Ko bijo naujieji uostamiesčio politikai? | Diena.lt

KO BIJO NAUJIEJI UOSTAMIESČIO POLITIKAI?

Naujoji Klaipėdos taryba prisiekė dar balandžio 18-ąją, tačiau visą mėnesį didžioji dauguma tarybos narių miestiečiams ir savo rinkėjams yra nepasiekiami. Išrinktieji neviešina telefono numerių, kuriais juos galėtų pasiekti interesantai, tačiau kiekvienas vis tiek gaus po 300 eurų kanceliarinėms išlaidoms ir telefono ryšiui.

Nesislepia tik 7 politikai

Aiškėja, jog iš 31 tarybos nario tik septyni paskelbė mobiliojo ryšio telefonus Klaipėdos savivaldybės interneto svetainėje.

Telefonų numerių nusprendė neslėpti konservatorius Rimantas Didžiokas, Lietuvos centro partijos kandidatė Nina Puteikienė, visuomeninio rinkimų komiteto "Vytautas Grubliauskas ir komanda" nariai Artūras Razbadauskas, Judita Simonavičiūtė, Rimantas Taraškevičius, Vaida Žvikienė, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio atstovė Lina Skrupskienė.

Tinklalapyje po visų kitų politikų fotografijomis paviešintas tik oficialus tarybos nario elektroninio pašto adresas.

Paklaustas, kaip vertina kitų kolegų požiūrį į savo pasiekiamumą rinkėjams, ilgametis tarybos narys, buvęs Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius itin nustebo, jog politikų telefonai vis dar yra didžiulė paslaptis.

"Aš nemanau, kad tarybos nariai turėtų slėpti telefonų numerius ir nekalbėti su žmonėmis. 29 metus esu miesto taryboje, dešimt metų buvau meras ir visuomet mano numeris buvo viešas. Visi, kas norėjo, prisiskambindavo. Žinoma, kad būna nemalonių temų ir nemalonių skambučių. Bet toks gyvenimas. Aš nebijau žmonių", – patikino R.Taraškevičius.

Ryšiui – išmokos iš biudžeto

Aiškėja, jog jau visą mėnesį naujieji tarybos nariai nesugeba tarybos sekretoriatui pateikti telefoninio ryšio numerių, kuriuos savivaldybės darbuotojai galėtų paskelbti miesto tarybos kontaktų sąrašuose.

"Jei tarybos narys naudojasi kanceliarinėmis išmokomis, kurios skirtos telefono ryšio išlaidoms apmokėti, jis tiesiog privalo skelbti numerį. Yra tvarka, pagal kurią savivaldybė tikrai padengia visas išlaidas. Jei imi išmokas, būk malonus ir skelbk numerį. Reikia juos išslaptinti", – stebėjosi R.Taraškevičius.

Jei imi išmokas, būk malonus ir skelbk numerį. Reikia juos išslaptinti.

Vienas iš mobiliojo ryšio telefono numerio neskelbiančių politikos naujokų Vidmantas Dambrauskas kalbinamas pirma pareiškė, jog jam telefoną galbūt turėtų duoti savivaldybė.

Vėliau susizgribęs, jog telefono aparatą politikui visgi derėtų įsigyti pačiam, pasitaisė.

"Na taip, aš galiu ir pats nusipirkti telefoną. Galiu tai sau leisti. Belieka pažadėti, kad sutvarkysime tą reikalą", – žadėjo politikos naujokas.

V.Dambrauskas pripažino, jog ne visi naujai išrinkti tarybos nariai galėjo spėti susitvarkyti šiuos reikalus.

"Ne viską ir žinome. Beje, aš atsisakiau visų kanceliarinių išmokų. Aš nieko neimsiu. Vadinasi, turėsiu pats pasirūpinti telefonu ir sim kortele", – tikino tarybos narys.

Lindi feisbuke

Tarybos ir mero sekretorius Modestas Vitkus aiškino, jog šiuo metu naudojamų privačių mobiliojo ryšio telefono numerių politikai nenori viešinti, prisidengdami asmens duomenų įstatymu.

Sekretorius pripažino, jog svertų priversti juos tai daryti nėra.

"Šiuo metu kiekvienam tarybos nariui priskirtas oficialus elektroninis paštas. Jei tarybos narys pateiks telefono numerį, už kurio naudojimąsi leis kanceliarines išmokas, mes jį paviešinsime. Tai turėtume padaryti iki mėnesio pabaigos. Jie turi užpildyti dokumentus. Tačiau jei politikas nuspręs su rinkėjais bendrauti tik elektroniniu paštu, tai yra jo valia. Politikai rinkimų kampanijos metu rinkosi įvairius bendravimo būdus. Vieni feisbuke skelbė informaciją, kiti rinkosi kitus būdus", – patikino M.Vitkus.

Jis paaiškino, jog mobiliųjų telefonų ar kompiuterių savivaldybė politikams nepirko ir nepirks.

"Vienam vienas kompiuteris netinka, kitam – telefonas. Jie gauna išmokas, už jas ir turi įsigyti ryšio priemones", – aiškino M.Vitkus.

Pinigų gaus ir už tylą

Tarybos ir mero sekretoriato vyriausioji specialistė Deimantė Butenienė patikino, jog tarybos nariai, nors ir raginti kelis kartus, neskubėjo pateikti savo kontaktinių duomenų.

Tačiau paraiškas gauti atlyginimą ir išmokas kanceliarinėms išlaidoms užpildė sutartinai.

"17 tarybos narių pageidauja gauti atlyginimą. Dėl kanceliarinių išmokų prašymus yra pateikę visi, išskyrus vieną tarybos narį. Tik du politikai atsisako išmokų, visi kiti pageidauja jas gauti", – patikino D.Butenienė.

Tarybos nariai kas mėnesį gaus po 300 eurų kanceliarinių išmokų. Jų atlyginimas dažniausiai nėra labai didelis ir tesudaro kelias dešimtis eurų.

"Mokama už valandinį darbą. Pagal nustatytą tarifą paskaičiuojama, kiek posėdžių lankė tarybos narys, kokiose komisijose ar komitetuose dirbo. Pagal darbo apskaitos žiniaraščius suskaičiuojame, koks atlyginimas bus išmokėtas. Dažniausiai tai sudaro vos 30 eurų", – paaiškino D.Butenienė.

Atlygio ir kanceliarinių išmokų iš miesto biudžeto neims V.Dambrauskas ir Artūras Bogdanovas.

Išmokos tarybos nariams mokamos iki dešimtos kito mėnesio dienos, vadinasi, už balandžio mėnesį kiekvienam politikui bus išmokėta pinigų, nors absoliučiai jų daugumai rinkėjai negali paskambinti net ir šiandien.

Kiekvieną ketvirtį tarybos nariai turi pateikti ataskaitas, kur ir kam išleido šiuos pinigus.

Tad nėra aišku, kaip naujosios tarybos nariai pagrįs išlaidas, kurias patyrė šį balandį bendraudami su rinkėjais.

GALERIJA

  • Net ir iškilmingo posėdžio metu atsirado tokių, kurie neatsispyrė norui maigyti telefonus – Romaldas Idzelevičius kažkam rašė sms, kol kitas kolega davė priesaiką pirmojo posėdžio metu.
  • A.Bogdanovas <span style=color:red;>(dešinėje)</span> nors taip pat nesusilaiko nuo mobiliojo telefono maigymo posėdžio metu, tačiau bent jau pareiškė nepretenduosiąs į išmokas, kaip ir jo partijos kolega V.Dambrauskas <span style=color:red;>(pirmas kairėje)</span>.
Rašyti komentarą
Komentarai (16)

rinkėjas

Tarybos nariai bijo ne žmonių, bet ligonių kurie nesupranta kada skambinti. Jiems švenčių dienos ar 23 vakaro ar 6 ryto valanda normalu. Tarybos narys nėra gaisrininkas, policininkas ar greitoji, kuriam reikia nedelsiant paskambinti ir pranešti.

chi chi

na tep - ,,rašyk raštu..".O jie po mėnesio atsiūs atsakymą su padėka kad esate aktyvus pilietis.Ir krūvą kalbos ne į temą. Iki šiol taip buvo ir bus

Aš juritai

pritariu ... asmeninis nr turi darbo valandas kaip ir tarybos nariai ? Vieši asmenys viešina darbinius kontaktus, o ne privačius ...kažkaip nemačiau seimo narių viešų privačių kontaktų , o darbinis , manau yra e paštas ...Rašyk raštu , nebus anoniminių ir šiaip reaguojančių į mėnulio fazes )
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS