu taip reikia? uzjauciu valdantiesems,vargseliai ,kaip jus ten ? Ar normaliai gaunat?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS