Klaipėdos politikai pliekė komentarus socialiniuose tinkluose: posėdžiai virto pramoga? | Diena.lt

KLAIPĖDOS POLITIKAI PLIEKĖ KOMENTARUS SOCIALINIUOSE TINKLUOSE: POSĖDŽIAI VIRTO PRAMOGA?

Akylas klaipėdietis susekė, kuo užsiima Klaipėdos savivaldybės tarybos nariai, kai jų nemato rinkėjai. Miestiečiui užkliuvo tai, kad nuotoliniu būdu vykusio posėdžio metu trys politikai, užuot sprendę rimtus miesto klausimus, pliekė komentarus feisbuke ir grožėjosi į uostamiesčio centrą vežama kalėdine egle.

Eglutė svarbesnė už politiką

"Gėda matyti, kad tarybos posėdžio metu tarybos narys džiaugiasi kirsta eglute, tikras darbštuolis. Gal vertėtų dirbti rinkėjams, o ne komentuoti juokelius?" – redakcijai siųstame laiške rašo klaipėdietis, socialiniuose tinkluose fiksavęs tarybos nario Edmundo Kvederio susirašinėjimą su kitais trimis politikais.

Viskas labai liuks.

Į džiūgaujančių feisbuke ratą praėjusio ketvirtadienio rytą įsiliejo ne tik liberalas E.Kvederis, bet ir partijos kolegė Lina Skrupskelienė bei konservatorius Andrius Petraitis.

Tarybos nariai laidė juokelius po kito klaipėdiečio įrašu apie kalėdinės eglutės kelionę miesto gatvėmis.

Kolegos "mestelėjo" žinute perspėjimą A.Petraičiui, gyvenančiam šalia Teatro aikštės, kur ir gabenta Kalėdų eglė, jog šis nepultų pirmas ieškoti dovanų po egle.

A.Petraitis atsakė, jog negali to pažadėti.

Į pokalbį įsiterpė ir tarybos narė L.Skrupskelienė.

"Vyrai, pirmiausia papuoškite, o tik tada dovanėlių ieškokite", – rašė politikė.

"Miesto organinė dalis"

Paklaustas, ar labai laukia Kalėdų, E.Kvederis pareiškė, jog už kalėdinę eglutę nėra svarbesnių žinių.

"Miestiečiai ja džiaugiasi. O mes esame miesto organinė dalis. Viskas labai liuks", – džiūgavo E.Kvederis.

Interesai: vos tik internete pasirodė į Teatro aikštę vežamos eglutės nuotrauka, tarybos narys E.Kvederis pats pirmas ėmė ja džiaugtis. / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Paprašytas paaiškinti, ar dera miesto išrinktajam "lindėti" socialiniuose tinkluose, kai vyksta tarybos posėdžiai, jis patikino, jog viskas priklauso nuo to, ar politikas ruošėsi posėdžiui.

"Nė vienas save gerbiantis tarybos narys į posėdį neateina nepasiruošęs, kaip sakoma – "ant gatavo". Jei esi kokio nors komiteto narys, dažniausiai vieną ar kitą klausimą jau esi išdiskutavęs, turi tam tikrą nuomonę. Kol vyksta klausimo pristatymas ir jei neturi papildomų klausimų, iš esmės tokio didelio dėmesio jau nebereikia", – aiškino E.Kvederis.

Edmundas Kvederis / Vytauto Petriko nuotr.

Vyras tikino, jog faktiškai visų rūšių posėdžiams persikėlus į virtualią erdvę, daugmaž visi tarybos nariai jau išmoko tam tikrų taisyklių – užsklandomis paslepia namų aplinką.

"Man užkliūtų, jei kas užsirūkytų ar pradėtų valgyti", – patikino E.Kvederis.

Eina ir pavalgyti

Iš tiesų E.Kvederio kolega A.Petraitis prisipažino, jog mėgsta pavalgyti ir net tarp posėdžių eina užkąsti.

"Būna, kai niekas nemato, eini arbatos pasidaryti ar užkandžiauji, kartais tenka su vaiku užsiimti. Nebūtų mandagu palikti tiesioginį vaizdą. Bet aš viską tuo metu girdžiu", – pribloškiantį nuoširdumą pademonstravo A.Petraitis.

Paklausus, kaip rinkėjui vertėtų paaiškinti tą faktą, jog trys politikai laiką leidžia feisbuke, užuot užsiėmę rimtais dalykais, tarybos narys išklojo viską, kaip buvo.

"Aš gyvenu prie Teatro aikštės ir man tereikia galvą pasukti, pro langą matyti eglė. Aš kaip tik sėdėjau prie kompiuterio", – pasakojo A.Petraitis.

Patikslinęs, kada ką veikė tą ketvirtadienio rytą, A.Petraitis vėliau prisipažino, jog iš tiesų eglutės kelionę fotografavo pro langą, o vėliau įkėlė į feisbuką posėdžio metu.

"Turiu prisipažinti, per posėdį įkėliau nuotrauką, nors fotografavau per pertrauką. Negaliu meluoti žurnalistams", – po kelių minučių perskambinęs tikslino politikas.

Rašo privačiai

Paklausta apie smagumus feisbuke, L.Skrupskelienė prisipažino, kad nėra labai aktyvi socialinių tinklų veikėja.

"Man kaip tik kiti priekaištauja, jog manęs esą nemato socialinėje erdvėje", – sakė moteris.

Politikė atskleidė, kad oficialių posėdžių transliacijų metu yra galimybė "Zoom" programoje visiems tarybos nariams pasisakyti arba pasidalinti pastebėjimais.

Atvirai: A.Petraitis prisipažino pabijojęs meluoti žurnalistams ir išklojo viską, ką veikia posėdžių užkulisiuose. / Vytauto Petriko nuotr.

"Tai matoma visiems dalyviams. Bet dažniausiai tai būna tokio pobūdžio pastabos: "Mere, nepastebėjote, aš kėliau ranką. Neleidote pasisakyti", – pasakojo L.Skrupskelienė.

Tarybos narė tikino, jog pokalbių laukelis monitoriuje dažniausiai skirtas techniniams reikalams spręsti.

"Tačiau natūralu, jog balsuodami politikai pasitaria tarpusavyje, šioje programoje galima parašyti tik keliems asmenims, privačiai", – paaiškino L.Skrupskelienė.

Nori laisvės feisbukui

Paklausta, kaip vertinti politikų lindėjimą feisbuke posėdžių metu, kai savivaldybės darbuotojams visi socialiniai tinklai yra uždrausti, politikė žadėjo grąžinti feisbuką savivaldybės darbuotojams.

Naršys: L.Skrupskelienė tikino, jog feisbuko reikia ne tik politikams, bet ir savivaldybės darbuotojams, todėl siūlys potvarkį, kuriuo būtų grąžinti socialiniai tinklai miesto valdininkams. / Vytauto Petriko nuotr.

"Galima ginčytis iki mirties, kas pirmas – višta ar kiaušinis. Taip ir diskusijoje apie feisbuką nėra iki galo aišku, ar tai užklasinė veikla, ar bendravimo su rinkėjais būdas", – svarstė politikė.

Išgirdusi rinkėjo pastabą, tarybos narė pripažino, jog eglutės kelionės aptarinėjimas nebuvo su tarybos darbu susijęs klausimas.

"Buvo mažas nuokrypis. Ką aš čia neigsiu", – juokėsi L.Skrupskelienė.

Tarybos narė pritarė minčiai, jog draudimai valdininkams naudotis socialiniais tinklais esą yra atgyvena.

"Viskas vyktų greičiau ir paprasčiau. Esu ne vieną raštą rašiusi dėl šio draudimo. Savivaldybės darbuotojai turėtų sekti socialinius tinklus. Juose – informacija nuo duobės iki eismo reikalų. Valdininkai turėtų matyti, skaityti ir reaguoti į socialiniuose tinkluose įkeltą  informaciją. Gal ir laikas pajudinti šį klausimą vėl", – svarstė tarybos narė.

Rašyti komentarą
Komentarai (33)

Chi

Kaip matau, komentarus tik šventieji rašo. Niekada darbo metu neįlenda į socialinius tinklus, nepatikrina facebook'o. Pagal rašinėjimo laiką visi namie sėdi, nedirba..,tiesiog cacos lialios.Artėja šventės, būkit sveiki ir laimingi!

žemiausias lygis

Liūdnas vaizdelis. Nelaiminga Klaipėda.

nieko čia

va kaip Gražulis kai atsives pusnuogių vyrų ar merginų į eterį va bus reikalas, o čia komentaras...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS